Zápasy se Slavií beru pořád trošku jinak, prozrazuje před startem jara Hyčka

Zápasy se Slavií beru pořád trošku jinak, prozrazuje před startem jara Hyčka

B r n o - Když premiéra, tak v Edenu. Alois Hyčka právě na tomto stadionu odehrál první ligový zápas v dresu Zbrojovky. A po více než třech letech zde zřejmě odehraje první duel po svém návratu.

Vše zatím nasvědčuje tomu, že se chebský rodák objeví ve vyvolené jedenáctce trenéra Kotala pro zahájení jarní půlsezony - a to navzdory viróze, která jej skolila na závěr soustředění v Turecku. "Jednalo se jen o dva dny, už jsem v pořádku. Všechno je to docela rychlé, v Brně jsem o málo víc než dva týdny a upřímně jsem se základní sestavou při svém příchodu úplně nepočítal. Byl jsem ale připraven se o místo poprat a jsem rád, že mi trenér dal důvěru," komentuje Hyčka hektické období.

Do Brna se totiž vrátil pár dní před odletem do Turecka, kde stihl s týmem odehrát tři zápasy. "Co se sil týče, nebyl problém. Kondičně jsem byl připravený z Ústí. Tam se spíš běhalo, podle nových trendů to tolik nebylo. Co od kluků vím, v lese jsem byl asi častěji než oni," směje se Hyčka. "Nejvíc jsem si užil zápas s Razgradem, který byl kvalitou ostatním soupeřům nadřazený. Jejich hráči, to byly pily! Ani na chvilku jsme si nemohli dovolit vypustit byť jen na pět procent nějaký sprint. Pořád bylo třeba jet naplno," pochvaloval si cennou konfrontaci.

Nyní se tedy Hyčka a spol. postaví Slavii - tedy týmu, kde v minulosti působil. "Beru to trochu jinak, než ostatní zápasy. Je to bývalý klub, proti kterému se člověk chce ukázat. Pár kluků tam ještě znám, třeba maséra nebo gólmana Martina Berkovce. To je kamarád, se kterým jsem se potkal v Chebu," prozrazuje Hyčka, který proti Slavii odehrál v minulosti pár dobrých zápasů. "Docela se nám na ně poslední dobou dařilo a to platilo i pro Ústí. Ale zase ten první zápas (0:5 - pozn. red.), kdy jsem naskočil po půli, mám taky v paměti. Bylo by dobré navázat na ty úspěšné zápasy, ale bude to těžké."

Pro Hyčkovy blízké bude zítřejší zápas jednou z mála možností, jak jej vidět na hřišti. "Přesun z Ústí do Brna je pro ně v tomto složitější, z Chebu je to dál. Pojedou ale do Plzně, do Teplic nebo právě do Prahy," vysvětluje Hyčka, který v minulých dnech finalizoval stěhování zpět do Brna. "Proběhlo to v pondělí, teď už máme klid. Kromě fotbalu jsem toho v posledních dnech moc nestihl, ale teď bude větší klid, sedne si to."

I zmíněný přesun do Turecka se zrodil na poslední chvíli, štěstí bylo, že měl Hyčka platný pas. "Našel jsem ho doma na poslední chvíli. Ty tři dny před odletem jsem bydlel u Zuba (Lukáš Zoubele - pozn. red.), se kterým jsme se v prosinci potkali i v Ústí, odkud pochází," zakončil Hyčka.

další články

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně
A-tým
02.12.2022 | Martin Lísal

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně

T r e n č í n - Fotbalisté Zbrojovky zakončili letošní TIPSPORT LIGU na hřišti Trenčína. Jakub...
PREVIEW: TIPSPORT LIGU zakončíme v Trenčíně
A-tým
01.12.2022 | Martin Lísal

PREVIEW: TIPSPORT LIGU zakončíme v Trenčíně

B r n o - Letošní zimní TIPSPORT LIGU zakončí Zbrojovka na hřišti slovenského Trenčína. Poslední...
U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu
Mládež
28.11.2022 | Martin Lísal

U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu

B r n o - Dorostenci Zbrojovky zvládli druhé utkání Marečkova memoriálu. Na domácím hřišti v areálu...