VIDEO: Zbrojovka přivítá Karvinou!

VIDEO: Zbrojovka přivítá Karvinou!

B r n o - Porci čtyř říjnových zápasů načnou Zbrojováci tuto sobotu, kdy ve WEDOS ARENĚ přivítají od 16:30 Karvinou. Proti slezskému týmu se pokusí urvat první výhru v sezóně. Zápas se hraje v omezeném režimu s kapacitou 2000 fanoušků, přenáší jej O2 Sport.

Se slezským týmem se Zbrojovka v minulosti utkala čtyřikrát, v devadesátých letech nastoupila proti FC Karviná (což je jiný subjekt) taktéž čtyřikrát. Zatímco tehdejší zápasy Brňané zvládli stoprocentně, proti MFK naopak na výhru čekají. Tři duely dospěly k remíze, jednou zvítězila Karviná doma.

Pro utkání jsou v předprodeji ještě poslední zbývající vstupenky, o aktuálním stavu a případném prodeji v den utkání budeme průběžně informovat.

Zápasový režim je s ohledem na stávající epidemiologickou situaci omezený a nese se v podobném duchu, jako jarní duely. Prosíme tedy fanoušky, aby dodržovali veškerá hygienická opatření a aby udržovali příslušné rozestupy u vchodů, toalet, občerstvení a na samotných tribunách.

S ohledem na fakt, že jsme na stadionu přešli na nový systém čteček, prosíme dále fanoušky, aby přišli (pokud je to možné) s dostatečným předstihem. Děkujeme za pochopení.

Tak v sobotu ve WEDOS ARENĚ!

Stručný profil soupeře

MFK Karviná je mladý klub, založen byl v roce 2003. V Karviné se ale samozřejmě fotbal hraje mnohem déle. Jeden z klubů - FC Karviná - se dokonce dvakrát prodral do první ligy, pokaždé ale sestoupil. Poté dokonce zanikl, to už se ale k životu probral MFK a v roce 2016 taktéž dosáhl první ligy.

Od té doby se Karvinští v nejvyšší soutěži drží. Nejlepším umístěním byla desátá příčka hned v první sezóně. Předloni musela Karviná zachraňovat první ligu v baráži, před rokem tým taktéž válčil do posledních kol o záchranu, než byla soutěž předčasně ukončena.

Letos prošem MFK obměnou kádru a v úvodu ročníku si nevede zle. Karviná remizovala s Baníkem, v Liberci a naposledy s Mladou Boleslaví, zvítězila v Opavě a jen Sparta byla nad její síly. Výsledkem je průběžná desátá pozice.

V Brně se v minulosti Karviné dvakrát povedlo bodovat. V zimě 2016 skončil duel remízou 1:1, na jaře 2018 0:0. Zbrojovka tehdy trefovala tyče a břevna, smůlu ale prolomit nedokázala. V dresu Karviné tehdy nastoupil například Pavel Dreksa, karvinský dres oblékal také Moravec, Štepanovský a na hostování tu působil Sedlák.

Z kádru našeho soupeře má zkušenosti se Zbrojovkou gólman Hrdlička, který zde odchytal dva zápasy v sezóně 2006/07. Na testech v Brnech pak byl Rajmund Mikuš. Hned devět hráčů naskočilo do všech pěti doposud odehraných zápasů, mezi nimi i letní posily Papadopulos, Ostrák, Bartošák či zmíněný Mikuš. Ze starousedlíků to byl například Janečka, poslední pamětník postupu do první ligy. Papadopulos je zároveň nejlepším střelcem týmu, trefil se dvakrát.

Vzájemná bilance v soutěžních zápasech: 8 zápasů (4 – 3 – 1), skóre 18:9

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Jan Maroši, Patrik Siegl, Petr Švancara, Pavel Holomek (2).

Prošli oběma kluby: Jan Moravec, Peter Štepanovský, Pavel Dreksa, Jan Sedlák - Libor Hrdlička.

Poslední vzájemný zápas: 31.3.2018, Zbrojovka - Karviná 0:0. Bez branek.

další články

VIDEO: Martin Berkovec po utkání v Liberci
A-tým
15.05.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Martin Berkovec po utkání v Liberci

B r n o – Jednou z ústředních postav utkání v Liberci byl i gólman Martin Berkovec. Ve druhé půli...
VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Liberci
A-tým
14.05.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Liberci

B r n o – Zbrojováci v páteční předehrávce potvrdili, že se jim venku daří o poznání lépe, než na...
Remízu v Liberci vystřelil v závěru Růsek
A-tým
14.05.2021 | Kryštof Severa. FOTO: Petr Nečas

Remízu v Liberci vystřelil v závěru Růsek

L I B E R E C - 32. kolo FORTUNA:LIGY zavedlo svěřence Richarda Dostálka na půdu libereckého...