VIDEO: Trenér Pivarník po vítězném utkání se Slováckem

VIDEO: Trenér Pivarník po vítězném utkání se Slováckem

B r n o - Vítězná premiéra! Trenér Roman Pivarník dovedl Zbrojovku po reprezentační pauze k cenné výhře nad Slováckem a Brňané se tak odpoutali z poslední příčky. V pozápasovém hodnocení pak u trenéra pochopitelně převažovaly pozitivní dojmy.

"Pochopitelně se mi zápas hodnotí výborně. Skončil dobrým výsledkem, který jsme si zasloužili a vybojovali. Dotáhli jsme se na mužstva před námi, což je velmi důležité. Musím říct, že mužstvo předvedlo výborný taktický výkon, obrovskou bojovnost a obrovské srdce. Šli jsme na hranu fyzických sil a jsem rád, že to pro nás skončilo vítězně," řekl Pivarník na tiskové konferenci.

Sám si pochopitelně byl vědom, že se výhra nerodila lehce. "Snažili jsme se plnit to, co jsme si řekli. Dobře jsme drželi kompaktní blok, chodili do rychlých protiútoků, i když byly věci, které jsme řešili špatně. Vytvořili jsme si i gólové šance, Škodu ale vychytal brankář," hodnotil Pivarník první půli.

V ní měl ovšem možnosti i soupeř, po takřka identických momentech se zjevovali před Melichárkem volní hráči. "Byly to jednoduché situace, po prvním centru jsme stáli daleko od hráče a při druhém se tam objevili dokonce dva volní hráči, stopeři opustili svoje prostory. Byly to velké šance a jsem rád, že jsme to přežili," komentoval kouč.

Co se sestavy týče, jen na lavičce zůstal Tomáš Pilík, který šel do hry až v průběhu utkání a nakonec vsítil vítězný gól. "Miloš Kratochvíl je hráč, který má fyzický fond, je mladší, silný v soubojích. Rozhodl jsem se pro takové hráče. Roli hrálo i to, že jsme přecházeli často do rozestavení 4-4-2 a chtěli jsme mít do středu zálohy dva hráče, kteří mají také důraznou defenzivu. S Tomášem samozřejmě nadále počítám," ujistil Pivarník.

Po závěrečném hvizdu si kouč mohl užít vítěznou děkovačku. "Vnímám diváky, v emocích jsme vtaženi do zápasu. Mužstvu jsem zopakoval jednu věc. Divák ví, jak fandit, a neodpustí, když nebudeme běhat, nebudeme důslední a bojovní. My viděli, že mužstvo hrálo nadoraz, velmi náročně, což vtáhlo do hry i diváky. Hráči se odvděčili bojovným výkonem a hlavně důležitým vítězstvím," zakončil Pivarník.

další články

Den se Zbrojovkou - společný trénink přípravek s AFK Tišnov!
Mládež
25.09.2023 | Martin Lísal

Den se Zbrojovkou - společný trénink přípravek s AFK...

B r n o - Ve středu 27. září proběhne v tišnovském areálu Ostrovec v Tišnově Den se Zbrojovkou -...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 25. září do 1. října
Ostatní
25.09.2023 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 25. září do 1. října

B r n o - Poslední zářijový týden bude opět hodně našlapaný. Áčko se hned dvakrát představí v Opavě...
U18: Výhra v Prostějově!
Mládež
24.09.2023 | Martin Lísal

U18: Výhra v Prostějově!

P r o s t ě j o v - Dorostenci Zbrojovky (U18) si o víkendu připsali výhru na hřišti Prostějova....