VIDEO: Trenér Machálek po pohárovém utkání s Jihlavou

VIDEO: Trenér Machálek po pohárovém utkání s Jihlavou

B r n o - Zbrojováci se na postup do 4. kola přes Jihlavu pořádně nadřeli. Už to vypadalo, že duel dospěje do prodloužení, což ale odmítl střídající Šumbera. Jak hodnotil duel trenér Zbrojovky Machálek?

„Je to pro nás velice důležité vítězství po období, kdy se nám výsledkově nedařilo, byť některá utkání jsme herně zvládali. I proto jsme dnes opravdu potřebovali vyhrát a postoupit, což se povedlo. Na druhou stranu musím říci, že náš výkon byl kostrbatý,“ netajil kouč.

Ten sáhl po bezbrankové první půli hned ke třem změnám v sestavě, v 77. minutě už měl vyčerpaných povolených pět střídání. „Souvisí to s návraty hráčů a jejich nedostatečnou tělesnou připraveností po zranění nebo covidu. Chtěli jsme protočit více hráčů, to byl záměr už před utkáním. Jak už jsem říkal, optimální výkon jsme nepodali, ale dnešek byl důležitý i z hlediska psychiky a může nám pomoci,“ věří Machálek.

Rozhodující moment zařídil střídající Šumbera po přiťuknutí Hladíka, velký podíl na brance měl ale i záložník Sedlák. „Musím ho pochválit, dnes odpracoval výborné utkání a byl i u gólu, před kterým vybojoval míč. Šumby to pak prostřelil. Za vítězství jsme rádi, Jihlava nás trápila, neměli jsme to lehké. Dostávali se do šancí a my jsme byli šťastnější mužstvo,“ zopakoval trenér.

Zápasové intermezzo je tedy minulostí a od zítřka se Zbrojováci zase pustí do tréninkového procesu. „Už od pondělka jsme se věnovali spíš kondiční přípravě, z toho bloku jsme šli i do dnešního utkání. Teď pokračujeme až do soboty, v neděli mají hráči volno a od pondělka už se zase budeme chystat na Jablonec,“ zakončil Machálek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!
A-tým
15.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!

B r n o – Vstupenky na utkání s pražskou Slavií už jsou v internetovém předprodeji! Zakoupíte je...
Béčko má další šestigólovou výhru
B-tým
14.08.2022 | Martin Lísal

Béčko má další šestigólovou výhru

B r n o - Brněnský B tým potvrdil dobrý vstup do sezóny i na domácím hřišti v Bystrci, kde přivítal...
VIDEO: Snad jsme fanouškům udělali radost, usmívá se Souček
A-tým
14.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Snad jsme fanouškům udělali radost, usmívá se...

B r n o – Druhá výhra, první vstřelený gól. Filip Souček zahájil své brněnské angažmá velmi slušně,...