Výměna umělého povrchu v TCM jde do finiše

Výměna umělého povrchu v TCM jde do finiše

B r n o - V areálu TCM v Brněnských Ivanovicích už v těchto dnech finišuje výměna povrchu na hlavním hřišti. To se po dvanácti letech dočká nové umělé trávy třetí generace.

Původní povrch z roku 2008 už dosluhoval a nebyl pro hráče bezpečný. Nyní se na hřiště pokládá travní koberec třetí generace JUTAgrass MASTER 40/200. Trávník působí přirozeně, robustní vlákno zajišťuje při správné péči dlouhou životnost a nabídne vynikající herní parametry.

Hřiště o rozměrech 115x76 metrů (rozměry hrací plochy jsou 105x68 metrů) bude certifikována v rámci programu FIFA Quality Programme. Proces získání této certifikace je náročný a zahrnuje dvě základní fáze. Tou první je vypracování „test reportu“ - to spočívá v zaslání všech komponentů (vzorek umělé trávy, písku, šedého granulátu, lepidla, podlepovací pásky, vlákna trávníku, podkladové textilie a zátěrové hmoty) do mezinárodní laboratoře.

Druhou fází je takzvaný „polní“ test („field“ test) přímo v místě realizace akreditovanou laboratoří FIFA a následné vypracování závěrečné zprávy. Jedná se tedy o to, aby podmínky certifikace splnil jak samotný umělý trávník, tak fotbalové hřiště (velmi důležitá je např. podkladová vrstva, její kvalita a rovinatost).

Závěrečné práce proběhnou příští týden a od začátku listopadu by hřiště mělo být připraveno k použití.

Další kroky ke zvelebení areálu TCM pak budou následovat. První přijde na řadu nová nafukovací hala, která už je vysoutěžená, o termínu realizace se rozhodne v souvislosti s vývojem epidemiologické situace. Hřiště se dočká nových střídaček a techniky na údržbu a čištění povrchu. Bylo by skvělé, kdybyse příští rok (nejpozději v roce 2022) podařilo realizovat výměnu povrchu na druhém hřišti. Sportovnímu centru, zaměřenému převážně na tréninkový cyklus mládeže, by obě nove plochy slušely a byly by i motivaci mladých talentů se zlepšovat ve svých výkonech.

další články

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou
A-tým
17.05.2021 | Klub

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou

B r n o - Také na nedělní utkání s Opavou mohou v souladu s dohodou Ministerstva zdravotnictví ČR a...
Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do soutěže
A-tým
17.05.2021 | Martin Lísal

Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do...

B r n o – Prodlužování agónie včera definitivně skončilo, výhra Teplic odsoudila Zbrojovku k...
Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy
A-tým
16.05.2021 | Martin Lísal

Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy

B r n o - Dnešní závěr 32. kola definitivně rozhodl o tom, že Zbrojovka po roce opouští nejvyšší...