VIDEO: Zatím jde příprava podle plánu, říká Šiman

VIDEO: Zatím jde příprava podle plánu, říká Šiman

L u t í n – Gólman Jakub Šiman odchytal celé sobotní utkání proti polské Termalice. Inkasoval jeden gól, zatímco jeho spoluhráči byli úspěšní dvakrát a duel tak skončil brněnskou výhrou.

„Hráli jsme proti kvalitnímu soupeři, za výhru jsme rádi. Zatím jde příprava celkem podle plánu a jsem rád, že jsme dokázali zvládnout další zápas,“ řekl Šimi po utkání. „Ze začátku na nás docela nastoupili. Většinou jsou přípravy o tom, že na vás týmy naletí, zkouší se různé dresinkové věci. Ukázali, že jsou kvalitní, měli jsme co dělat. Postupem času jsme se ale vyrovnali a pak jsme byli lepší.“

Zatímco hráči si pod novými trenéry zvykají na nové prvky, brankáři to mají trochu odlišné. „Pro nás se toho moc nemění, trenéra máme pořád stejného. Pro hráče je to samozřejmě asi jiné. Problémem jsou vedra, ale určitě je to lepší, než zima. Dá se to vydržet, není to nic hrozného,“ hlásí Šiman.

Gólmanský minitým zůstal vlastně bez jediné změny. „Zůstali jsme všichni spolu, i s Hložisem (Martin Hložánek - pozn. red.) Je to výhoda, jsme na sebe zvyklí, nemusíme si zvykat na někoho nového. Víme, co od sebe čekat, a baví nás to,“ usmívá se osmadvacetiletý gólman.

Ten si proti Termalice připsal třetí letní start. Také zápas proti Dunajské Stredě odchytal celý, s Banskou Bystricou v bráně strávil poločas. A připsal si dokonce asistenci, když dlouhým výkopem našel Hladíka. „Ani nevím, kdy jsem ji měl naposledy. Jednou za béčko, ale za áčko nevím,“ usmívá se.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 22. do 28. dubna
Ostatní
22.04.2024 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 22. do 28. dubna

B r n o - Během posledního dubnového víkendu se "áčko", rezerva i dorostenecké týmy představí na...
U12: Zbrojovka zdolala Zlín
Mládež
21.04.2024 | Martin Lísal

U12: Zbrojovka zdolala Zlín

B r n o - Mladší žáci Zbrojovky (U12) přivítali o víkendu v Horních Heršpicích mužstvo Zlína. V...
U13: Zbrojovka remizovala se Zlínem
Mládež
21.04.2024 | Martin Lísal

U13: Zbrojovka remizovala se Zlínem

B r n o - Mladší žáci Zbrojovky (U13) hostili v utkání finálové nadstavby. Z převahy a řady šancí...