VIDEO: Zatím jde příprava podle plánu, říká Šiman

VIDEO: Zatím jde příprava podle plánu, říká Šiman

L u t í n – Gólman Jakub Šiman odchytal celé sobotní utkání proti polské Termalice. Inkasoval jeden gól, zatímco jeho spoluhráči byli úspěšní dvakrát a duel tak skončil brněnskou výhrou.

„Hráli jsme proti kvalitnímu soupeři, za výhru jsme rádi. Zatím jde příprava celkem podle plánu a jsem rád, že jsme dokázali zvládnout další zápas,“ řekl Šimi po utkání. „Ze začátku na nás docela nastoupili. Většinou jsou přípravy o tom, že na vás týmy naletí, zkouší se různé dresinkové věci. Ukázali, že jsou kvalitní, měli jsme co dělat. Postupem času jsme se ale vyrovnali a pak jsme byli lepší.“

Zatímco hráči si pod novými trenéry zvykají na nové prvky, brankáři to mají trochu odlišné. „Pro nás se toho moc nemění, trenéra máme pořád stejného. Pro hráče je to samozřejmě asi jiné. Problémem jsou vedra, ale určitě je to lepší, než zima. Dá se to vydržet, není to nic hrozného,“ hlásí Šiman.

Gólmanský minitým zůstal vlastně bez jediné změny. „Zůstali jsme všichni spolu, i s Hložisem (Martin Hložánek - pozn. red.) Je to výhoda, jsme na sebe zvyklí, nemusíme si zvykat na někoho nového. Víme, co od sebe čekat, a baví nás to,“ usmívá se osmadvacetiletý gólman.

Ten si proti Termalice připsal třetí letní start. Také zápas proti Dunajské Stredě odchytal celý, s Banskou Bystricou v bráně strávil poločas. A připsal si dokonce asistenci, když dlouhým výkopem našel Hladíka. „Ani nevím, kdy jsem ji měl naposledy. Jednou za béčko, ale za áčko nevím,“ usmívá se.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Zbrojováci zahájili dvoutýdenní tréninkový blok
A-tým
27.11.2023 | Martin Lísal

Zbrojováci zahájili dvoutýdenní tréninkový blok

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky se po reprezentační pauze sešli k dvoutýdennímu tréninkovému bloku....
Béčko podlehlo v přípravě rezervě Baníku
B-tým
25.11.2023 | Martin Lísal

Béčko podlehlo v přípravě rezervě Baníku

B r n o - Také brněnský B tým má na sklonku roku v plánu i dva přípravné zápasy. V tom prvním...
BLACK FRIDAY - víkendové slevy ve Fanshopu!
Ostatní
24.11.2023 | Martin Lísal

BLACK FRIDAY - víkendové slevy ve Fanshopu!

B r n o - Sháníte už vánoční dárky? Máme pro vás tip, jak je pořídit výhodně! Ve zbrojováckém...