VIDEO: Trenér Machálek po prohře ve Zlíně

VIDEO: Trenér Machálek po prohře ve Zlíně

B r n o - Zbrojovka nastoupila na hřišti Zlína v netradičním rozestavení, ale bez bázně. Na první gól domácích nalezla záhy odpověď, poté ale přišlo oslabení, další dva zásahy a prohra. Nepovedené utkání hodnotil jako první trenér Machálek.

"Bohužel zápas nelze hodnotit pozitivně, zlomilo jej několik rozhodujících momentů. Tím prvním byl už úvodní inkasovaný gól, kdy Kuba Černín otálel s řešením, přišla chyba a gól. Na to jsme dokázali zareagovat, měli jsme po vyrovnání ještě jasnou gólovku na 2:1. Chvilku poté přišel problém největší, a tím bylo vyloučení. To nechápu, neakceptuji a přemýšlím, jakým způsobem to ještě budeme řešit," vypíchl Machálek tři kritické momenty první půle.

Do druhého dějství vstoupila tedy Zbrojovka za nerozhodného stavu, ale v oslabení. A po pár minutách přišly dva rozhodující direkty. "Domácí toho využili, těžko jsme mohli pomýšlet na lepší výsledek. Řešili jsme to přechodem na čtyři obránce, hodili jsme do vody mladého Lukáše Endla, ani tato naše reakce nebyla v pořádku. Neukázalo se to jako správný krok, rozestavení jsme neměli měnit," uznal kouč.

Do první půle vyrukovala Zbrojovka se třemi stopery. "Avizoval jsem už před sezónou, že proti každému soupeři budeme hrát trochu jinak. V první půli to neslo ovoce, bohužel po vyloučení se to zhroutilo jako domeček z karet. Po pauze jsme také měli pár nadějných momentů, ale nedotáhli jsme je, takže domácí zvítězili zaslouženě," pokračoval Machálek. "Mrzí to tím víc, že v první půli jsme nebyli horším týmem, ten zápas byl určitě hratelný a mohli jsme jej zvládnout. Zlomily nás nevynucené chyby, což nemohu jen tak přejít."

Jedním ze tří stoperů, kteří nastoupili od úvodní minuty, byl Jan Hlavica. Alespoň jeho výkon v ligovém debutu nakonec trenérovi mohl udělat radost. "Potěšilo mne, jak to po dlouhé pauze zvládl. Bohužel jsme na druhou stranu přišli o Černína, který avizoval potíže s achillovkou a půjde na vyšetření. Nemohl hrát Kuba Šural, jehož podkolenní sval pořád není optimální, na týden až dva nám vypadl Moravec. Máme neuvěřitelné množství marodů zejména v obraně a ve většině případů se navíc jedná o poměrně nečitelná zranění, kdy se hůře odhaduje další vývoj. Musíme zareagovat, budeme to s vedením řešit, je to mimořádná situace a nejde hrát ligu s dorostenci," zakončil Machálek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Liberci
A-tým
14.05.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Liberci

B r n o – Zbrojováci v páteční předehrávce potvrdili, že se jim venku daří o poznání lépe, než na...
Remízu v Liberci vystřelil v závěru Růsek
A-tým
14.05.2021 | Kryštof Severa. FOTO: Petr Nečas

Remízu v Liberci vystřelil v závěru Růsek

L I B E R E C - 32. kolo FORTUNA:LIGY zavedlo svěřence Richarda Dostálka na půdu libereckého...
SOUHRN: Zbrojováci na hostování
A-tým
13.05.2021 | Martin Lísal

SOUHRN: Zbrojováci na hostování

B r n o - Uplynulý víkend přinesl opět celou řadu fotbalových zápasů, do kterých zasáhli i hráči...