Zbrojováci na hostování: Kroupa pomohl k výhře, Krejčířův gól na body nestačil

Zbrojováci na hostování: Kroupa pomohl k výhře, Krejčířův gól na body nestačil

B r n o - Během uplynulého víkendu měla nejvyšší soutěž pauzu, do ligových bojů ale zasáhli Zbrojováci v nižších soutěžích. Gólově se tentokrát prosadili Karel Kroupa (letos podeváté) a Jakub Krejčíř.

SYNOT liga

Nejvyšší soutěž měla přestávku, Michal Škoda tedy do žádného zápasu nenaskočil (nehrál ani za juniorku či rezervu).

FNL

Po karetním trestu se do sestavy Mostu vrátil Muamer Avdić a na hřišti Pardubic pomohl k bodu. Mostečtí remizovali 0:0 a se sedmi body jsou čtrnáctí. Avdić odehrál celý zápas.

Jen o příčku výš se s jedenácti bodíky nalézají fotbalisté Frýdku-Místku. Ti cestovali na hřiště ambiciózního Sokolova, vlastní brankou prohráli smolně 0:1. Milan Halaška nastoupil od začátku, v 67. minutě byl střídán.

MSFL

Partnerská Líšeň narazila na ligové zkušenosti. V utkání s Prostějovem podlehla 0:3, přičemž první dva góly vsítil Lukáš Zelenka a pojistku přidal v závěru po rychlé akci Karel Kroupa. Útočník, který u druhého Zelenkova gólu asistoval, vstřelil již devátý letošní gól a v tabulce střelců soutěže je druhý.

V brance domácích si slušně zachytal Vlastimil Veselý, v obraně dostali šanci hráči "áčka" Miroslav Keresteš a Petr Buchta, v záloze či útoku Jan Sedlák, David Krška, Fabián Slančík a hodně aktivní Lamine Fall. Líšeň je v tabulce předposlední.

O jednu příčku výš se nalézá Břeclav. Ta podlehla na hřišti Uničova 1:3, čemuž nezabránilo ani kvarteto Zbrojováků. Tomáš Kunc zařídil penaltu, po které padl jediný břeclavský gól, šance měl i Pavel Lapeš. Od začátku nastoupili také Michal Kugler a (po delší době zase v obraně) Tadeáš Zezula.

Ani HFK Olomouc na body v tomto kole nedosáhl, na hřišti Orlové podlehl 0:2 a je jedenáctý. Pavel Drbal i Rostislav Varaďa nastoupili od začátku, druhý jmenovaný ale musel již ve 12. minutě střídat, neboť utrpěl tržnou ránu na hlavě. To hosty mohlo mrzet, do té doby byl totiž Varaďa hodně aktivní.

Do hry v tomto víkendu z různých důvodů nezasáhli Martin Sus, Jindřich Stehlík, Daniel Přerovský, Jan Zádrapa a Dalibor Dvořák.

Divize

Divizní Blansko se před utkáním v Otrokovicích potýkalo s početnou marodkou, na hřiště se nemohli podívat ani Zbrojováci David Šural, Martin Levai a David Jukl. Navíc již ve druhé minutě vsítili domácí gól, po změně stran přidali druhý a v 79. minutě už tak jen korigoval krásnou dalekonosnou ranou Jakub Krejčíř. Stav 2:1 se nezměnil, byť blízko k vyrovnání měl v závěru Ondřej Ullmann, který - stejně jako Krejčíř - odehrál celý zápas.

další články

Zbrojovku opouští Jakub Šiman
A-tým
20.02.2024 | Martin Lísal

Zbrojovku opouští Jakub Šiman

B r n o - Jak již bylo avizováno, ve Zbrojovce naopak v návaznosti na příchod Dominika Sváčka po...
Dominik Sváček přichází na hostování s opcí
A-tým
20.02.2024 | Martin Lísal

Dominik Sváček přichází na hostování s opcí

B r n o - Potvrzeno - Dominik Sváček už je součástí Zbrojovky. Šestadvacetiletý gólman přichází z...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 19. do 25. února
Ostatní
19.02.2024 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 19. do 25. února

B r n o - Soutěžní zápasy už se pozvolna blíží, na Zbrojovku čeká v tomto týdnu generálka a...