VIDEO: Vybojované vítězství, těšilo Kotala po dalším skalpu Slavie

VIDEO: Vybojované vítězství, těšilo Kotala po dalším skalpu Slavie

B r n o - Vydřená výhra! Zbrojovka zvládla i druhý domácí zápas, v tropických podmínkách brankou Michala Škody porazila pražskou Slavii 1:0. Trenér Kotal po utkání hodnotil výhru jako zaslouženou.

Zbrojovka navázala na sérii, kterou se Slavií má - zvítězila počtvrté za sebou. "Tušili jsme, že to bude těžké. Slavia měla bod a v tisku avizovala, že si do Brna jede konto rozšířit o tři body. Jsme rádi, že se jim to nepovedlo. Po nepřesvědčivém výkonu v Boleslavi jsme sáhli ke změnám, které se osvědčily. Neinkasovali jsme a domnívám se, že naše výhra byla zasloužená," zahájil Kotal hodnocení duelu.

Výkon Zbrojovky byl lepší před pauzou, v první půli také padl jediný gól. "Měli jsme i další šance, Pašek měl dvakrát míč na hlavě v dobré pozici. Škoda, že se nám nepodařilo vsítit potvrzující branku. Slavia byla možná o trošku lepší na míči, my ale měli více šancí. Myslím, že jsme si vítězství vybojovali."

Co se změn v sestavě týče, Kotal nasadil do zápasu letos poprvé Melichárka, ligovou premiéru absolvoval Frelih a od začátku hráli Pašek s Lackem. "Vzhledem k tomu, že se v týdnu zranil při tréninku Doležal, jsme s nadsázkou neměli jinou možnost. Dušan naštěstí souhlasil, že to odchytá. Další změny vyplynuly z naší touhy změnit způsob hry oproti Boleslavi," vysvětloval kouč a doplnil, že Zoubeleho nepustily do hry zdravotní trable (Lukášův stav upřesníme nejpozději začátkem příštího týdne).

"V Boleslavi jsme nebyli nebezpeční, v podstatě jsme praktikovali jen nakopávané míče, což doma nejde. I tak nám to zase trochu skřípalo, nesbírali jsme tolik odražené míče, měli jsme problémy s přechodem do útoku. Zejména ve druhé půli, kdy jsme sice chtěli být aktivní, dařilo se nám vybojovat míče vzadu, ale dopředu to nebylo ono. Stále ještě nedostáváme tolik do hry Jakuba Řezníčka, není to podle našich představ," viděl Kotal na výkonu řadu rezerv. "Slavia hrála navíc v poli celkem dobře, což potvrdí každý, kdo viděl její předchozí zápasy. To, že se neprosadili do vápna, je věc druhá."

Jisté je, že na hodnocení hry se příští rok v květnu už bude ptát málokdo, v tabulce nicméně zůstanou tři body. "Jsou velmi cenné. Máme nyní šest bodů, můžeme se s klidem dívat dopředu na zápasy v Olomouci a s Jabloncem. Dnes jsme vybojovali důležité vítězství," potvrdil na závěr kouč.

další články

Utkání v Plzni odloženo na neurčito
A-tým
11.08.2022 | Martin Lísal

Utkání v Plzni odloženo na neurčito

B r n o - Utkání 4. kola FORTUNA:LIGY na hřišti Plzně bylo na základě žádosti domácího klubu...
VIDEO: Autogramiáda v Pivovarské Starobrno
Ostatní
11.08.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Autogramiáda v Pivovarské Starobrno

B r n o - Ve středu se Zbrojováci zúčastnili velké autogramiády v restauraci Pivovarská Starobrno....
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 8. do 14. srpna
Ostatní
09.08.2022 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 8. do 14. srpna

B r n o - V nadcházejícím týdnu se k áčku, rezervě a dorostům přidají týmy U18 a U16, i pro ně už...