VIDEO: Věřil jsem od začátku, že dnešní zápas zvládneme, hlásí Ondra Vaněk

VIDEO: Věřil jsem od začátku, že dnešní zápas zvládneme, hlásí Ondra Vaněk

B r n o – Hlavní roli v závěrečném thrilleru si dnes pro sebe vzal záložník Ondřej Vaněk. Pět minut před koncem suverénně proměnil pokutový kop, v samém závěru pak rozehrál přímý kop na Adama Fouska a ten propálil míč do sítě. 2:1!

Na Ondrovi bylo po utkání znát, jak moc je šťastný. „Věřil jsem od začátku, že dnešní zápas zvládneme, už od včerejšího tréninku. Dnes se to potvrdilo. A že jsme otočili z 0:1 na 2:1, o to je to cennější. Věřím, že nás to hodně nakopne,“ hlásil na pozápasové tiskovce. „Bylo to těžké, je jasné, že v závěru roku to na těch terénech už moc nebude o nějaké kombinační hře. Věřil jsem, že máme kvalitní mužstvo, je to cítit v kabině, všude. Jsem přesvědčený, že jsme na dobré cestě a že se zvedneme.“

K obratu zavelel Vaněk proměněnou penaltou. Míč si po Kadlecově ruce raději vyměnil a pak vyrovnal. „Některé balony byly měkké, což bylo i slyšet. Vůbec jsem neváhal, jestli na penaltu jít, věřil jsem si. Většinou koukám při zakončení na gólmana, ten šel na druhou stranu. Vyšlo to, jsem šťastný, že jsem dal gól a pomohl mužstvu a že jsme to pak ještě dotáhli k výhře.“

To byl zase jiný příběh. Nastavení, přímý kop, ideální pozice na střelu. „Každý si myslel, že budu střílet, já taky. Ale pak jsem si říkal, dívej, Fous je tam úplně sám a ten hráč si ho nevšímá, nevěděl o něm. Vyšlo to parádně a jsem šťastný i za tenhle moment.“ Možná si vzpomenete, že něco podobného úspěšně realizovali Lukáš Magera se Šimonem Šumberou předloni ve Vítkovicích, Ondra s Adamem si tuhle kulišárnu načasovali ještě dokonaleji.

Sám Vaněk naskočil do hry v 10. minutě, kdy střídal zraněného Čermáka. „Byl jsem nachystaný na celý zápas, nakonec to vyšlo takhle, bohužel pro Čermuse, že se zranil. Cítil jsem se dobře, všechno ze mě spadlo. Nebudu lhát, to období pod panem Machálkem pro mě nebylo dobré, ale teď to bude posun nahoru. Doufám, že Brnu pomůžu, jak je v mých silách, a že zachráníme ligu. Teď jsme se nakopli a když budeme takhle pokračovat, zvládneme to. Vyhráli jsme, udrželi jsme kontakt s mančafty kolem nás a teď by to chtělo potvrdit v Teplicích,“ vyhlížel spokojený záložník další mač.

K němu Zbrojovka odcestuje v sobotu, hraje se v neděli od 14 hodin. „Máme kryokomoru, zítra trénink, není teď čas na nic jiného. Nebudeme se za nic schovávat, do Teplic jedeme bodovat. Věřím, že můj výkon i výkon nás všech půjde nahoru a že jsme na dobré cestě,“ zopakoval.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

U12: Třetí místo na turnaji v Ostravě
Mládež
23.06.2021 | Martin Lísal

U12: Třetí místo na turnaji v Ostravě

O s t r a v a - Po úspěšném minulém víkendu se Zbrojováci kategorie U12 vydali na další turnaj,...
Brankář Šustr přestupuje do Vyškova
A-tým
23.06.2021 | Martin Lísal

Brankář Šustr přestupuje do Vyškova

B r n o - Brankář Martin Šustr odchází po roce a půl ze Zbrojovky a přestupuje do Vyškova. Transfer...
ZBROJOVKA TV: Pavel Zavadil na prvním tréninku
A-tým
22.06.2021 | Martin Lísal

ZBROJOVKA TV: Pavel Zavadil na prvním tréninku

B r n o - Ke Zbrojovákům se dnes připojil i Pavel Zavadil, který absolvoval první tréninkové...