sobota 22.2.2020

1 Vyškov
2 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 29.2.2020

1 Zbrojovka Brno
2 Pardubice
příp.

neděle 8.3.2020

1 Zbrojovka Brno
0 Sokolov
17.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

VIDEO: Zbrojovka hostí v pátek Prostějov!

VIDEO: Zbrojovka hostí v pátek Prostějov!

B r n o - Zbrojovka má před sebou poslední domácí zápas roku 2019. Do Brna přijede Prostějov s řadou bývalých hráčů Zbrojovky na soupisce, hraje se v pátek 8. listopadu od 19 hodin!

06.11.2019 | Martin Lísal

 

V řadách Prostějova najdeme hned sedm jmen, spojených se Zbrojovkou - Jana Poláka (toho nepustí do hry trest za čtyři žluté karty), Milana Lutonského, Davida Paška, Aleše Schustera, Karla Kroupu, Martina Suse a Marka Střeštíka. Hanáci se mohou navíc pochlubit slušnou formou - z posledních tří zápasů brali sedm bodů, loupili například v Hradci Králové a o body obrali i Jihlavu. Na Brňany tedy rozhodně nečeká nic lehkého!

Fotbalový klub FC Zbrojovka Brno by rád pomohl lidem v sociální nouzi, pro které chystáme v prosinci speciální akci. O té ještě budeme podrobněji informovat, o laskavou spolupráci ovšem již v tuto chvíli poprosíme i vás, fanoušky. Pokud máte doma jakékoliv oblečení, které z různých důvodů již nevyužijete, nevyhazujte jej - rádi od vás nechtěné kousky šatníku převezmeme právě v pátek. Sběrná místa budou zřízena u všech přístupů na stadion. Díky za pomoc a spolupráci!

Vstupenku na páteční utkání tentokrát nezahazujte - můžete s ní zdarma navštívit utkání nejvyšší basketbalové soutěže mužů mezi mmcité1 Basket Brno a BK Opava, které se hraje ve středu 13. 11. od 20:00 na brněnském Kampusu. Bližší informace najdete na basketbrno.cz.

Na stránkách zápasového bulletinu, který pro tuto sezónu vydáváme v inovovaném formátu, najdete kromě jiného i jinde nepublikovaný rozhovor s trenérem Miloslavem Machálkem. A součástí bulletinu bude samozřejmě i spousta dalšího čtení a fotek. Jeho cena je 10 korun (pro permanentkáře je zdarma, stejně jako pro majitele aplikace, kde se objeví již hodinu před výkopem).

Pro letošní sezónu klub připravil novinku, která by měla zlepšit úroveň občerstvení na zápasech. Jedná se o takzvanou Pivní zónu, nalézající se za krytou západní tribunou. Její součástí bude pouze a jen točené pivo.

Další novinkou je obnovení dětského koutku (sektor U) s obsluhou a hlídáním. Jeho součástí je třeba skákací hrad, branky na fotbal, stolky na malování a neschází samozřejmě speciální občerstvení pro děti.

Ještě před výkopem můžete využít služeb blízké Restaurace U Hřebíčků (Riegrova 18), která v pátek otevře v 11:00. Před vstupem na západní tribunu najdete jako obvykle i mobilní stánek s občerstvením.

Také letos je pro diváky na Srbské nachystána poločasová soutěž v přesnosti střelby. Jejím hlavním partnerem je společnost Pohanka & Co. – hodinky a klenoty, která do soutěže věnuje jako hlavní cenu luxusní pánské hodinky značky Christian Paul. Ani zbylí soutěžící ale nepřijdou zkrátka - čekají na ně vouchery na zboží od firmy NIKE a další ceny.

Tak tedy v pátek na Srbské. Vzhůru Brno!

Stručný profil soupeře

Posledním domácím soupeřem v kalendářním roce 2019 je 1.SK Prostějov. Klub z Olomouckého kraje byl založen už v roce 1904, ještě před druhou světovou válkou se probil do nejvyšší československé soutěže, skončil v ní dvakrát třetí a hrál i Středoevropský pohár. Po skončení konfliktu přišla ještě poslední prvoligová sezóna, na Hané působil například Zdeněk Hajský, pozdější trenér Zbrojovky.

