VIDEO: Trenér Machálek po utkání s Karvinou

VIDEO: Trenér Machálek po utkání s Karvinou

B r n o - Trenér Machálek při hodnocení utkání s Karvinou leckdy jen těžko hledal slova. A nebylo to tím, že musel mít s ohledem na situaci nasazenou roušku. Zbrojovka totiž v nesmírně důležitém utkání podlehla 0:2 a ještě více si tak zkomplikovala již tak dost složitou situaci.

„Už mi to připadá jako na kolovrátku, naše výkony se neustále opakují a není to náhoda. Je to o tom, že nám v některých věcech schází kvalita, porážíme se vlastními chybami. A stejnou chybou je i neproměnění gólových příležitostí, do kterých se dostáváme. Suma sumárum, hloupá chyba, gól na 0:1, nedisciplinovanost Tondy Růska, a pak vás to semele. Myslím, že jsme nebyli horším týmem, měli jsme minimálně tři jasné gólové příležitosti, ale když je nedáte, horším týmem se stáváte,“ bilancoval Machálek průběh utkání.

Místo povzbuzení před reprezentační pauzou přišel další zásah již tak rozklížené týmové psychice. „Mluvil jsem po utkání s fanoušky, vysvětloval jsem jim, že máme obrovské problémy se zdravotním stavem hráčů. Tento týden přišly další jobovky, onemocněli Černín, Pachlopník, dokonce i trenér Dostálek. Je složité to dát dohromady, když se někdo uzdraví, jiný zase vypadne. Pro svalové zranění navíc odstoupil Reiter, obávám se, že to může být na delší dobu,“ prozradil kouč další nepříjemnou zprávu. „Nezbývá nám, než tohle období přečkat a po přestávce začít opravdu reprezentovat Brno na úrovni, jakou si představujeme my a zejména fanoušci. Doposud, a to hlavně zmíněnými problémy, nejsme úplně důstojným soupeřem.“

Jedním z klíčových momentů byla penalta, kterou po „panenkovsku“ proměnil Qose. „Překvapuje mne, že Martin Šustr po zkušenostech z přípravy, kdy nám to udělal ve dvou utkáních, se do toho pustí potřetí. To si s ním taky vysvětlíme. Na druhou stranu nemyslím, že by to dnes bylo od všech úplně na krev odmakané. To se týká i kvality, některé věci jsme měli dohrát lépe. Z toho pak plynou chyby, které nás vraždí.“

Trenér byl na dálku tázán i ohledně případných obav o svou budoucnost. „To asi není úplně otázka na mně. Svou budoucnost si dokážu představit kdekoliv, jsou důležitější věci, než je fotbal. Na druhou stranu dostáváme jednu jobovku za druhou. Se hrou samozřejmě nejsem ani já spokojen, ale otázka zlepšení je jen na nás všech, na naší práci,“ zakončil Machálek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

VIDEO: Martin Berkovec po utkání v Liberci
A-tým
15.05.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Martin Berkovec po utkání v Liberci

B r n o – Jednou z ústředních postav utkání v Liberci byl i gólman Martin Berkovec. Ve druhé půli...
VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Liberci
A-tým
14.05.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Liberci

B r n o – Zbrojováci v páteční předehrávce potvrdili, že se jim venku daří o poznání lépe, než na...
Remízu v Liberci vystřelil v závěru Růsek
A-tým
14.05.2021 | Kryštof Severa. FOTO: Petr Nečas

Remízu v Liberci vystřelil v závěru Růsek

L I B E R E C - 32. kolo FORTUNA:LIGY zavedlo svěřence Richarda Dostálka na půdu libereckého...