sobota 22.2.2020

1 Vyškov
2 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 29.2.2020

1 Zbrojovka Brno
2 Pardubice
příp.

neděle 8.3.2020

1 Zbrojovka Brno
0 Sokolov
17.kolo

sobota 4.4.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
20.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

Vraštil po Hradci: Důležitá výhra, ale musíme ji potvrdit doma

Vraštil po Hradci: Důležitá výhra, ale musíme ji potvrdit doma

H r a d e c K r á l o v é - Když v závěru utkání se Sokolovem uviděl Petr Pavlík žlutou kartu, blesklo všem hlavou, že do příštího duelu v Hradci nenaskočí. Byla totiž čtvrtá. Na stoperu jej ale spolehlivě nahradil Lukáš Vraštil, pro kterého jsou zápasy v Hradci poněkud specifické.

28.10.2018 | Martin Lísal

 

Narodil se totiž v Železnici u Jičína, tedy pár desítek kilometrů odsud. "Můžu popřemýšlet, že bych zajel dom," usmíval se po utkání. "Naši tu tentokrát nebyli, je už docela zima a zápas dávali v televizi, tak se dívali v teple. V hledišti ale byla snoubenka," pokračoval čtyřiadvacetiletý stoper, kterého v dohledné době čeká svatba.

Když hrála Zbrojovka v Hradci posledně, schytal Petr Pavlík přesný zásah míčem a musel střídat. Na hřiště šel místo něj i tehdy Vraštil. "Už to tak vypadá, že mi je souzeno v Hradci zaskakovat. Ale tentokrát to bylo jiné. Věděli jsme, že Holub má karty a já se po trestu vracel, nějaké náznaky byly a podle tréninků bylo pak čím dál jistější, že to tak bude a nastoupím. Tehdy jsem šel do zápasu v průběhu, což je vždycky o něco složitější."

Nyní tedy čelil Vrašťa, který si distanc za čtyři žluté karty odpykal minulý víkend, hradecké ofenzivě znovu. "Domácí se snažili hrát fotbal, což nám celkem vyhovovalo. Proti týmům, které zalezou, to je těžké. Přece jen ve finální a předfinální fázi nám to ještě nejde tak, jak bychom si představovali, některé situace řešíme krkolomněji. Dnes domácí chtěli hrát, my pak mohli využívat okének v obraně a těžit ze hry našich rychlých hráčů. Nakonec jsme Olinovy rychlosti využili a dali gól, který se nakonec ukázal jako rozhodující," liboval si.

Sám uznal, že i Hradec měl zajímavé možnosti. Dvakrát jeho hráči na míč těsně nedosáhli, jednou zakončoval domácí borec nad. "Jeden z těch momentů byl asi ofsajd, ale je pravda, že v té situaci, kdy borec přestřelil z penalty, mi bylo hdoně těžko," říkal Vraštil, teď už s úsměvem. "Po standardce bylo ve vápně hodně hráčů, my to nedokázali pokrýt. Ale důležité je, že jsme neinkasovali a vezeme domů všechny body."

Výsledkem tedy je druhá říjnová venkovní výhra a čtvrtý zápas s čistým kontem v řadě. "Absolutně nejdůležitější je to, že jsme vyhráli. Že jsme nedostali gól, to je další plus, ale nejdůležitější jsou body. Aby se nám mohlo dýchat líp, je ale nutné je potvrdit doma, což se nám minule nepovedlo. Pokud pak doma zase ztratíme, je výhra venku o ničem a ztrácí smysl," připomíná Vraštil poslední domácí remízy.

 

Aktuality

16.3.2020

Fanshop uzavřen

Kamenná prodejna Fanshopu je s ohledem na nařízení vlády až do odvolání uzavřena. Nakupovat lze i nadále online přes eshop, a to výhradně s možností doručení prostřednictvím společnosti PPL.

6.3.2020

Zemřel pan Jaroslav Panák

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás ve věku nedožitých 75 let navždy opustil pan Jaroslav Panák; dlouholetý správce lužáneckého areálu a člověk, který po celý život miloval svou rodinu, přátele a Zbrojovku.

Čest jeho památce!

2.3.2020

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude v úterý 3. března z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

19.2.2020

S Vyškovem v Olšanech

Předposlední přípravné utkání s Vyškovem sehrajeme oproti původnímu plánu na přírodní trávě v Olšanech u Prostějova. Termín zůstává původní - sobota 22. února v 11 hodin.

5.2.2020

B-tým

Přípravné utkání B-týmu proti Bystrci (původně plánované na středu 5. února) bylo odloženo. O novém termínu budeme informovat, jakmile dojde k jeho potvrzení.

29.11.2019

Prosba o vyplnění dotazníku

Náš odchovanec a hráč FK Blansko Martin Sedlo kromě fotbalu stíhá i studium na vysoké škole, kde se aktuálně věnuje magisterské práci. V této souvislosti prosí fanoušky Zbrojovky o vyplnění krátkého dotazníku. Dotazník najdete zde.

6.11.2019

Po Zbrojovce na basket!

Se vstupenkou na zápas Zbrojovka Brno – 1. SK Prostějov můžete zdarma navštívit utkání nejvyšší basketbalové soutěže mužů mezi mmcité1 Basket Brno a BK Opava, které se hraje ve středu 13. 11. od 20:00 na brněnském Kampusu. Bližší informace najdete na www.basketbrno.cz.

24.10.2019

Béčko znovu na Srbské

Také utkání 12. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Žďárem nad Sázavou (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

10.10.2019

Béčko na Srbské

Utkání 10. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Bystřicí nad Pernštejnem (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

9.10.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude ve čtvrtek 10. října uzavřen. Důvodem je konání akce Bitva na Moravském poli, kde bude od 16 hodin k dispozici stánek se sortimentem Fanshopu.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2020 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz