VIDEO: V neděli přivítáme Žižkov!

VIDEO: V neděli přivítáme Žižkov!

B r n o - Zbrojovku čeká předposlední domácí zápas v této sezóně FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. A jeden z těch nejtěžších - na Srbské se představí jeden z adeptů na baráž, Viktorka Žižkov. Hraje se v neděli od 17 hodin, duel můžete sledovat na Fortuna TV.

Žižkov je v tabulce aktuálně čtvrtý, na Duklu ztrácí čtyři body - má ovšem zápas k dobru. Zbrojovku nečeká nic snadného, Žižkov je po Brňanech a Pardubicích nejlepší tým jara. "Čekají nás ještě čtyři zastavení a byla by hloupost a ukázka nekvality, kdybychom neudělali vše pro úspěch. Každé zastavení bude těžké, víme, že Žižkov je jediný tým, který nám pod mým vedením uštědřil porážku a obral nás o body. Ale jsem přesvědčen, že se dokážeme dobře nachystat," věří trenér Machálek.

Veškeré organizační informace k utkání a předprodej vstupenek najdete zde. Režim se od minulých zápasů nemění, zajištěno bude i občerstvení a využít můžete také služeb partnerské restaurace U Hřebíčků (Riegrova 18), která otevírá v 15 hodin. Vstupenky, které se neprodají v předprodeji (zhruba 500 kusů), budou k dispozici od 15 hodin na pokladně č. 1.

Brňané se tentokrát více než kdy jindy budou spoléhat na podporu fanoušků, chybí jim totiž hned pětice hráčů. Vykartovaní jsou Šural, Sedlák, Fousek a Eismann, zranil se Přichystal. Nejlepší střelec týmu, který má kromě jedenácti branek na kontě i osm nahrávek, nedohrál zápas ve Varnsdorfu. "Zázrak se bohužel nestal, Kuba Přichystal má přetržený vaz a bude chybět nejspíše do konce sezóny. Pracujeme na tom, abychom tyto ztráty zacelili a byli úspěšní. Soupeř je kvalitní, je jedním z aspirantů na baráž, nám se navíc herně příliš nepovedl poslední zápas ve Varnsdorfu, kde jsme trochu hazardovali s výsledky naší práce. S hráči jsme o tom hovořili a věřím, že má slova padnou na úrodnou půdu a že zápas díky poctivé práci a snaze zvládneme," burcuje Machálek.

Tak v neděli na Srbské! Přijďte a staňte se dvanáctým hráčem!

Stručný profil soupeře

Předposledním domácím soupeřem v této sezóně je klub, který se stejně jako Zbrojovka může pochlubit bohatou a pohnutou historií s pomyslným vrcholem v podobě jednoho mistrovského titulu. Ten je poněkud vousatější, než triumf Brňanů – Žižkov jej dobyl v roce 1928. Starší je i samotný klub, k jeho založení došlo v roce 1903, deset let před Zbrojovkou.

V době komunistické totality se Žižkovu nevedlo ideálně, pomyslný zlom nastal právě s jejím koncem, respektive s rozpadem federace. V letech 1993 až 2004 hrál Žižkov nejvyšší soutěž – a nevedl si zle, nakoukl i do pohárů. Pod vysílačem se představila třeba Chelsea, solidním počinem je heroický postup přes Glasgow Rangers. Pak přišlo opět horší období sestupů a afér, do první ligy Viktorka nakukovala už jen sporadicky. V sezóně 2015/16 hrál Žižkov dokonce třetí ligu, vrátil se ale zpět a v posledních letech skončil devátý, dvanáctý a čtrnáctý.

Letos je to ovšem jiná káva. Žižkovu už podzim vyšel celkem slušně, přezimoval šestý. A na jaře se dokonce vyšvihl na barážovou pozici. Na tu vinou dvou bezgólových remíz v řadě a souběžných výher Dukly aktuálně ztrácí čtyři body, má ovšem zápas k dobru.

Trenér Hašek se může opřít o různorodou, ale kvalitní směsici hráčů. Zkušený gólman Švenger nechyběl ani minutu a s deseti čistými konty kraluje celé soutěži. Nejlepší střelec Batioja (šest branek) chyběl jen jednou, v záloze většinu zápasů odehráli zkušení Diviš, Martan či Súkenník a v obraně je našim fanouškům známé třeba jméno Březiny – ten proti Zbrojovce skóroval nejen na podzim, ale i loňské jaro ještě v barvách Táborska. A v zimě už tak zajímavý kádr oživil třeba Egon Vůch.

Co se týče vzájemného měření sil, v paměti jistě máme zmíněný nepovedený podzimní zápas a jedinou prohru trenéra Machálka. Před rokem Žižkov taktéž doma zvítězil (3:2), doma ale nadělila Zbrojovka svému soupeři půltucet gólů. Dále v minulosti nalezneme pohárový dvojzápas v sezoně 2013/14, kdy po prohře 0:1 zvítězili Brňané doma 4:0 a postoupili do čtvrtfinále.

Vzájemná bilance v soutěžních zápasech: 31 zápasů (12 – 7 – 12), skóre 50:42

Nejlepší střelec vzájemných zápasů: Libor Došek (4 branky)

Prošli oběma kluby: Pavel Eismann.

Poslední vzájemný zápas: 26.10.2019, Žižkov – Zbrojovka 1:0. Branka: Březina

další články

VIDEO: Jdeme správným směrem, věří kapitán Zavadil
A-tým
02.08.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Jdeme správným směrem, věří kapitán Zavadil

B r n o - Sedm minut do konce, stav 1:1. A penalta pro Brno! Nervozita většiny osazenstva Srbské...
VIDEO: Trenér Dostálek po výhře s Opavou
A-tým
01.08.2021 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Trenér Dostálek po výhře s Opavou

B r n o - Zbrojováci vyválčili i ve druhém utkání sezóny tři body, ale opět to byl perný boj do...
Drama s Opavou rozhodl z penalty Zavadil!
A-tým
01.08.2021 | Kryštof Severa. FOTO: Petr Nečas

Drama s Opavou rozhodl z penalty Zavadil!

B R N O - Domácí premiéra ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE přinesla velké drama a tři body pro Zbrojovku!...