Víkend strávil na baráku, teď se gólman Berkovec s týmem chystá na Slavii

Víkend strávil na baráku, teď se gólman Berkovec s týmem chystá na Slavii

B r n o – Gólman Martin Berkovec se v minulém kole vrátil po zranění do brány na hřišti Příbrami. Nyní vyhlíží se svými spoluhráči domácí bitvu se Slavií, v jejímž dresu dříve působil.

„Bude to výjimečný zápas, ale spíš tím, že hrajeme proti prvnímu týmu tabulky. Byl jsem tam dlouho, Slavia mě vychovala, ale už jsem proti nim párkrát nastoupil a tím pádem už mi to tak zvláštní nepřijde. Navíc se hraje bez fanoušků. Vím, jak dopadl první zápas na podzim, i když celý jsem ho tehdy neviděl. Floďa si docela zachytal, což tak většinou proti Slavii je,“ usmívá se Berkovec.

Kdo se v neděli objeví mezi tyčemi, to trio gólmanů ještě neví. „Většinou se to dozvíme den, dva před zápasem. Motivaci máme jasnou, víme, že hrát se dá s každým, což si kluci na podzim ověřili. V naší lize hodně záleží na tom, kdo dá první gól, soutěž je celkem vyrovnaná."

Berkovec zatím ve zbrojováckém dresu odchytal tři zápasy, v nichž okusil všechny typy výsledků. Po výhře v Opavě a prohře na Bohemce přišla remíza v Příbrami. „Je to velká škoda, tam měla přijít výhra. Naděje ještě je, ale zápasy rychle ubývají, ostatní týmy taky dělají body. Realita je taková, že my je potřebujeme sbírat a nemůžeme to vzít tak, že přijede Slavia a to znamená automaticky prohru. To je blbost.“

V Příbrami si Martin zachytal zejména v kritické pasáži druhé půle, kdy po inkasované brance zneškodnil šanci Cmiljanoviće. „Propadali jsme v tu chvíli po rozích, po gólu přišla ještě tahle střela. Zrovna jsem se otáčel, on to dostal přímo na nohu. Bylo to jen o tom, jestli to dá někam, kam dosáhnu. Zaplaťpánbůh jsem tam ruce dal. Pak měl ještě možnost Antwi, ale na něj jsem si počkal. Dobíhal to ještě z druhé strany tuším Timo, takže moc na výběr neměl a musel to dát tam, kde jsem stál,“ popisuje dvaatřicetiletý gólman své zásahy.

V reprezentační pauze byla náplň tréninků různá, pro gólmany se ale oproti zažité rutině mnoho nemění. „Část tréninku máme pro sebe, potom se připojíme ke klukům. Do hry, na střelbu nebo nácvik situací a herních variant.“ Občas nutnost zavelí a jeden z gólmanů si stoupne do pole, to se ale Berkovce většinou netýká. „Když jsem byl mladší, to jsem taky chodil,“ směje se. „Teď jsem rád, že po té pauze můžu chytat, každý trénink je dobrý, takže to na mě zatím nepadlo.“

Jen víkendový režim se tentokrát proti zbytku jara lišil, soutěž měla na programu jedinou reprezentační pauzu. „Měli jsme směr Praha. Práce na baráku, něco poklidit, je tam toho jak na kostele a nikdy to nekončí. Bylo hezky, takže jsme toho využili,“ prozradil Berkovec svou náplň volného víkendu.

další články

Kapitán Dreksa po utkání na Slovácku
A-tým
22.04.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Kapitán Dreksa po utkání na Slovácku

B r n o – Pavel Dreksa se na Slovácku po více než měsíci objevil znovu v základní sestavě...
Trenér Dostálek po utkání na Slovácku
A-tým
21.04.2021 | Martin Lísal

Trenér Dostálek po utkání na Slovácku

B r n o – Fotbalisté Zbrojovky dokázali na hřišti favorizovaného Slovácka stáhnout dvoubrankovou...
Gólové hody ovládli domácí, Zbrojovka se vrací ze Slovácka bez bodu
21.04.2021 | Kryštof Severa. FOTO: Petr Nečas

Gólové hody ovládli domácí, Zbrojovka se vrací ze...

B R N O - Zápas plný gólových šancí, gólů a karet. Přesně tak vypadalo osmadvacáté kolo...