VIDEO: Zbrojovku prověří Düsseldorf, duel můžete sledovat na Zbrojovka TV!

VIDEO: Zbrojovku prověří Düsseldorf, duel můžete sledovat na Zbrojovka TV!

K a p r u n - Druhý den na soustředění v Kaprunu přináší úvodní herní test. Zbrojovka se dnes od 18 hodin utká s německým Düsseldorfem a vy můžete zápas sledovat živě na Zbrojovka TV!

Utkání se hraje na hřišti v St. Ulrich am Pillersee, dle informací pořadatelů činí vstupné 5 eur.

"Jsme rádi, že tu máme opět možnost sehrát dva zápasy s kvalitními soupeři. Düsseldorf jsme si zmapovali, hrají v hodně okatém rozestavení 3-5-2, přičemž v obranné fázi se stahují dva halfbeci. Ti lítají po lajnách nahoru dolů, je tam hodně rotací, takže jsme na to kluky trochu připravovali, protože v naší lize takovým stylem moc týmů nehraje. Pro nás se každopádně v útočné fázi nic nemění, chceme hrát směrem nahoru, centrované míče, zakončení. Cílem je dobrý výkon i výsledek," řekl před utkáním kouč Habanec.

Zbrojovka jde do bitvy takřka v plné síle. "Sestava by se opět měla blížit té ligové, s pár drobnými změnami oproti utkání v Nitře. Tou nejzásadnější asi je, že nenastoupí Honza Polák. Není to nějaké šetření, ale jsem přesvědčený, že dva zápasy během týdne mu stačí a nám také," poznamenal Habanec k sestavě.

Stručný profil soupeře

Náš nejbližší soupeř hraje aktuálně druhou bundesligu, v uplynulém ročníku skončil jedenáctý (o tři body za St. Pauli, naším soupeřem z loňského léta). Düsseldorf se může pochlubit poměrně bohatou historií a také jedním titulem, byť hodně vousatým. Fortuna jej dobyla v roce 1933, dvakrát pak získala Německý pohár.

To bylo na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let minulého století a právě v roce 1979 se zrodil také největší mezinárodní úspěch Fortuny - účast ve finále Poháru vítězů poháru. V cestě do finále tehdy německý klub zdolal i ostravský Baník, v závěrečném klání v Basileji ale byla po prodloužení šťastnější Barcelona (4:3).

V roce 1987 přišel po šestnácti letech sestup a od té doby se Düsseldorf marně pokouší o delší pobyt mezi elitou. Návrat se povedl vždy jen na pár let, naposledy v roce 2013.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu
Mládež
28.11.2022 | Martin Lísal

U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu

B r n o - Dorostenci Zbrojovky zvládli druhé utkání Marečkova memoriálu. Na domácím hřišti v areálu...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 28. listopadu do 4. prosince
A-tým
28.11.2022 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 28. listopadu do 4....

B r n o - Na přelomu listopadu a prosince čeká na fotbalisty "áčka" poslední zápas roku - v...
Zbrojovka porazila Trnavu a má druhou zimní výhru
A-tým
25.11.2022 | Martin Lísal

Zbrojovka porazila Trnavu a má druhou zimní výhru

S e n e c - Fotbalisté Zbrojovky zůstávají v zimní Tipsport lize zatím stoprocentní. Ve druhém...