VIDEO: Trenér Machálek po utkání se Spartou

VIDEO: Trenér Machálek po utkání se Spartou

B r n o – Jeden ligový start už na kontě měl, přesto bral trenér Machálek utkání se Spartou jako svou premiéru. Spokojený s ní ale rozhodně nebyl, Zbrojovka zejména díky hodně nepovedené první půli podlehla svému soupeři 1:4.

Už po půlhodině byl stav 0:3, což rozhodně nebyl vysněný start v nejvyšší soutěži. „Bylo mi nevalně, protože jsem viděl naši marnost z hlediska poctivosti do defenzivy. U tří gólů jsme byli podepsaní nedůsledností a nepoctivostí, góly jsme soupeři věnovali. Přitom jsme věděli, že třeba ta první akce, takhle to soupeř hraje. Po prostřídání a za tohoto stavu Sparta polevila, dostali jsme se do utkání. Je to pro nás zkrátka seznámení s první ligou. Podobné věci se nám stávaly i ve druhé lize, tam to soupeř nepotrestal, ale tady ano,“ je si vědom trenér.

Nehodlal zároveň přeceňovat fakt, že Zbrojovka ve druhé půli předvedla výrazně lepší výkon. „O pauze jsme si řekli, že se musíme odvděčit divákům, že prohrajeme se ctí a budeme se snažit něco udělat s výsledkem. Sparta polevila, nechala nás vstoupit do hry, naši střídající hráči do toho naskočili dobře a vytvořili jsme si určitý tlak.“

Den před utkáním musel Machálek nuceně sáhnout do sestavy, ze které mu pro problémy s chodidlem vypadl stoper Dreksa. „Chyběl nám neskutečně, jako lídr a borec, který nám řídí defenzivu. To byl zásah do sestavy, s ním by se takové věci nestaly. Lukáše Endla jsme hodili do vody, je to velice šikovný kluk, který musí ještě získat zkušenosti. Jde za ním druhý gól, kde mu právě zkušenosti chyběly, ale nelze to házet na něj,“ říká kouč. „Pavel jde v pondělí na vyšetření, po něm budeme rozumnější."

Hned za týden čeká Zbrojovku další domácí zápas, tentokrát proti Bohemians. „Neházíme flintu do žita. Do zápasu jsme vstoupili sebevědomě, sympaticky a první akce soupeře skončí tak, že inkasujeme. To srazí i daleko zkušenější mužstvo, než jsme my. Chystáme se na další zápas, dnes se projevila kvalita soupeře v zakončení i vzadu. Je to seznámení s první ligou a doufám, že nebude trvat moc dlouho,“ zakončil Machálek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Obránce Černín by měl na jaře hostovat v Blansku
A-tým
19.01.2021 | Martin Lísal

Obránce Černín by měl na jaře hostovat v Blansku

B r n o - Jednadvacetiletý stoper Jakub Černín by měl jarní část sezóny strávit v týmu...
Návrat ozdobil gólem. Cítil jsem se skvěle, hlásí Pernica
A-tým
16.01.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Návrat ozdobil gólem. Cítil jsem se skvěle, hlásí...

M l a d á B o l e s l a v - Že umí dát z pozice stopera gól, to Luděk Pernica dokázal už...
VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Mladé Boleslavi
A-tým
16.01.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Mladé Boleslavi

M l a d á B o l e s l a v – Zbrojováci vstoupili do jarních bojů remízou na hřišti Mladé...