Vlastimil Hrubý už je definitivně Zbrojovákem

Vlastimil Hrubý už je definitivně Zbrojovákem

B r n o - Návrat po letech dokonán. Brankář Vlastimil Hrubý se stal součástí Zbrojovky, v klubu podepsal smlouvu na rok. Zároveň se postupně zapojí do klubových struktur jako trenér brankářů mládeže.

Hrubý se do Zbrojovky vrátil po sedmnácti letech. "Tady to všechno začalo a asi je dobře, že to tady i skončí. Jsem za to rád, asi to takhle mělo být," usmívá se.

Sedmatřicetiletý gólman doplňuje v brankářském minitýmu Martina Berkovce a Jakuba Šimana (u něj se hostování mění v přestup). Zároveň už se ale postupně připravuje na novou roli - trenéra brankářů u mládeže. "Takto by to mělo být nastavené. Beru to tak, že letošní sezóna je nějakým způsobem přelomová a pomalu bych se z hráče měl stát trenérem," vysvětluje Hrubý.

Ten prostředí na Srbské naposledy blíže poznal v sezóně 2013/14, kdy chytal za Znojmo. Nováček z jihu Moravy musel ligové boje absolvovat v azylu. "Lidi se tu od té doby trochu obměnili, ale někteří tady pořád působí a je příjemné je zase vidět po tolika letech. Kdysi jsme spolu trénovali i s Dolíkem (trenér brankářů Martin Doležal - pozn. red.), a samozřejmě z té doby znám Otu Kohoutka, jehož táta mi dělal šéfa. Naposledy jsem ho viděl, když byl ještě malý klučina, a jsem rád, že jeho fotbalová cesta se takhle vyvíjí," usmívá se rodák z Miroslavi.

Vlastimil Hrubý má na kontě přesně 200 prvoligových startů, které nastřádal v dresech Znojma a Jablonce. Vychytal v nich 64 čistých kont. Za Jablonec naskočil i do deseti duelů Evropské ligy.

další články

U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu
Mládež
28.11.2022 | Martin Lísal

U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu

B r n o - Dorostenci Zbrojovky zvládli druhé utkání Marečkova memoriálu. Na domácím hřišti v areálu...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 28. listopadu do 4. prosince
A-tým
28.11.2022 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 28. listopadu do 4....

B r n o - Na přelomu listopadu a prosince čeká na fotbalisty "áčka" poslední zápas roku - v...
Zbrojovka porazila Trnavu a má druhou zimní výhru
A-tým
25.11.2022 | Martin Lísal

Zbrojovka porazila Trnavu a má druhou zimní výhru

S e n e c - Fotbalisté Zbrojovky zůstávají v zimní Tipsport lize zatím stoprocentní. Ve druhém...