VIDEO: Trenér Šustr po výhře s Prostějovem

VIDEO: Trenér Šustr po výhře s Prostějovem

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky se v utkání s Prostějovem dlouho nemohli prosadit, přes řadu šancí svítil takřka hodinu na tabuli výsledek 0:0. Duel nakonec zlomil střídající Lukáš Magera a Brňané získali důležité tři body do tabulky. Utkání hodnotil krátce po jeho skončení trenér Pavel Šustr.

"V první půlce nám dnes chyběl větší klid ve finální fázi. Po změně stran se nám povedlo vstřelit vedoucí branku, paradoxně pak nás výkon ale neměl už takovou kvalitu, docházelo ke ztrátám míčů, přes dobře bránícího soupeře jsme si nedokázali vytvořit trvalejší tlak. Nicméně branku jsme dali a základní úkol splnili. Klukům patří dík, že zápas odpracovali, výsledek hodnotíme pozitivně, ve výkonu jsme měli rezervy," shrnul nejprve průběh duelu.

A v čem přesně rezervy viděl? "Po gólu jsme měli zbytečné obavy, z těch pak pramenil horší pohyb a výběr místa, ztráty míčů. Asi bychom potřebovali vést minimálně 3:0, abychom hráli v klidu," pousmál se Šustr. "Takhle ale fotbal nefunguje, v tomto tedy máme neustále na čem pracovat."

Klíčový moment se urodil po hodině hry, kdy střídající Magera vstřelil vítězný gól. "Před utkáním jsme se rozhodli vsadit na Přichyho, chtěli jsme soupeřovu obranu víc rozběhat. Nedostával se ale tolik do hry, naopak jsme měli hodně centrů, z toho vyplynula tahle změna. Meggy pak svou roli splnil," liboval si kouč, který oproti utkání v Českých Budějovicích učinil i další změny. "Ty vyplynuly z faktu, že dva hráči byli vykartovaní. Krejčí se posunul za Růska do zálohy a v obraně jej nahradil Lukáš Vraštil a Lukáš Kryštůfek."

Díky výhře se Brňané posunuli na pátou pozici a stáhli ztrátu na barážové příčky. Pavel Šustr se ale soustředí na jediné - na vítězství a zisk tří bodů. "Máme deset zápasů do konce sezóny. Příští týden máme Ústí a jedeme dál. Vytvořili jsme si na sebe tlak tím, kolik a kde jsme poztráceli bodů. Nezbývá nám tak nic jiného, než pořád vyhrávat. A navíc, což jsem klukům zdůraznil, výkony a výsledky chceme přitáhnout i lidi zpátky na stadión, aby začali věřit tomu, že se chceme posunout někam dál," uzavřel Šustr.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

VIDEO: Tribuna Štatl úspěšně pokřtěna. A v pondělí znovu fandíme proti Dukle!
Ostatní
29.05.2020 | Redakce

VIDEO: Tribuna Štatl úspěšně pokřtěna. A v pondělí...

B r n o - Tribuna Štatl má za sebou úspěšnou premiéru! Nadšeně fandící osazenstvo i přes vzdálenost...
Profesionální smlouvu ve Zbrojovce dnes podepsal patnáctiletý Martin Černý
Mládež
29.05.2020 | Martin Lísal

Profesionální smlouvu ve Zbrojovce dnes podepsal...

B r n o - Fotbalový klub FC Zbrojovka Brno se dohodl na spolupráci s dalším talentovaným hráčem....
Střelec Přichystal: Pauza znát byla, ale zvládli jsme to
29.05.2020 | Martin Lísal. FOTO: Karel Pech (denik.cz)

Střelec Přichystal: Pauza znát byla, ale zvládli jsme...

B r n o – Jakub Přichystal si pod trenérem Machálkem drží průměr gól na zápas – v sedmém utkání se...