Prostějovský klub se poměrně dlouho zabydlel ve druhé nejvyšší soutěži, kterou ale v roce 2003 pro nevyhovující stadión opustil. Následovalo období zmatků a změn, v jednu chvíli se v Prostějově hrála jen mládežnická kopaná, rok 2011 ale přinesl zlom v podobě odkupu divizní licence od Vítkovic. Prostějov se poté probil zpět do druhé nejvyšší soutěže, což se mu povedlo zopakovat i po sestupu do MSFL. V loňském ročníku Hanáci solidně posílili a získali řadu zkušených hráčů, po nadějném úvodu jim následně příliš nevyšel vstup do jarní části, nakonec ale zmobilizovali síly a díky šesti zápasům bez prohry v závěru ročníku obsadili slušnou devátou příčku.

V letním období prošel kádr další obměnou, ne již tak razantní. Početnou exbrněnskou kolonii rozšířil bojovník David Pašek, který se tak přidal ke Kroupovi, Susovi, Schusterovi, Polákovi a Lutonskému. Záhy jej pak napodobil i středopolař Střeštík. Klub naopak opustil hostující gólman Le Giang či Ukrajinec Žikol, který gólem z přímého kopu skolil Zbrojovku během loňského podzimu. Celkově je bilance díky jarní výhře Brňanů vyrovnaná, zápas rozhodl povedenou hlavičkou Lukáš Magera.

Vstup do sezóny byl v podání Prostějova vítězný, tři body s Vyšehradem pak ale náš nejbližší soupeř šest kol nenapodobil. Ovšem pozor – v posledních třech kolech Hanáci celkem válejí. Porazili Žižkov, vyhráli v Hradci a následně doma remizovali s Jihlavou 1:1. Nejlepším střelcem mužstva je Milan Lutonský se třemi zásahy, spolu s Alešem Schusterem a gólmanem Brédou nescházel ani minutu.

Remízoví králové soutěže (šest nerozhodných výsledků) aktuálně s 18 body okupují desátou pozici a do Brna tak s ohledem na zmíněné poslední výsledky jedou v dobrém rozpoložení.

Vzájemná bilance v soutěžních zápasech: 2 zápasy (1 – 0 – 1), skóre 2:2.

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Lukáš Magera (2 branky)

Poslední vzájemný zápas: 31. 3. 2019, Zbrojovka - Prostějov 1:0.

 

Aktuality

16.3.2020

Fanshop uzavřen

Kamenná prodejna Fanshopu je s ohledem na nařízení vlády až do odvolání uzavřena. Nakupovat lze i nadále online přes eshop, a to výhradně s možností doručení prostřednictvím společnosti PPL.

6.3.2020

Zemřel pan Jaroslav Panák

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás ve věku nedožitých 75 let navždy opustil pan Jaroslav Panák; dlouholetý správce lužáneckého areálu a člověk, který po celý život miloval svou rodinu, přátele a Zbrojovku.

Čest jeho památce!

2.3.2020

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude v úterý 3. března z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

19.2.2020

S Vyškovem v Olšanech

Předposlední přípravné utkání s Vyškovem sehrajeme oproti původnímu plánu na přírodní trávě v Olšanech u Prostějova. Termín zůstává původní - sobota 22. února v 11 hodin.

5.2.2020

B-tým

Přípravné utkání B-týmu proti Bystrci (původně plánované na středu 5. února) bylo odloženo. O novém termínu budeme informovat, jakmile dojde k jeho potvrzení.

29.11.2019

Prosba o vyplnění dotazníku

Náš odchovanec a hráč FK Blansko Martin Sedlo kromě fotbalu stíhá i studium na vysoké škole, kde se aktuálně věnuje magisterské práci. V této souvislosti prosí fanoušky Zbrojovky o vyplnění krátkého dotazníku. Dotazník najdete zde.

6.11.2019

Po Zbrojovce na basket!

Se vstupenkou na zápas Zbrojovka Brno – 1. SK Prostějov můžete zdarma navštívit utkání nejvyšší basketbalové soutěže mužů mezi mmcité1 Basket Brno a BK Opava, které se hraje ve středu 13. 11. od 20:00 na brněnském Kampusu. Bližší informace najdete na www.basketbrno.cz.

24.10.2019

Béčko znovu na Srbské

Také utkání 12. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Žďárem nad Sázavou (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

10.10.2019

Béčko na Srbské

Utkání 10. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Bystřicí nad Pernštejnem (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

9.10.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude ve čtvrtek 10. října uzavřen. Důvodem je konání akce Bitva na Moravském poli, kde bude od 16 hodin k dispozici stánek se sortimentem Fanshopu.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2020 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz