Věřím, že je v našich silách tým pozvednout, hlásí nový trenér Kříž

Věřím, že je v našich silách tým pozvednout, hlásí nový trenér Kříž

B r n o – V neděli dovedl mužstvo k důležité výhře v Lanžhotě, ve středu se o něco podobného pokusí s A týmem. Lukáš Kříž byl dnes jmenován novým hlavním trenérem prvního mužstva.

„Všichni v klubu máme jeden společný cíl, takže jsem nad nabídkou nepřemýšlel dlouho. Jakožto Zbrojovákovi mi situace není lhostejná a pokud mohu pomoci, tak neváhám. Věřím, že je v našich silách tým pozvednout. Prvotním úkolem teď bude pracovat s psychikou hráčů, vrátit do mužstva vítěznou náladu. Hráče znám a jsem přesvědčený, že kvalitu mají výrazně vyšší, než ukazuje tabulka,“ řekl Kříž před dnešním tréninkem.

Kříž vytvoří trenérský tým s Markem Zúbkem, se kterým se ještě na podzim potkal v divizi - to Zúbek trénoval Velkou Bíteš. "Známe se už docela dlouho, ještě z doby, kdy dohrával kariéru, takže s tím není problém."

Jakým typem trenéra Kříž je? Pokud jste navštívili nějaký zápas B týmu, asi už tušíte. „S týmem žiju, emoce jsou pro mne důležité, to asi není tajemství. Máme za sebou určitou odvedenou práci u béčka, vedení ví, jakým trenérem jsem, i to asi hrálo roli. Hrajeme už ve středu, takže prostor pro nějaké individuální rozhovory moc nebude, to spíše až potom. Stihli jsme probrat základní věci přímo v kabině. Práce nás čeká opravdu hodně, ale kdybychom se báli, nešli bychom do toho,“ ujišťuje Kříž.

Dubnový program je nahuštěný a času na změnu mnoho není. „Může to být zároveň i naše výhoda, není čas se v ničem dlouho babrat. Pustíme se do práce, abychom středeční zápas zvládli a odrazili se od něj k dalším zápasům. Za tak krátkou dobu toho po taktické stránce mnoho nezměníte, byť k soupeři už jsme si něco řekli a další informace ještě proběhnou.“

Noví trenéři už samozřejmě stihli řešit i potenciální sestavu. „V rámci spolupráce jsme byli v úzkém kontaktu, takže přehled o situaci mám. K marodům přibyl vykartovaný Fousek. V hlavě už samozřejmě máme různé varianty, jak sestavu složit,“ doplnil Kříž.

Osmačtyřicetiletý kouč přišel před letošní sezónou k „béčku“, se kterým vévodí Divizi D. Nedělní výhra v Lanžhotě týmu zajistila osm kol před koncem devítibodový náskok. „Byl to dobře odpracovaný zápas, gól na konci byl třešničkou na dortu a odměnou pro kluky. Bodů je ve hře ještě hodně a nikdo rozhodně neusne na vavřínech, před mužstvem je ještě hodně těžkých zápasů. Zůstaneme v úzkém kontaktu, s ohledem na spolupráci obou týmů to ani jinak nejde. Budu klukům držet palce, aby jízdu dotáhli.“

další články

PREVIEW: Béčko dohrává zápas s Vrchovinou
B-tým
28.05.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko dohrává zápas s Vrchovinou

B r n o - Brněnský B tým dohrává odložený zápas s Vrchovinou Nové Město na Moravě. Hraje se ve...
Zbrojováci dnes předali odběrová křesla, zakoupená z výtěžku aukce speciálních dresů
Ostatní
28.05.2024 | Martin Lísal

Zbrojováci dnes předali odběrová křesla, zakoupená z...

B r n o – Zástupci Zbrojovky dnes navštívili Transfuzní a tkáňové oddělení FN Brno. Našim...
Peter Juritka: Za gól jsem rád, ale chtěli jsme se loučit vítězně
A-tým
25.05.2024 | Martin Lísal

Peter Juritka: Za gól jsem rád, ale chtěli jsme se...

V l a š i m – Jen pět minut se ve Vlašimi čekalo na úvodní branku utkání 30. kola. Pak se totiž...