sobota 8.2.2020

3 Trenčín
2 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 15.2.2020

6 Zbrojovka Brno
3 Podbrezová
příp.

středa 19.2.2020

1 Petržalka
3 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 22.2., 11:00

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 29.2., 15:00

Zbrojovka Brno
Pardubice
příp.

neděle 8.3., 17:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Sokolov
17.kolo

sobota 14.3.

Ústí n. L.
Zbrojovka Brno
18.kolo

pátek 20.3., 18:00

Zbrojovka Brno
Dukla Praha
19.kolo

sobota 4.4.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
20.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

VIDEO: Už se těším na první zápas, říká Michal Šmíd

VIDEO: Už se těším na první zápas, říká Michal Šmíd

B r n o - Obránce Michal Šmíd, který se včera stal další posilou Zbrojovky, absolvoval dnes odpoledne první trénink v novém působišti. Na Zbrojovka TV se můžete podívat, jak vypadal jeho první den ve Zbrojovce, a na webu už najdete první rozhovor!

04.09.2019 | Martin Lísal

 

Michale, jaký byl první trénink?
Trénink byl zábavný, ale zároveň hodně náročný. Až jsem byl překvapený, jak byl dlouhý, což je ale samozřejmě v pořádku. Z Bohemky jsem zvyklý na těžké tréninky, tady mi přišly intervaly ještě kratší, bylo to intenzivnější. Jsem rád, že to mám za sebou, protože jsem byl z nového prostředí po tolika letech trochu nervózní a byl jsem zvědavý, jak mě kluci přijmou.

A první dojmy z kabiny?
Bylo to fajn. Poznal jsem spoustu zajímavých fotbalistů. Ty starší jsem znal jako soupeře a Honzu Pázlera jsem potkal v Dukle. Ale některé mladé hráče jsem neznal skoro vůbec a přitom jsou opravdu hodně šikovní. Tým je silný a půjde nahoru, jde jen o to nebýt nervózní, když se nepovedou dvě přihrávky.

Jaká máš od nového angažmá očekávání?
Na první zápas už se moc těším, dojde hodně lidí, bude to fajn. Očekávám, že se v tabulce dostaneme nahoru a popereme se o postup do ligy. Doufám, že budu platný a týmu dokážu pomoci. Pro to, aby byla Zbrojovka úspěšná, udělám maximum. Spolupráce zní zatím jen do zimy, ale když budou obě strany spokojeny, rád tu zůstanu déle.

Na pozici stopera je vás v týmu docela dost, počítáš s tuhým bojem o místo?
Vím o tom, konkurence musí být. S bojem o místo počítám, osobně to mám nastavené tak, že je prioritou, aby se dařilo týmu. To je moje hlavní vize, když to jde týmu, daří se pak i jednotlivcům.

Po sedmi letech opouštíš Ďolíček, jak se těšíš na Srbskou?
Taky je to fajn stadion, Teď když se tu udělala střecha nad hlavní tribunou, vypadá to mnohem líp. Je mi ale jasné, že fanoušci by raději byli Za Lužánkami, i když jsem neměl nikdy štěstí tam hrát.

Vybaví se ti nějaké zápasy proti Zbrojovce?
Odehrál jsem jich opravdu hodně. Ten poslední jsme vyhráli gólem z penalty, jinak to často končilo 0:0, byly to velké bitvy. Při domácí výhře 1:0 jsem dal druhý gól z dorážky, pak se trefil Havel z půlky. Jednou jsme tu vyhráli 1:0, když jsme o půli mohli klidně o čtyři góly přihrávat a pak nám tam spadla jedna střela. A pak samozřejmě zápas, kdy jsme prohráli 1:5. Asi můj nejhorší zápas v lize, nejhorší vzpomínka. Vedli jsme, po půli to byla 1:1 a hráli jsme celkem dobře, pak jsme ale zkolabovali a napadalo nám to tam. To bylo až smutné.

