Výsledek je do odvety hratelný, těší Kotala po úvodním utkání osmifinále

Výsledek je do odvety hratelný, těší Kotala po úvodním utkání osmifinále

B r n o - Zbrojováci odjížděli do Plzně s cílem vytvořit si dobrou pozici pro prosincovou odvetu. Tím se konečná těsná porážka 1:2 jeví být. Jak viděl utkání trenér Kotal?

"Bylo jasné, že Plzeň se na nás připraví lépe, než posledně, a bude nám chtít oplatit ligovou prohru. Počítali jsme s tím a připravovali hráče na to, že budeme pod tlakem. Splnili jsme základní cíl, kterým bylo vstřelit branku. Jsem rád, že se to klukům po změně stran podařilo, výsledek 2:1 je do odvety určitě hratelný a jsem přesvědčený, že se kluci budou chtít doma o výsledek poprat," shrnul kouč krátce po utkání jeho průběh.

Zbrojovka předvedla výrazně odvážnější výkon, než jakým se na plzeňském pažitu prezentovala na jaře. "I přesto ovšem bylo v naší hře velké množství ztrát druhých míčů. V situaci, kdy můžeme založit protiútok, ztratíme hned druhý míč, což je s tak kvalitním soupeřem problém. Plzeň umí okamžitě vyrazit do nebezpečného protiútoku a když ztratíte míč v přechodové fázi, nemáte protihráče pokryté tak dobře, jako při postupném útoku," zmínil Kotal hlavní nedostatky.

"I proto nám - hlavně v první půli - hrozilo největší nebezpečí z protiútoků. Tím větší škoda je, že inkasovaný gól padl po naší chybě a připravili jsme jej soupeři sami," mrzela Kotala úvodní branka.

V celkovém náhledu na zápas ovšem může převládat spíše spokojenost. "Asi jen těžko by se dalo předpokládat, že po domácí výhře uspějeme v krátkém sledu s takovým soupeřem i venku. Jsem rád, že jsme vstřelili branku, což může být důležité. Pohárová matematika je jasná, doma nám teoreticky stačí takový výsledek, jaký jsme uhráli v lize, abychom postoupili. Pokud by se to povedlo, byl by to velký úspěch. My pro to uděláme vše, co bude v našich silách," slíbil Kotal.

Ze zápasové nominace vypadl těsně před utkáním smolař Aleš Schuster. Jeho zdravotní stav by mělo upřesnit dnešní vyšetření.

další články

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou!
A-tým
03.08.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou!

B r n o - Také ve druhém utkání sezóny vybojovali Zbrojováci těsnou výhru, v domácí premiéře...
VIDEO: Ještě nás čeká hodně práce, uvědomuje si Moravec
A-tým
03.08.2021 | Daniel Kinc. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Ještě nás čeká hodně práce, uvědomuje si...

B r n o - K důležitým článkům nedělní výhry patřil i obránce Jan Moravec. Nejprve svým prvním gólem...
VIDEO: Jdeme správným směrem, věří kapitán Zavadil
A-tým
02.08.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Jdeme správným směrem, věří kapitán Zavadil

B r n o - Sedm minut do konce, stav 1:1. A penalta pro Brno! Nervozita většiny osazenstva Srbské...