VIDEO: Trenér Machálek po utkání s Českými Budějovicemi

VIDEO: Trenér Machálek po utkání s Českými Budějovicemi

B r n o - Historie se opakuje, Zbrojovka ani na druhý pokus nedokázala potvrdit solidní venkovní výsledek na domácím trávníku. Zejména vinou hrozivého úvodu dnes Brňané podlehli Českým Budějovicím 1:3 a nenavázali tak na remízu ze hřiště mistra. Právě špatný vstup do utkání byl dle kouče Machálka hlavní příčinou prohry.

"Jak je u našich domácích zápasů obvyklé, zase jsme jej nezvládli. A nezvládli jsme to vlastní vinou. Vstup do utkání byl z naší strany polovičatý, nezodpovědný, byl tam chaos. Začneme hrát, až když prohráváme, a to bývá pozdě. Dnes se na to hodí rčení pozdě bycha honit. Je to pro mne velké zklamání a jsem hodně naštvaný za to, co jsme předvedli prvních dvacet minut," řekl kouč po utkání.

Realizační tým zasáhl do průběhu hry hned dvojím střídáním, což přineslo přece jen určité zlepšení, své si trenéři řekli i v kabině o přestávce. "Začali jsme se zvedat, zejména ve druhé půli jsme hráli docela dobrý fotbal. Myslím, že ještě nikoho jsme tu nedostali pod takový tlak, jenže jsme ty situace kromě jedné nedohráli a v závěru jsme byli potrestáni. O přestávce jsme si k naší hře něco pověděli, ujasnili jsme si, že takhle se liga hrát nedá. Hráči zareagovali dobře, ale nedokázali jsme situace dohrát do gólu."

Výsledkem je čtvrtá domácí prohra ze šesti zápasů. "Tohle může zásadně rozhodovat. Nejsme schopní doma potvrdit body, na těžkých soupeřích získáme, ale doma se neskutečně propadáme v tabulce pravdy. Jsme tu velmi neúspěšní a to je důvod, proč se topíme v závěru tabulky. Připadá mi, že si hráči pohrávají s osudy mnoha lidí v klubu i svými osudy."

Před utkáním učinil trenér Machálek jednu změnu, neboť mu ze sestavy vypadl Adam Fousek. Šestadvacetiletého záložníka nepustil do hry namožený zadní stehenní sval, do tréninku by se měl vrátit příští týden. Nadále chyběl Reiter, Fouskovo místo zaujal Peter Štepanovský. "Ondra Vaněk už je v pořádku a trénuje s námi. Nedostal se do nominace, nicméně je jasné, že sestavu čekají změny. Každý, kdo se dnes dobře díval, tak viděl, že někteří hráči si řekli o to, aby příště nehráli," zakončil Machálek.

další články

U12: Třetí místo na turnaji v Ostravě
Mládež
23.06.2021 | Martin Lísal

U12: Třetí místo na turnaji v Ostravě

O s t r a v a - Po úspěšném minulém víkendu se Zbrojováci kategorie U12 vydali na další turnaj,...
Brankář Šustr přestupuje do Vyškova
A-tým
23.06.2021 | Martin Lísal

Brankář Šustr přestupuje do Vyškova

B r n o - Brankář Martin Šustr odchází po roce a půl ze Zbrojovky a přestupuje do Vyškova. Transfer...
ZBROJOVKA TV: Pavel Zavadil na prvním tréninku
A-tým
22.06.2021 | Martin Lísal

ZBROJOVKA TV: Pavel Zavadil na prvním tréninku

B r n o - Ke Zbrojovákům se dnes připojil i Pavel Zavadil, který absolvoval první tréninkové...