Bylo těžké opustit po sedmi letech Bohemku?
Nebudu lhát, bylo to těžké, po tolika letech. Ale už jsem zkrátka necítil platnost na hřišti i mimo něj, takovou podporu. A když přišla tahle možnost, řekl jsem si, že to zkusím.

S kým jsi změnu konzultoval?
S rodinou, mám ženu a dvouletou dceru. Teď jsou na dovolené, takže budu v Brně ještě dva dny na hotelu a pak začneme hledat bydlení. Žena mě plně podpořila, navíc pochází kousek od Olomouce, tak je ráda.

A ty? Pocházíš přímo z Prahy?
Ne, narodil jsem se v Berouně a celý život bydlím na Jílovišti, kousek za Prahou. Nejdřív u rodičů, pak jsme koupili pozemek. Trénuju tam navíc děti, což byl nakonec asi jediný otazník a důvod, proč jsem zvažoval, zda Brno vzít. Je sezóna, trénování mě baví a snažím se to dělat poctivě, takže všechno najednou opustit nebo omezit bylo složité.

Co tě teď v nejbližších hodinách a dnech čeká?
Dnes už mám volno, dojedu na hotel a ubytuju se, koupím si něco k jídlu, zavolám si s rodinou. Bylo toho celkem dost, už cesta po dálnici je dobrodružství (smích). Zítra máme další tréninky a k tomu prý v rámci teambuildingu paintball, tak se těším.

V Bohemce jsi jeden čas hrával s Petrem Buchtou, říkal ti něco k přestupu?
Jo, shodou okolností mi psal zprávu. Prý že konečně pořádný klub a že mi přeje hodně štěstí (úsměv).

Fotogalerie

               

 

Aktuality

19.2.2020

S Vyškovem v Olšanech

Předposlední přípravné utkání s Vyškovem sehrajeme oproti původnímu plánu na přírodní trávě v Olšanech u Prostějova. Termín zůstává původní - sobota 22. února v 11 hodin.

5.2.2020

B-tým

Přípravné utkání B-týmu proti Bystrci (původně plánované na středu 5. února) bylo odloženo. O novém termínu budeme informovat, jakmile dojde k jeho potvrzení.

29.11.2019

Prosba o vyplnění dotazníku

Náš odchovanec a hráč FK Blansko Martin Sedlo kromě fotbalu stíhá i studium na vysoké škole, kde se aktuálně věnuje magisterské práci. V této souvislosti prosí fanoušky Zbrojovky o vyplnění krátkého dotazníku. Dotazník najdete zde.

6.11.2019

Po Zbrojovce na basket!

Se vstupenkou na zápas Zbrojovka Brno – 1. SK Prostějov můžete zdarma navštívit utkání nejvyšší basketbalové soutěže mužů mezi mmcité1 Basket Brno a BK Opava, které se hraje ve středu 13. 11. od 20:00 na brněnském Kampusu. Bližší informace najdete na www.basketbrno.cz.

24.10.2019

Béčko znovu na Srbské

Také utkání 12. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Žďárem nad Sázavou (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

10.10.2019

Béčko na Srbské

Utkání 10. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Bystřicí nad Pernštejnem (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

9.10.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude ve čtvrtek 10. října uzavřen. Důvodem je konání akce Bitva na Moravském poli, kde bude od 16 hodin k dispozici stánek se sortimentem Fanshopu.

24.9.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 26. září z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

13.9.2019

Endl a Jambor v repre

Zbrojováci Lukáš Endl a David Jambor byli nominováni do reprezentace U17 pro první fázi kvalifikace na evropský šampionát ve Finsku. Tým kouče Radka Bejbla vyzve v boji o postup kromě domácího celku ještě Bosnu a Moldavsko.

12.9.2019

Termín MOL Cupu

Utkání 3. kola MOL Cupu na hřišti Jablonce sehrajeme po dohodě klubů v úterý 1. října v 16:30.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2020 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz