Vítkovice, třetí minuta, roh. Čas pro Petera Štepanovského!

Vítkovice, třetí minuta, roh. Čas pro Petera Štepanovského!

B r n o – Na stadionu ve Vítkovicích běží třetí minuta, Zbrojovka zahrává rohový kop – a Peter Štepanovský hlavou na zadní tyči otevírá skóre utkání, gólman Květon je bezmocný. Situace z loňského května se opakovala i ve čtvrtek.

Balón dokonce skončil ve stejné bráně a do středového kruhu ukázal stejný rozhodčí. „Už před zápasem jsem si na to vzpomněl. Lišila se nakonec jen strana, ze které míč přilétl,“ usmál se Štepanovský, který při rohovém kopu zmátl svého strážce, na chvíli se dokonce ukryl v bráně. „Měl jsem určeno zavírat zadní tyč, tak jsem se tam trochu zašil u brankáře. Dobře jsem si odskočil a míč mě našel.“

Pro Štepanovského se jednalo o druhý letošní gól, to před rokem jich nasázel hned jedenáct. Ale většinou nohou. „Hlavou moc branek nedávám, i když párkrát už se mi to taky povedlo. Jestli se nepletu, tak v Brně to byl druhý,“ loví v paměti. A zatímco před rokem na jeho trefu domácí reagovali a Štepanovský vzápětí skóroval podruhé, letos přišlo poměrně záhy vyloučení brankáře Šustra.

„Vzpomněl jsem si na některé zápasy, které jsme odehráli v oslabení. Vždy to bylo těžké a bylo mi jasné, že se to bude opakovat. A že musíme bojovat. Nakonec jsme to zvládli a máme tři body, což je pro nás důležité,“ pochvaluje si záložník, který odehrál už třetí kompletní utkání po restartu na pozici pravého beka. Tedy na pozici, která patří k těm fyzicky náročnějším. „Sil mám zatím dost, cítím se dobře a jsem hlavně rád, že jsem zdravý,“ zaklepe pomyslně na dřevo.

A přiznává také, že si rozvržení sil na novém postu musí hlídat. „Když jsem v obraně, musím se někdy brzdit s útočením, i když mě to dopředu velmi láká. Musím mít síly i na obranu,“ uvědomuje si. „Snažím se dobře regenerovat, to je teď asi nejdůležitější. Když je volno, věnuju se rodině, vyčistím si hlavu.“

Teď už Štepanovský vyhlíží zápas s Třincem a další bitvy. A věří, že už brzy se bude moci spolehnout na podporu fanoušků. Třeba jeho kousek, kdy zastavil skluzem akci soupeře, udržel míč na hrací ploše a následně si došel pro faul, by jistě vzbudil ovace tribun. „Fanoušci nám chybějí hodně, hlavně doma, kde jich chodí mnoho, je to naše velká zbraň. Osobně doufám, že je pustí na stadion co nejdříve. Myslím, že opatření jsou v porovnání s jinými místy hodně přísná a v něčem možná už zbytečná,“ přemítá.

další články

Jakub Šural: Před sezónou jsem si přál vstřelit tři branky, to už jsem překonal
A-tým
06.07.2020 | Martin Lísal. FOTO: Martina Klánová

Jakub Šural: Před sezónou jsem si přál vstřelit tři...

B r n o – Zbrojovka se letos může opřít také o gólové příspěvky obránců. Prim v tomto ohledu hraje...
Hattrick? Na góly raději nahrávám, usmívá se Pachlopník
A-tým
06.07.2020 | Martin Lísal. FOTO: Martina Klánová

Hattrick? Na góly raději nahrávám, usmívá se...

B r n o - První gól vstřelil, na druhý nahrál a třetí zase obstaral sám, po dlouhém běhu z vlastní...
Hattrick po patnácti letech. Dal jsem si dárek k narozeninám, usmívá se Čermák
A-tým
04.07.2020 | Martin Lísal

Hattrick po patnácti letech. Dal jsem si dárek k...

B r n o – Zbrojovka vedla 6:1, když sudí Denev ukázal po faulu na Pachlopníka na penaltový puntík....