Z HISTORIE: Dva zápasy ve dvou dnech v roce 1943

Z HISTORIE: Dva zápasy ve dvou dnech v roce 1943

B r n o - Dva ligové zápasy ve dvou dnech? Dnes nemyslitelné. V roce 1943 to ovšem pro hráče židenického SK byla realita. Náročnou misi absolvovali s polovičním úspěchem.

V sobotu 27. dubna se nejprve představili na Kladně, kde i díky skvělému Štěpánovi zvítězili 4:0. František Štěpán prožíval životní sezónu, celkem nasázel 21 branek a stal se poprvé a naposledy nejlepším střelcem týmu. Kladenskou obranu pokořil hattrickem, čtvrtý zásah přidal Krejčíř.

O den později na hřišti Bohemians (tehdy AFK Bohemia Vršovice) sahali Brňané také po bodech. V první půli dorovnali náskok soupeře Kaiser se Štěpánem, ve druhém dějství mohl potřetí srovnat Vaněk, penaltu ale neproměnil. Bohemka tak zvítězila 3:2.

Zajímavostí je, že sestava se lišila na jediném postu - v útoku nahradil Křišťála Harnach. Oba hráči nepatřili v oné sezóně ke stálicím, první odehrál pět duelů, druhý čtyři. Naopak zmíněný Štěpán nechyběl onen rok ani minutu, do všech duelů zasáhl také Eduard Vaněk (jednou ale zápas vinou vyloučení nedohrál).

Žideničtí nakonec v této válečné sezóně skončili čtvrtí s 25 body. První místo obsadila Slavia, s níž SK doma remizoval 2:2. V jarní odvetě nicméně podlehl 0:5. Zajímavostí je, že čtyři z pěti členů slávistického útoku v tomto utkání oblékli také brněnský dres - Vycpálek, Bican, Holman a Hemele. Pátým do party byl mimochodem pozdější trenér vicemistrů světa Rudolf Vytlačil.

Kompletní výsledky a statistiky sezóny najdete v příslušných sekcích na webu (výsledky zde, statistiky zde).

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 22. do 28. dubna
Ostatní
22.04.2024 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 22. do 28. dubna

B r n o - Během posledního dubnového víkendu se "áčko", rezerva i dorostenecké týmy představí na...
U12: Zbrojovka zdolala Zlín
Mládež
21.04.2024 | Martin Lísal

U12: Zbrojovka zdolala Zlín

B r n o - Mladší žáci Zbrojovky (U12) přivítali o víkendu v Horních Heršpicích mužstvo Zlína. V...
U13: Zbrojovka remizovala se Zlínem
Mládež
21.04.2024 | Martin Lísal

U13: Zbrojovka remizovala se Zlínem

B r n o - Mladší žáci Zbrojovky (U13) hostili v utkání finálové nadstavby. Z převahy a řady šancí...