VIDEO: Trenér Machálek po utkání s Olomoucí

VIDEO: Trenér Machálek po utkání s Olomoucí

B r n o – Fotbalisté Zbrojovky nedokázali ani na čtvrtý pokus v letošní sezóně urvat vítězství. Proti Olomouci v oslabené sestavě dvakrát vedli, soupeř ale nakonec dokázal duel otočit a po deseti letech v Brně zvítězil. Jak duel hodnotil kouč Machálek?

„Na jedné straně jsem spokojený s naším přístupem a rvavostí, se kterou jsme vstoupili do utkání. Jsme ve výjimečném stavu, ten potřeboval výjimečný výkon, ale ten výjimečný výkon nám odešel. Minule jsme hráli dobře poločas a porazila nás nedisciplinovanost Petera Štepanovského. Dnes, kdy jsme měli situaci ve vlastních rukách, vedeme 2:1, nás potopí Kuba Černín. Soupeř pak otočil utkání a vyhrál,“ komentoval Machálek po utkání.

„Mrzí mě ještě jeden sporný moment, kdy šel Tonda Růsek sám na bránu a rozhodčí pískl faul. Na to se musíme podívat na videu. Bojovali jsme až do konce, ale viděli jste, že naše kvalita šla postupně dolů a soupeř vyhrál zaslouženě,“ uznal trenér. „Vzniklá situace nám bere trošku elán, ale mužstvo bylo dobře nachystané po stránce bojovnosti, odhodlání a pracovitosti. Nicméně, jak říkám znovu, porážíme se sami. Hrdě jsme bojovali za Zbrojovku, ale kvalita byla na straně soupeře.“

Co se týče početné marodky, tu před dnešním duelem opustil Hladík. „Je předpoklad, že začne trénovat Bariš. Jinak to jsou otazníky, nečitelná zranění,“ řekl Machálek. A srbský stoper Gajić, na jehož příchodu Zbrojovka pracuje? „Je předpoklad, že se proberou na bulharském fotbalovém svazu a odcvaknou nám ho. Dnes bychom ho potřebovali jak koza drbání,“ prozradil kouč, že transfer zatím brzdí potřebné formality na bulharské straně. Právě ve zdejší soutěži totiž Gajić naposledy působil.

Radost mohl mít trenér alespoň z toho, že se prosadili oba útočníci - Přichystal s Růskem. "Kluci podali výborný výkon. V některých fázích jsem byl z jejich hry nadšený. Měli jsme i další šance, odpracovali to výborně a jsem rád, že se projevili v potřebné sportovní formě."

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou
A-tým
17.05.2021 | Klub

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou

B r n o - Také na nedělní utkání s Opavou mohou v souladu s dohodou Ministerstva zdravotnictví ČR a...
Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do soutěže
A-tým
17.05.2021 | Martin Lísal

Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do...

B r n o – Prodlužování agónie včera definitivně skončilo, výhra Teplic odsoudila Zbrojovku k...
Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy
A-tým
16.05.2021 | Martin Lísal

Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy

B r n o - Dnešní závěr 32. kola definitivně rozhodl o tom, že Zbrojovka po roce opouští nejvyšší...