Zbrojováci dnes předali odběrová křesla, zakoupená z výtěžku aukce speciálních dresů

Zbrojováci dnes předali odběrová křesla, zakoupená z výtěžku aukce speciálních dresů

B r n o – Zástupci Zbrojovky dnes navštívili Transfuzní a tkáňové oddělení FN Brno. Našim dlouholetým partnerům tu předali nová odběrová křesla, zakoupená z výtěžku aukce speciálních dresů na podporu darování krve.

V těchto dresech bez chybějících symbolů A, B a 0 odehráli Zbrojováci podzimní utkání proti Líšni. Celá akce má za cíl podporu myšlenky darování krve a proběhla už podruhé.

„Rozšiřujeme odběrové místo o jednu sestru a obě křesla nám tak nesmírně pomohou. Rozšířením se navýší kapacita odběrového místa a dojde ke zlepšení komfortu dárců, kterým se zkrátí čekací doba celého darovacího procesu,“ sdělila Kamila Kopečková, koordinátorka pro darování krve.

Za Zbrojovku se předání zúčastnili Petr Švancara a Jakub Řezníček. Kapitán Zbrojovky zároveň prošel i vstupní prohlídkou a poprvé tak na oddělení daroval krev. „Bylo to spontánní rozhodnutí, při předání jsme se o tom bavili, zkusil jsem to a vyšlo to. V minulosti to nebylo možné, protože jsme třeba měli ten den ještě trénink, takže jsem daroval opravdu poprvé. Byla to zajímavá zkušenost a jsem rád, že jsem takto mohl pomoci. Poprosil bych všechny ostatní, aby to také zkusili, není to nic náročného a může to opravdu hodně pomoci,“ apeluje Řezníček.

Spolupráce našeho klubu s Transfuzním a tkáňovým oddělením trvá od roku 2013 a bude pokračovat i v dalších letech. „Jsme za to nesmírně rádi, už je to opravdu dlouholeté partnerství. Dnes už jsme se bavili o tom, jakým způsobem budeme v další sezóně pokračovat a kterým směrem spolupráci dále rozšířit,“ doplnila Kopečková.

další články

Zbrojováci zahajují přípravu i s pěticí nových tváří
A-tým
17.06.2024 | Martin Lísal

Zbrojováci zahajují přípravu i s pěticí nových tváří

B r n o – Zbrojovákům dnes odstartovala příprava na novou sezónu. Trenér Jaroslav Hynek přivítal...
Béčko na závěr sezóny bez bodů
B-tým
14.06.2024 | Martin Lísal

Béčko na závěr sezóny bez bodů

H a v l í č k ů v B r o d - Béčko Zbrojovky dnes završilo úspěšnou sezónu na hřišti Havlíčkova...
PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova Brodu
B-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova...

B r n o - Brněnský B tým zakončí úspěšnou sezónu duelem na hřišti Havlíčkova Brodu. Hraje se v...