VIDEO: Trenér Machálek po výhře s Varnsdorfem

VIDEO: Trenér Machálek po výhře s Varnsdorfem

B r n o - Zbrojováci si ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE podruhé za sebou připsali výsledek 4:1 a nachystali tak pro trenéra Machálka vítěznou premiéru na lavičce Zbrojovky. Jak nový kouč viděl dnešní duel s Varnsdorfem?

"Soupeř k nám tentokrát nepřijel hrát žádného zanďoura, neměl tak poctivou a tuhou defenzivu, jako v minulé sezóně, hrál aktivně. Viděli jsme několik předcházejících zápasů a tušili jsme, kde by je mohla trošku tlačit bota. První poločas jsme výsledkově zvládli velice dobře. Ve druhém nemůžu říci, že bychom se zhoršili, ale mrzí mne inkasovaná branka. Kolega náš výkon označil jako top, pro mne je to ale pořád syrové, neprezentujeme se pořádnou dávkou bezpečnosti směrem dozadu, tam jsme zranitelní. K tomu mám výhrady a o tom ještě budeme hovořit. Jinak z mé strany spokojenost, neboť cíl v podobě vítězství jsme splnili. Spokojenost s výhradami," hodnotil Machálek na pozápasové tiskovce.

Fakt, že se Varnsdorf prezentoval mnohem ofenzivnějším pojetím, než v minulé sezóně, samozřejmě znamenal i více práce pro brněnského gólmana. "Soupeř předváděl zajímavý, běhavý fotbal. Nebylo lehké je zastavovat, Jiří Floder nás v první a druhé půli podržel. My bychom mohli hrát daleko přímočařeji, hráči to ještě nemají tolik v sobě. Až se v tomto zlepšíme, můžeme být ještě nebezpečnější i s ohledem na to, jaké typy útočníků máme."

Do ofenzivní vozby poslal Machálek duo Přichystal - Růsek, oba se dokázali prosadit a oba chválil i kouč soupeře Oulehla. "Přitom ještě ve čtvrtek jsem měl v hlavě jinou sestavu, tohle nám vykrystalizovalo po posledním tréninku. Nemůžu říci, že jsem se úplně trefil, už v první půli jsem měl v plánu střídat, ale nakonec jsem byl trpělivý a ustál to do půle. Nechtěl jsem do toho jít tak brzy, abych nikomu nevzal chuť do další práce," pokračoval Machálek. "Kuba Přichystal odvedl výborný výkon, přidal kvalitu, která mu doposud scházela. Nachystal se výborně a jsem za to rád."

V defenzivě se kouč musel vyrovnat s absencí zraněného Šmída. "Rozhodli jsme se dát na pravou stranu obrany Honzu Sedláka, který je rychlostní typ hráče, byť někdy ne tak klidný na míči. I dnes se nevyvaroval ztrát, ale odehrál to poctivě," zakončil Machálek své první hodnocení v pozici trenéra Zbrojovky.

další články

Jakub Šural: Před sezónou jsem si přál vstřelit tři branky, to už jsem překonal
A-tým
06.07.2020 | Martin Lísal. FOTO: Martina Klánová

Jakub Šural: Před sezónou jsem si přál vstřelit tři...

B r n o – Zbrojovka se letos může opřít také o gólové příspěvky obránců. Prim v tomto ohledu hraje...
Hattrick? Na góly raději nahrávám, usmívá se Pachlopník
A-tým
06.07.2020 | Martin Lísal. FOTO: Martina Klánová

Hattrick? Na góly raději nahrávám, usmívá se...

B r n o - První gól vstřelil, na druhý nahrál a třetí zase obstaral sám, po dlouhém běhu z vlastní...
Hattrick po patnácti letech. Dal jsem si dárek k narozeninám, usmívá se Čermák
A-tým
04.07.2020 | Martin Lísal

Hattrick po patnácti letech. Dal jsem si dárek k...

B r n o – Zbrojovka vedla 6:1, když sudí Denev ukázal po faulu na Pachlopníka na penaltový puntík....