Venkovní výhra? Musíme ji potvrdit doma, hlásí desetigólový střelec Řezníček

Venkovní výhra? Musíme ji potvrdit doma, hlásí desetigólový střelec Řezníček

B r n o - Deset. Právě tolik gólů nasázel soupeřům útočník Jakub Řezníček. Na kulaté číslo zaokrouhlil počet tref v sobotu na hřišti Teplich - a jako obvykle byl Jakubův gól nesmírně důležitý. Rozhodl totiž o výhře.

Dva góly Slovácku, dva góly na Dukle, jeden gól Plzni, jeden gól Teplicím. Dohromady šest branek - a dvanáct bodů. K tomu "remízová" trefa s Boleslaví a gólové příspěvky k výhrám s Libercem a Sigmou. Pouze na Spartě tak Řezníčkova branka k bodům nestačila.

Tentokrát prokázal Jakub pevné nervy, deset minut před koncem proměnil pokutový kop v poměrně emotivní atmosféře. Domácím se totiž verdikt sudích příliš nelíbil. "Ale když se pískne penalta, hádá se to vždycky. Já v tom neviděl problém a proměnil jsem, i když s trochou štěstí, gólman vystihl směr," vykládal po utkání před novináři.

K inkriminovanému momentu se jinak příliš vyjadřovat nemohl. "Byl jsem za hráčem, takže z tribuny jste to asi viděli lépe než já. S Pavlem jsem ještě nemluvil, ale slyšel jsem něco cvaknout, Zavoš spadl," pokračoval. Ještě před koncem mohl nejlepší střelec Brňanů definitivně rozhodnout - nejprve jeho ránu vyrazil Chudý, posléze se nezdařil brejk s Michalem Škodou. "Věděl jsem, že vedle ještě někdo běží, ale zároveň jsem viděl i stopera. Bál jsem se míč dávat, aby jej neukopl. Vyhodnotil jsem to špatně, moje chyba," kál se.

Jinak ale mohl být spokojen - Brno konečně na jaře vyhrálo i venku. "Ale nesmíme si teď myslet, že když jsme vyhráli venku, je konec. Nesmíme zaváhat, důležité bude to potvrdit doma. Pokud naplno nebodujeme v pátek, ztrácí tahle výhra smysl," burcoval Řezníček.

Deset gólů, to je meta, které v dresu Zbrojovky od návratu do nejvyšší soutěže nikdo neatakoval. "Když jsem přišel, byla o deseti gólech řeč, takže mám splněno," smál se Jakub. "Nějaké zápasy ještě zbývají, takže věřím, že pár gólů třeba ještě přidám," zadoufal.

další články

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou!
A-tým
03.08.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou!

B r n o - Také ve druhém utkání sezóny vybojovali Zbrojováci těsnou výhru, v domácí premiéře...
VIDEO: Ještě nás čeká hodně práce, uvědomuje si Moravec
A-tým
03.08.2021 | Daniel Kinc. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Ještě nás čeká hodně práce, uvědomuje si...

B r n o - K důležitým článkům nedělní výhry patřil i obránce Jan Moravec. Nejprve svým prvním gólem...
VIDEO: Jdeme správným směrem, věří kapitán Zavadil
A-tým
02.08.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Jdeme správným směrem, věří kapitán Zavadil

B r n o - Sedm minut do konce, stav 1:1. A penalta pro Brno! Nervozita většiny osazenstva Srbské...