Vlastimil Hrubý už je definitivně Zbrojovákem

Vlastimil Hrubý už je definitivně Zbrojovákem

B r n o - Návrat po letech dokonán. Brankář Vlastimil Hrubý se stal součástí Zbrojovky, v klubu podepsal smlouvu na rok. Zároveň se postupně zapojí do klubových struktur jako trenér brankářů mládeže.

Hrubý se do Zbrojovky vrátil po sedmnácti letech. "Tady to všechno začalo a asi je dobře, že to tady i skončí. Jsem za to rád, asi to takhle mělo být," usmívá se.

Sedmatřicetiletý gólman doplňuje v brankářském minitýmu Martina Berkovce a Jakuba Šimana (u něj se hostování mění v přestup). Zároveň už se ale postupně připravuje na novou roli - trenéra brankářů u mládeže. "Takto by to mělo být nastavené. Beru to tak, že letošní sezóna je nějakým způsobem přelomová a pomalu bych se z hráče měl stát trenérem," vysvětluje Hrubý.

Ten prostředí na Srbské naposledy blíže poznal v sezóně 2013/14, kdy chytal za Znojmo. Nováček z jihu Moravy musel ligové boje absolvovat v azylu. "Lidi se tu od té doby trochu obměnili, ale někteří tady pořád působí a je příjemné je zase vidět po tolika letech. Kdysi jsme spolu trénovali i s Dolíkem (trenér brankářů Martin Doležal - pozn. red.), a samozřejmě z té doby znám Otu Kohoutka, jehož táta mi dělal šéfa. Naposledy jsem ho viděl, když byl ještě malý klučina, a jsem rád, že jeho fotbalová cesta se takhle vyvíjí," usmívá se rodák z Miroslavi.

Vlastimil Hrubý má na kontě přesně 200 prvoligových startů, které nastřádal v dresech Znojma a Jablonce. Vychytal v nich 64 čistých kont. Za Jablonec naskočil i do deseti duelů Evropské ligy.

další články

VIDEO: Tomáš Smejkal po utkání s Vyškovem
A-tým
23.09.2023 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Tomáš Smejkal po utkání s Vyškovem

B r n o – Tomáš Smejkal přispěl minulý týden jako střídající hráč asistencí k výhře v Jihlavě,...
VIDEO: Trenér Klusáček po utkání s Vyškovem
A-tým
23.09.2023 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Klusáček po utkání s Vyškovem

B r n o – Zbrojovka vstupovala do utkání proti Vyškovu se sérií pěti výher v řadě a s nadějí na...
Série u konce, Zbrojovka podlehla Vyškovu
A-tým
23.09.2023 | Daniel Kinc. FOTO: Martin Tajč

Série u konce, Zbrojovka podlehla Vyškovu

B R N O - Desáté kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nabídlo na Srbské jihomoravský souboj o první místo v...