VIDEO: Trenér Polách po utkání s Olomoucí B

VIDEO: Trenér Polách po utkání s Olomoucí B

B r n o – Dvě výhry 3:0 daly naději na solidní závěr podzimu, v dnešním utkání proti Olomouci B na ně ale Zbrojovka nenavázala a prohrou symbolicky završila rozpačitý podzim. Kouč Tomáš Polách tak po utkání hovořil především o obrovském zklamání z výkonu a výsledku.

„Hodnotí se mi to těžko, protože jsme dnes z fotbalu, který jsme chtěli hrát, předvedli strašně málo. Věci, o kterých jsme si říkali, že mohou fungovat, jsme do utkání nedostali. Soupeři musím pogratulovat k dobrému výkonu, ke kterému jsme my přispěli laxní a pomalou hrou. Soupeř nás předčil v agresivitě, nasazení, sbírání druhých balonů, v tom jsme byli jednoznačně horší,“ vypočítával Polách.

Proč Zbrojovka nenavázala na dva předchozí zápasy? „Netuším, opakuji se, těžko se mi hledají slova, jsem z naší hry zklamaný. Z toho, jaký výkon jsme předvedli v posledním domácím zápase. Nedokázali jsme se přizpůsobit, naše hra byla pomalá, situace kolem šestnáctky jsme řešili nahodile. Chybělo tam překvapení, náběh, bylo toho málo.“

Prohra se samozřejmě promítla i v tabulce. Zatímco v minulých dvou kolech Zbrojovka stáhla ztrátu na první příčku o pět bodů, dnes o tři body narostla. „Těžko se mi teď vrací k podzimu, jak jsem už říkal, v hlavě mám především dnešní zápas a zklamání z něj. Na začátku to herně nebylo ono, ale výsledky jsme dejme tomu měli, pak nás postihla marodka, ale to se může stát a neomlouvá nás to. Teď jsem věřil, že alespoň závěr zvládneme a přitáhneme se nahoru k soupeřům, ale to se absolutně nepovedlo. Věříme, nic jiného nám nezbývá, čeká nás čtrnáct kol. Ale musíme hrát jinak, tohle je výkon, kterým body nezískáme. Pomalý, bojácný. Takhle se o postup nehraje,“ ví Polách.

Jaký je teď další program Zbrojováků? „Šest hráčů nám odjede na reprezentaci, týden budeme trénovat, pak bude týden volna a po něm se reprezentanti vrátí. Pak pojedeme až do čtrnáctého prosince tréninkový proces, měli bychom tam hrát i dva přípravné zápasy,“ naznačil trenér.

A řeč přišla samozřejmě i na změny v kádru a budoucnost samotného trenéra. „Je na čase do toho sáhnout, bude to chtít okysličení kádru. Nechtěl bych nikoho zatratit, jsou tu talentovaní kluci, mají klubu co dát, ale dnes se to nepovedlo. A moje pozice? Domluva byla jasná, do konce podzimu s tím, že se to vyhodnotí. Cíl byl získat devět bodů, věřil jsem, že se nám to nepodaří, ale bohužel dnes jsme to nezvládli. Co bude dál, to je na setkání s vedením, aby se to celkově vyhodnotilo a řeklo se, jakým směrem se klub bude ubírat,“ nepředjímá zatím Polách. „Mám rád výzvy, tohle byla velká výzva, dva zápasy se nám povedly. Řekl bych i herně. Ale dnes od první do poslední minuty jsme byli slabší. Já sám bych chuť měl, ale teď mám opravdu v hlavě jen zklamání z dneška,“ zakončil.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

U17: Páté místo na Haraštově memoriálu
Mládež
25.07.2024 | Martin Lísal

U17: Páté místo na Haraštově memoriálu

R a k v i c e - Dorostenci Zbrojovky (U17) završili třídenní Haraštův memoriál výhrou proti pražské...
PREVIEW: V pátek do Opavy
A-tým
24.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: V pátek do Opavy

B r n o - Hned první ligový týden je pro Zbrojováky poměrně nabitý. Po pondělní bitvě v Jihlavě se...
VIDEO: Sestřih utkání v Jihlavě
A-tým
24.07.2024 | Martin Lísal. FOTO: Zuzana Javůrková

VIDEO: Sestřih utkání v Jihlavě

J i h l a v a - Zbrojovka porazila v úvodním kole Chance Národní ligy Jihlavu na jejím hřišti....