Výhra, navíc gól. Ideální sobota, těšilo Ondru Pachlopníka

Výhra, navíc gól. Ideální sobota, těšilo Ondru Pachlopníka

S o k o l o v - Cestou do Sokolova mohl Ondra Pachlopník jen hádat, kolik minut odehraje. Nakonec jich bylo 71 - tedy víc, než v dosavadním průběhu sezóny dohromady. Ondra totiž nastoupil v základní sestavě a oslavil to navíc premiérovým gólem!

Zbrojováci měli za sebou pár minut druhé půle, když podruhé rozvlnil síť za Dvořákem a navýšil tak náskok hostujícího týmu. "Šumby mi posunul míč patičkou a odlákal gólmana. V bráně stáli dva obránci, já už se soustředil jen na to, abych trefil volné místo. Naštěstí se to povedlo. Pak se nám hrálo lépe, vedli jsme o dva góly a nakonec si vezeme domů to, co jsme chtěli. Výhru," vykládal Ondra krátce po skončení utkání.

To, že nastoupí v základní sestavě, dlouho netušil. "Dozvěděl jsem se to až před utkáním. Trenér mi v podstatě jen řekl, ať si jdu zahrát fotbal," usmíval se. "Chvilku mi trvalo, než jsem chytil tempo, které je přece jenom vyšší, než když naskočíte v přípravě nebo do průběhu utkání, ale pak už to bylo dobré."

Dozvědět se takovou novinku těsně před zápasem má svoje výhody. "Nebyl moc čas být nervózní. Trochu jsem měl obavy, že se něco nepovede a něco pokazím, ale to poměrně rychle odeznělo. Zápas dopadl dobře a navíc jsem dal gól, takže ideální sobota," těšilo Pachlopníka.

Ten je letos suverénně nejmladším hráčem, který za Zbrojovku nastoupil. Věkem spadá ještě do dorostu, za který letos pár zápasů také odehrál. "Zrovna začali hrát, tak je budu cestou domů sledovat," řekl Pachlopník na začátku dlouhé cesty zpět do Brna. I tento výsledek mu nakonec mohl udělat radost, dorostenci porazili Slovácko 3:1. "Teď už mluvíme jen o Hradci, těšíme se, bude to nesmírně důležitý zápas. Vyhráli jsme, takže se snáze zapomene na únavu a bolesti. Zápas v Sokolově nebyl přehnaně tvrdý, ale únavu cítím, přece jen jsem byl zraněný. Teď máme chuť, máme elán a budeme se chystat na Hradec," uzavřel devatenáctiletý záložník.

další články

PREVIEW: Na druhý pokus do Ústí! Zbrojovku čeká restart jara
A-tým
27.05.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Na druhý pokus do Ústí! Zbrojovku čeká...

B r n o - V březnu jsme se na sever nakonec nevydali, teď už to snad konečně vyjde! Z 18. kola...
Dreksa o jarní dohrávce: Bude to náročné, ale pro všechny stejné
A-tým
27.05.2020 | Martin Lísal

Dreksa o jarní dohrávce: Bude to náročné, ale pro...

B r n o - Stoper Pavel Dreksa si odbyl ostrou premiéru v březnu proti Sokolovu, na další duel ovšem...
Trenér Machálek před utkáním v Ústí nad Labem
A-tým
26.05.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek před utkáním v Ústí nad Labem

B r n o - Podruhé během dvou měsíců chystá trenér Machálek své svěřence na utkání v Ústí nad Labem....