VIDEO: Ve Zbrojovce bude hostovat Kamil Kopúnek

VIDEO: Ve Zbrojovce bude hostovat Kamil Kopúnek

B r n o - Řady Zbrojovky rozšíří slovenský záložník a účastník světového šampionátu v Jihoafrické republice Kamil Kopúnek. Třicetiletý hráč bude v Brně hostovat do konce sezony, dres Zbrojovky by měl poprvé obléci v přípravě se Slovanem.

Kamil se s prvním mužstvem připravuje od pondělka, do utkání se Slavií ale ještě nezasáhne. "Kamil koncem února ukončil smlouvu v Maďarsku, zaregistrovat jej můžeme, jakmile uplyne třicetidenní reamaterizační lhůta. K tomu dojde příští týden. Domluvili jsme se zatím na spolupráci formou hostování do konce roku. Hlavním cílem je další zkvalitnění zálohy a rozšíření kádru o zkušeného hráče se schopností organizovat hru," shrnul sportovní ředitel klubu Zdeněk Kudela. "Kamil měl několik nabídek ze Slovenska, nakonec ale dal přednost české nejvyšší soutěži."

"Zbrojovka mne kontaktovala začátkem týdne a domluvili jsme se rychle. Klub mi pomůže, já pomůžu klubu a v létě se rozhodneme, co dál," řekl k nové spolupráci Kopúnek. Kompletní rozhovor s novým hráčem přineseme v nejbližší době.

Profil Kamila Kopúnka

Odchovanec trnavského fotbalu spojil se zdejším klubem první část své kariéry. Svými výkony si řekl o nominaci ve slovenském národním týmu, se kterým se podíval i na světový šampionát v Jihoafrické republice. Zde zasáhl do dvou zápasů - proti Itálii dokonce vsítil vítězný (a tím pádem postupový) gól, hrál i v osmifinále s Nizozemskem.

Právě účast na šampionátu znamenala pro Kamila výraznou změnu v podobě zahraničních angažmá. Nejprve Rusko, kde hrál za Saturn Moskevská oblast. Poté přestoupil do italského Bari,zde hrál první i druhou ligu, následně se vrátil na Slovensko. Ne však do Trnavy, nýbrž do bratislavského Slovanu, s nímž získal "double".

Z Bratislavy se Kamil vydal do Ázerbájdžánu, konkrétně do celku Ravan Baku. Ten ale zkrachoval, proto přišla další změna dresu - konkrétně přestup do maďarského celku Haladás Szombathély. Zde se Kamilovi dařilo, byl hodně vidět a rýsovalo se několik zajímavých nabídek. Ty nakonec nevyšly, Kamil tak působení v Maďarsku ukončil a zamířil do Zbrojovky.

další články

VIDEO: Jan Sedlák po utkání s Olomoucí
A-tým
20.09.2020 | Daniel Kinc, Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas.

VIDEO: Jan Sedlák po utkání s Olomoucí

B r n o - Místo bodů do tabulky zatím Zbrojovka na podzim sčítá spíše absence. Proti Olomouci...
VIDEO: Trenér Machálek po utkání s Olomoucí
A-tým
20.09.2020 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Machálek po utkání s Olomoucí

B r n o – Fotbalisté Zbrojovky nedokázali ani na čtvrtý pokus v letošní sezóně urvat vítězství....
Dva góly na body nestačily, Zbrojovka podlehla Olomouci 2:4
A-tým
20.09.2020 | Kryštof Severa. FOTO: Martin Tajč

Dva góly na body nestačily, Zbrojovka podlehla...

B R N O - Zbrojovka ve čtvrtém kole FORTUNA:LIGY hostila Olomouc. Moravské derby dobře rozehrála a...