VIDEO: Trenér Pivarník po utkání s Chrudimí

VIDEO: Trenér Pivarník po utkání s Chrudimí

B r n o - Na třetí pokus to vyšlo. Fotbalisté Zbrojovky dokázali v utkání s Chrudimí přetavit herní převahu ve tři branky, což znamenalo přesvědčivou výhru 3:0. Po závěrečném hvizdu tak ze srdcí fanoušků, členů týmu i všech lidí okolo Zbrojovky spadl velký balvan.

Znát to bylo i na pozápasovém hodnocení trenéra Pivarníka. "Dnes jsme byli po celý zápas aktivní navzdory počasí, kdy i po západu slunce panovala vysoká teplota. Dokázali jsme dominovat, vytvářet si šance a zápas měli relativně pod kontrolou. Víme, že máme rezervy, hluché pasáže, snažíme se na tom pracovat. Hráči ten zápas odmakali a výhra byla zasloužená," zahájil kouč pozápasovou tiskovku.

Jedna ze zmíněných hluchých pasáží přišla v úvodu druhé půle, ještě za stavu 1:0 soupeř poprvé zahrozil. "Nechtěli jsme nic takového připustit, nicméně soupeř si vytvořil standardky, které přetavil závary. Chtělo to v těch chvílích lépe poskládat hřiště a nevypadnout z aktivity, nepůjčit hostům balon. Přežili jsme to a pracujeme na tom, abychom to odstranili. Stejně jako lehké ztráty míče, což nás stojí hodně sil, neboť hrajeme hodně vysoko ve velkém počtu," zmínil Pivarník.

Ten také ocenil přínos gólových hráčů. Magera se trefil potřetí, Bariš zaznamenal první dva góly. "To, že útočník dává góly, je ideální stav a mělo by to tak být. Jsem rád, že mu to tam padá a že se chytil, znamená to vydatnou pomoc. Damián jako defenzivní záložník dal góly dva, z toho mám také radost. Hraje před stopery a dostal se do zakončení před šestnáctkou i v ní. Role obou středových hráčů je hodně náročná, jde přes ně prakticky každá rozehrávka, hodně toho naběhají; chceme, aby chodili do vápna i se vraceli. Dominik sehrál také výborný zápas, oba sebrali hodně balónů a dobře s míčem pracovali," přidal kouč do jmenného hodnocení ještě benjamínka týmu Kříže.

Věříme, že to bude znamenat obrat

Ve výsledku to dopadlo tak, že v základní sestavě se opět objevilo všech pět posil a k tomu právě Kříž, který přišel z dorostu. "Zatím je brzy hodnotit, jak se přestavba kádru povedla, vyhráli jsme první zápas. Věříme, že to bude znamenat obrat, byť samozřejmě vidím i chyby, které děláme. Noví hráči podávají slušné výkony, podílejí se na gólech, pořád je to ale jen jedna výhra a my musíme nadále pokračovat v naší cestě. Být aktivní a dominovat, tak jako dnes, tak jako ve Vlašimi, kde to možná bylo ještě markantnější," zmínil kouč minulé remízové utkání.

Kromě důležité výhry vypíchl Pivarník ještě jednu věc. "To, že si naše hra sedá, je vidět i na tréninku. Před sezonou jsme trošku ztratili výhodu konsolidovaného kádru, v týmu došlo k razantní obměně a změn bylo víc, ale teď už to začíná být lepší. Věc má ovšem dvě roviny, tou první je aktivita, tou druhou je výsledek."

Trenér také znovu odpovídal na otázky ohledně doplnění týmu. "Kádr nepovažujeme za uzavřený, přestupové období nekončí a uvidíme, jak se situace vyvine," řekl k tomu. Na druhou stranu je kádr už teď poměrně široký, na tribuně tak dnes usedli kromě zraněných Škody a Ashirua třeba Sedlák, Gáč či Gomes. Poslední jmenovaný dle trenérových slov dohání herní a tréninkový výpadek z jarní části, jejíž drtivou většinu strávil na marodce.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Trenér Machálek po výhře ve Vítkovicích
A-tým
04.06.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek po výhře ve Vítkovicích

O s t r a v a - V nahuštěném programu je každý zápas o to náročnější. Pocítily to ostatní týmy a...
Zbrojovka v oslabení vydřela výhru ve Vítkovicích, rozhodl Fousek!
A-tým
04.06.2020 | Kryštof Severa. FOTO: Petr Nečas

Zbrojovka v oslabení vydřela výhru ve Vítkovicích,...

B R N O - Ke dvacátému utkání F:NL zajížděla Zbrojovka na hřiště Vítkovic. Brňané šli rychle do...
VIDEO: Sestřih utkání s pražskou Duklou (0:0)
A-tým
04.06.2020 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání s pražskou Duklou (0:0)

B r n o - V 19. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY hostila Zbrojovka pražskou Duklu. I přes řadu šancí duel...