VIDEO: Vítězství jsme moc potřebovali, těší Granečného

VIDEO: Vítězství jsme moc potřebovali, těší Granečného

B r n o – Zápas s Jihlavou už pozvolna spěl k remízovému výsledku – pět minut před koncem jej ale po Potočného přihrávce rozetnul Denis Granečný. Povedenou a přesnou ranou trefil nesmírně důležitou výhru.

„Šlo vidět, že se dnes potkaly týmy, které nemají formu. Bylo to o soubojích, lítalo to horem dolem. První poločas byl z naší strany neurovnaný, moc jsme nedrželi balon. Před druhou půlí jsme si řekli, že až vystřídá Šeďa, půjdeme do jiného rozestavení. Využívali jsme více kraje, nebyla to už taková bouchaná. Dnes jsme tomu šli víc naproti a jsme strašně rádi za tři body, první od listopadu,“ netajil Granečný spokojenost.

Klíčová trefa přitom nebyla úplně snadná, šťastný střelec chtěl původně přihrávat. „Viděl jsem vedle sebe Aliho. Ale pak jsem si řekl, že když přihraju, většinou z toho nic není, tak jsem to vzal jednou na sebe,“ pousmál se. „První myšlenka byla pohlídat si ofsajd, snažil jsem se to dát na zadní tyč. Naštěstí to hezky zapadlo a pak už jsem se konečně mohl radovat,“ těšilo hráče, který se doposud trefil jen v poháru či v přípravě.

Dnes tedy do statistik zapsal důležitou trefu, která zlomila nepovedenou výsledkovou sérii. „Řekli jsme si, že dnes nejde už nic jiného, než to zvládnout. Nejsem tu ani dva roky, otočilo se tu za tu dobu už mnoho trenérů, nebylo to dobré. Dnes si to víc sedlo, jsme za to strašně rádi. Moc jsme toho po minulém zápase nestihli, jen jsme si řekli, jak chceme napadat, jak hrát. Ale to hlavní, trenér nám vlil novou krev, což přineslo vítězství. Víme, že v béčku předváděl s mladým týmem super výkony, přenesl to i k nám. Věřil nám, my jsme věřili zase jemu, že nám dokáže pomoci, že nás namotivuje. To se stalo a máme vítězství, které jsme moc potřebovali.“

Touha po vítězství byla na Zbrojovácích znát už před druhou půlí, kdy naběhli na hřiště s výrazným předstihem. „Trenér je energický, dává to na sobě znát. Těšili jsme se do druhé půle, chtěli jsme dát gól, chtěli jsme to urvat, rozhodnout. Za každou cenu, naštěstí se to povedlo. Pomohl nám i Šeďo. Já jsem ho jako hráče nezažil, když jsem přišel, tak končil. Hraje velkou roli v B týmu a pomohl i nám. Mluvením, povzbudil nás. Je vidět, že má něco odehráno, žije fotbalem a dokázal nás zvednout.“

Pak už z hráčů i trenérů – alespoň pro tento den – všechno spadlo a mohli si užít vítězný pokřik. „Říkal jsem si, že už si ho snad ani nepamatuju, naštěstí tu byl Šury a ten si ho pamatuje. Bylo to skvělé a chtěl bych to zažívat každý zápas. Teď půjdeme zápas od zápasu, abychom mohli mít radost po každém z nich. Uvidíme, na co to bude stačit. Věřím, že taková ubojovaná výhra může být základ, může to z nás spadnout a mohlo by to jít nahoru,“ doufá Granečný.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Béčko dohrává zápas s Vrchovinou
B-tým
28.05.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko dohrává zápas s Vrchovinou

B r n o - Brněnský B tým dohrává odložený zápas s Vrchovinou Nové Město na Moravě. Hraje se ve...
Zbrojováci dnes předali odběrová křesla, zakoupená z výtěžku aukce speciálních dresů
Ostatní
28.05.2024 | Martin Lísal

Zbrojováci dnes předali odběrová křesla, zakoupená z...

B r n o – Zástupci Zbrojovky dnes navštívili Transfuzní a tkáňové oddělení FN Brno. Našim...
Peter Juritka: Za gól jsem rád, ale chtěli jsme se loučit vítězně
A-tým
25.05.2024 | Martin Lísal

Peter Juritka: Za gól jsem rád, ale chtěli jsme se...

V l a š i m – Jen pět minut se ve Vlašimi čekalo na úvodní branku utkání 30. kola. Pak se totiž...