VIDEO: Z naší strany to dnes bylo křečovité, mrzelo Kotala

VIDEO: Z naší strany to dnes bylo křečovité, mrzelo Kotala

B r n o - Skvostná série je u konce, Zbrojovka poprvé na jaře doma nebodovala naplno. V utkání s Jihlavou brala pouze bod za remízu 1:1, s čímž pochopitelně nebyl příliš spokojený ani trenér Kotal.

Duel celků z opačných pólů tabulky Zbrojovku nezastihl v optimálním rozpoložení. "Týden jsme se zodpovědně připravovali na přednosti soupeře, ale musím říci, že jsme se po většinu utkání prakticky nedostali k naší typické hře. Nevytvářeli jsme si moc gólových šancí, vše bylo z naší strany křečovité. Po vedoucím gólu Jihlavy, který padl po naší hrubé chybě, musíme být nakonec rádi, že se nám povedlo v závěru alespoň vyrovnat," shrnul Kotal.

Inkasovaný gól přišel po zbytečné ztrátě míče. "Neatakovaný hráč by neměl přebírat míč zády k soupeři, to jsou věci, na kterých stále pracujeme. Když je v bočním postavení, může reagovat, nahrát. To jsou věci, s nimiž se potýkáme, nevím už, jak na hráče více působit. Snad si to uvědomí právě těmi chybami. Ve fotbale se chyby dělají, bohužel," pokračoval Kotal.

Zbrojovka se po většinu utkání marně pokoušela projít přes modrožlutý val. "Medokázali jsme založit konstruktivně útok, to se povedlo snad dvakrát. Přitom když napadali jejich dva hráči tři naše, měli bychom to zvládnout. Hráči si bohužel stoupli do lajny, tím nic nevytvoříte, je potřeba si naběhnout, dát kolmou přihrávku, průnikovou přihrávku, abychom mohli dál vytvářet přečíslení. Tohle tam dnes bylo jen minimálně."

Možná právě dnes poprvé opravdu citelně chyběl Pavel Zavadil. "Asi se to tak dá říci. Přitom to rozestavení Jihlavy přímo volalo po kolmých přihrávkách, my ale až na výjimky útočili do kompaktní obrany týmu, který hrál o život. A to bylo složité," rozebíral Kotal.

Brněnský stratég pro tento zápas nenasadil do základní sestavy Pavla Košťála, do hry jej poslal až v závěru. "Má sedm žlutých, nechtěli jsme, aby se vykartoval. V závěru jsme jej nasadili, protože jinak jsme se do vápna těžko dostávali. Kromě jediné gólové akce jsme měli v podstatě jen několik zblokovaných střel, při nichž měl Kuba Řezníček trochu smůlu, vždy se jeho střele někdo postavil do cesty. Chtěli jsme tedy hru zjednodušit a dostat se tam přes Pavla Košťála, ale ani to se bohužel mnoho nedařilo," mrzelo kouče po duelu, v němž se k dovršení smůly vykartoval střelec jediné branky Škoda.

další články

Utkání v Plzni odloženo na neurčito
A-tým
11.08.2022 | Martin Lísal

Utkání v Plzni odloženo na neurčito

B r n o - Utkání 4. kola FORTUNA:LIGY na hřišti Plzně bylo na základě žádosti domácího klubu...
VIDEO: Autogramiáda v Pivovarské Starobrno
Ostatní
11.08.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Autogramiáda v Pivovarské Starobrno

B r n o - Ve středu se Zbrojováci zúčastnili velké autogramiády v restauraci Pivovarská Starobrno....
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 8. do 14. srpna
Ostatní
09.08.2022 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 8. do 14. srpna

B r n o - V nadcházejícím týdnu se k áčku, rezervě a dorostům přidají týmy U18 a U16, i pro ně už...