VIDEO: Trenér Klusáček po utkání s Varnsdorfem

VIDEO: Trenér Klusáček po utkání s Varnsdorfem

B r n o – Těsně, ale přece. Brněnští fotbalisté navázali na tři srpnové výhry a před reprezentační pauzou porazili Varnsdorf. Až osmibodová ztráta, kterou v úvodu sezóny nabrali na první příčku, už tak aktuálně činí jediný bod. Těší to i trenéra Klusáčka, byť si je vědom, že výkony stále nejsou optimální.

„Přijel k nám soupeř, před kterým jsem hráče důrazně varoval, protože k němu mám obrovský respekt. Klobouk dolů před prací trenérů a hráčů v podmínkách, ve kterých to ve Varnsdorfu skládají. Svými výkony určitě nepatří na spodek tabulky. To se dnes potvrdilo, nebyl to jednoduchý zápas a soupeř nás v první půli trochu přehrával. Ve druhé půli se nám podařilo děj utkání obrátit, dostali jsme se do tlaku, přišly šance a podařilo se nám skórovat,“ hodnotil trenér průběh duelu.

„V závěru jsme se zase trochu strachovali o vítězství, naštěstí jsme to zvládli a jedeme dál na vítězné vlně. Nemohli jsme mít jiný cíl než zápas zvládnout, situace na čele tabulky se tím srovnala. Je toho před námi spousta, ale pomalinku se nám daří mazat ztrátu z úvodu soutěže. Teď nás čeká reprepauza, musíme se uzdravit, potrénovat a připravit se na Jihlavu,“ zmínil Klusáček duel, který Brňané absolvují za dva týdny.

Trenérský tým vstoupil do průběhu utkání poprvé už v půli, kdy poslal na hřiště dva čerstvé hráče. Stažení Mary a Šurala bylo částečně vynucené. „Šury měl už v týdnu zdravotní problémy,“ vysvětlil Klusáček. Nemělo by se nicméně snad jednat o nic vážného. „Spíše jsme se ale v pauze bavili o naší ofenzivní hře, hlavně přes křídla jsme se potřebovali dostat víc do hry a otevírat ji. Určitě jsme pak byli nebezpečnější směrem dopředu. Cenné je také to, že v posledních zápasech se nám zlepšila defenziva, nemusíme zápasy obracet. To byl v prvních kolech problém. Samozřejmě bych byl radši, kdyby bylo vítězství výraznější,“ pokračoval kouč.

Odpověděl také na často skloňovanou problematiku posílení kádru. „Bavíme se o tom od začátku sezóny, potřebujeme posílit. Především post krajního obránce. Kádr není úplně široký, abychom naplnili ambice, ještě by to příchod chtělo,“ souhlasil Klusáček. Přestupní termín končí příští týden. A v čem byla podle trenéra příčina ospalého výkonu v první půli? „V první půli jsme byli mizerní na míči, potřebujeme zkvalitnit. To byl hlavní kámen úrazu, víc jsme běhali bez balonu.“

V reprepauze nakonec Zbrojovka nesehraje žádný přípravný zápas, neboť bude postrádat pětici hráčů, kteří si budou plnit reprezentační povinnosti. Důležitý duel nicméně čeká béčko, které hostí v neděli 10. září Lanžhot (hraje se od 10.15 v ADAX INVEST Areně).

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Béčko přivítá Vrchovinu Nové Město
A-tým
23.05.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko přivítá Vrchovinu Nové Město

B r n o - Brněnský B tým hostí v neděli 26. května v dalším utkání Vrchovinu Nové Město na Moravě....
PREVIEW: Sezónu zakončíme ve Vlašimi
A-tým
23.05.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Sezónu zakončíme ve Vlašimi

B r n o - V sobotu 25. května se zatáhne opona druhé nejvyšší soutěže. Zbrojovka absolvuje derniéru...
Ohlédnutí za zápasy Zbrojovaček proti Rapidu
Ostatní
22.05.2024 | Martin Lísal. FOTO: Milan Kříž

Ohlédnutí za zápasy Zbrojovaček proti Rapidu

B r n o - V pondělí 20. května proběhl na brněnském stadionu svátek dívčího fotbalu v Brně....