VIDEO: Věřil jsem, že můžu rozhodnout, usmívá se Alijagić

VIDEO: Věřil jsem, že můžu rozhodnout, usmívá se Alijagić

J i h l a v a – Takový start v novém působišti by si přál asi každý fotbalista. Denis Alijagić přišel do Zbrojovky před týdnem, dnes naskočil do prvního soutěžního zápasu jako střídající hráč a nakonec svým gólem rozhodl o tříbodovém zisku.

Jedenáct minut před koncem skóroval po přihrávce dalšího střídajícího hráče – Tomáše Smejkala. „Tyhle góly jsou pomalu nejtěžší,“ pousmál se Denis. „Člověk slaví sekundu předtím a musí se koncentrovat, aby to opravdu v bráně skončilo. Jsem rád, že se to povedlo. Celý zápas jsem věřil, že když se na hřiště dostanu, můžu rozhodnout. A jsem rád, že se tak stalo.“

Ozdobit gólem svůj debut ve Zbrojovce dokázal naposledy loni v srpnu Róbert Matejov, v předloňské sezóně pak Ota Kohoutek s Lukášem Rogožanem. „Už při oslavě jsem slyšel, že to asi bude drahé. Ale jsem útočník, tak jsem s tím musel počítat. Nějaké bonusy za góly bych snad měl taky mít, takže se to vyrovná,“ smál se šťastný střelec.

Gól byl o to cennější, že znamenal výhru. Jiný už dnes nepadl. „Zápas byl vyrovnaný do té červené karty. Pak jsme měli daleko větší držení míče, příležitosti jsme si také vytvořili. Už Kuba Řezníček mohl dát gól, kdy mu to vykopli z brankové čáry,“ popisoval průběh duelu Alijagić.

Ten šel na hřiště spolu se svým nahrávačem Smejkym s jasnými pokyny. „Měl jsem se pohybovat pod Kubou Řezníčkem, protože on je víc silový, já víc tahový. Sbírat odražené míče, a hlavní úkol byl pokusit se rozhodnout. To jsem splnil. Cítím, že herně tam byly rezervy, hlavně musím dotrénovat kondici, především ta zápasová mi chybí,“ je si vědom útočník, který toho v uplynulém období mnoho neodehrál.

To by se však nyní mělo změnit. Zbrojovku čeká kromě ligových duelů i pohár v Opavě. Jak Ali a spol vnímali situaci kolem nepovedeného losu? „Lehce se to probralo, ale nijak zvlášť jsme to neřešili. Neřešíme, koho dostaneme, chceme zkrátka postoupit, to je hlavní cíl,“ netajil Denis.

další články

Ohlédnutí za zápasy Zbrojovaček proti Rapidu
Ostatní
22.05.2024 | Martin Lísal. FOTO: Milan Kříž

Ohlédnutí za zápasy Zbrojovaček proti Rapidu

B r n o - V pondělí 20. května proběhl na brněnském stadionu svátek dívčího fotbalu v Brně....
ROZHOVOR Z PROGRAMU: Oldřich Pragr
B-tým
22.05.2024 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Oldřich Pragr

B r n o - Součástí posledního zápasového programu této sezóny byl i rozhovor s dvacetiletým...
U10: Třetí místo ve finále PLANEO CUPU!
Mládež
21.05.2024 | Martin Lísal

U10: Třetí místo ve finále PLANEO CUPU!

K r o m ě ř í ž - Mladí Zbrojováci z kategorie U10 mají za sebou jako první náš tým letošní finále...