Z dorostu až na lavičku áčka. Byl to zážitek, usmívá se Formánek

Z dorostu až na lavičku áčka. Byl to zážitek, usmívá se Formánek

B r n o - Ještě na podzim chytal za dorost, teď se díky souběhu okolností dostal na lavičku prvního mužstva. Osmnáctiletý gólman Kvido Formánek proti Třinci okusil atmosféru soutěžního utkání a po něm si užil vítěznou děkovačku.

"Vychutnal jsem si to, zápas byl parádní, Třinec kluci k ničemu nepustili. Je jasné, že bych si to užil víc, kdyby se hrálo v normálním režimu s fanoušky, ale i tohle je super zkušenost. Byl to zážitek," usmívá se Formánek.

Martin Šustr si odpykával trest za vyloučení, Vojta Marek doléčuje zranění - a trenéři tak ukázali na dalšího v pořadí, Formánka. "Na podzim jsem nastupoval za dorost, pro jaro jsem přešel do béčka, ale chytal jsem jen přípravné zápasy a pak přišel nucený konec sezóny kvůli koronaviru. Tohle bych v tu chvíli asi nečekal," přiznává brněnský rodák, který je ve Zbrojovce od žáků.

K zápasové zkušenosti samozřejmě patří i tréninky. "Byl jsem už na předzápasovém, třeba dnes jsem klukům taky vypomohl a druhou část jsem absolvoval s béčkem," prozrazuje Formánek, kterého ještě na podzim trénoval legendární Josef Hron. "S ním byl každý trénink zážitkem. Je obdivuhodné, jakou energii v sobě pořád má a co dovede."

další články

Občerstvení na utkání s Plzní!
Ostatní
01.02.2023 | Martin Lísal

Občerstvení na utkání s Plzní!

B r n o - Jarní domácí premiéra se blíží! Už v neděli 5. února přivítáme na našem stadionu...
Oslava 110. výročí založení klubu
A-tým
31.01.2023 | Martin Lísal

Oslava 110. výročí založení klubu

B r n o - Součástí oslav 110. výročí založení našeho klubu byla i akce pro partnery a přátele...
STUDIO FLINTA: Rozhovor s Pepou Havlem!
Ostatní
30.01.2023 | Martin Lísal

STUDIO FLINTA: Rozhovor s Pepou Havlem!

B r n o - Je tu první díl STUDIA FLINTA v roce 2023! Monika Býmová si tentokrát k rozhovoru pozvala...