VIDEO: Trenér Machálek po utkání s Olomoucí

VIDEO: Trenér Machálek po utkání s Olomoucí

B r n o – Fotbalisté Zbrojovky nedokázali ani na čtvrtý pokus v letošní sezóně urvat vítězství. Proti Olomouci v oslabené sestavě dvakrát vedli, soupeř ale nakonec dokázal duel otočit a po deseti letech v Brně zvítězil. Jak duel hodnotil kouč Machálek?

„Na jedné straně jsem spokojený s naším přístupem a rvavostí, se kterou jsme vstoupili do utkání. Jsme ve výjimečném stavu, ten potřeboval výjimečný výkon, ale ten výjimečný výkon nám odešel. Minule jsme hráli dobře poločas a porazila nás nedisciplinovanost Petera Štepanovského. Dnes, kdy jsme měli situaci ve vlastních rukách, vedeme 2:1, nás potopí Kuba Černín. Soupeř pak otočil utkání a vyhrál,“ komentoval Machálek po utkání.

„Mrzí mě ještě jeden sporný moment, kdy šel Tonda Růsek sám na bránu a rozhodčí pískl faul. Na to se musíme podívat na videu. Bojovali jsme až do konce, ale viděli jste, že naše kvalita šla postupně dolů a soupeř vyhrál zaslouženě,“ uznal trenér. „Vzniklá situace nám bere trošku elán, ale mužstvo bylo dobře nachystané po stránce bojovnosti, odhodlání a pracovitosti. Nicméně, jak říkám znovu, porážíme se sami. Hrdě jsme bojovali za Zbrojovku, ale kvalita byla na straně soupeře.“

Co se týče početné marodky, tu před dnešním duelem opustil Hladík. „Je předpoklad, že začne trénovat Bariš. Jinak to jsou otazníky, nečitelná zranění,“ řekl Machálek. A srbský stoper Gajić, na jehož příchodu Zbrojovka pracuje? „Je předpoklad, že se proberou na bulharském fotbalovém svazu a odcvaknou nám ho. Dnes bychom ho potřebovali jak koza drbání,“ prozradil kouč, že transfer zatím brzdí potřebné formality na bulharské straně. Právě ve zdejší soutěži totiž Gajić naposledy působil.

Radost mohl mít trenér alespoň z toho, že se prosadili oba útočníci - Přichystal s Růskem. "Kluci podali výborný výkon. V některých fázích jsem byl z jejich hry nadšený. Měli jsme i další šance, odpracovali to výborně a jsem rád, že se projevili v potřebné sportovní formě."

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Obránce Černín by měl na jaře hostovat v Blansku
A-tým
19.01.2021 | Martin Lísal

Obránce Černín by měl na jaře hostovat v Blansku

B r n o - Jednadvacetiletý stoper Jakub Černín by měl jarní část sezóny strávit v týmu...
Návrat ozdobil gólem. Cítil jsem se skvěle, hlásí Pernica
A-tým
16.01.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Návrat ozdobil gólem. Cítil jsem se skvěle, hlásí...

M l a d á B o l e s l a v - Že umí dát z pozice stopera gól, to Luděk Pernica dokázal už...
VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Mladé Boleslavi
A-tým
16.01.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Mladé Boleslavi

M l a d á B o l e s l a v – Zbrojováci vstoupili do jarních bojů remízou na hřišti Mladé...