VIDEO: Trenér Klusáček po pohárovém utkání v Opavě

VIDEO: Trenér Klusáček po pohárovém utkání v Opavě

O p a v a – První ze dvou cest do Opavy Zbrojovce nevyšla, ve třetím kole MOL Cupu se z postupu po výhře 3:2 radoval soupeř. Brňané bez jedenácti hráčů prvního mužstva záhy třikrát inkasovali a stačili už jen snížit.

„Přijeli jsme v kombinované sestavě, ale to nemůže být omluvou pro tragický první poločas. V něm už mohlo být rozhodnuto, ale se štěstím jsme se dostali do hry a druhá půle byla lepší. Měli jsme výrazné bankové příležitosti a věřím, že kdybychom skórovali dříve, domácí by znervózněli a zápas jsme mohli ještě zvrátit. Vzhledem k prvnímu poločasu je nicméně výhra domácích zasloužená,“ hodnotil duel trenér Klusáček.

Skladba sestavy pro něj byla tak trochu loterií – nakonec mu chybělo jedenáct hráčů z kádru prvního mužstva. „Šanci dostali někteří hráči širšího kádru. Ne všichni bohužel dnes potvrdili, že mají být na hřišti, je to pro ně nicméně bohatá zkušenost do budoucna. Měli jsme na soupisce i řadu hráčů dorosteneckého věku a věřím, že to zúročí,“ řekl Klusáček na adresu pětice borců, kteří věkově spadají do kategorie U19. Čtyři z nich se na hřiště nakonec dostali – tři v základní sestavě, Filip Večeřa jako střídající. „Zápas jsme ztratili, ale pro ty hráče to může být velký vklad do budoucna.“

První zápas za áčko odehrál také devatenáctiletý stoper B týmu Ondřej Šlapanský. „Nebylo to pro něj jednoduché, odehrál celý zápas, v rozehrávce byla vidět trošku nervozita. Ale určitě nezklamal.“

Po utkání čekala na Zbrojováky dlouhá cesta do Brna – s vidinou sobotního návratu do Opavy. „Režim je teď malinko jiný, než v normálním týdnu, zítra bude trénink volnější. Předpokládám, že sestava se nějakým způsobem obmění. S ohledem na zdravotní problémy jsme chtěli zápas odložit, bohužel Opava nám nevyšla vstříc. Teď je ale brzy vyřknout jakékoliv prognózy ohledně toho, kdo bude v sobotu k dispozici,“ naznačil kouč, že situace ohledně zdravotního stavu hráčů se mění každým dnem.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: V přípravě doma s Opavou
A-tým
07.12.2023 | Martin Lísal

PREVIEW: V přípravě doma s Opavou

B r n o - Vůbec posledním utkáním roku 2023 bude přípravné utkání s Opavou, kterým Zbrojováci...
ROZHOVOR: Nový kondiční trenér Jakub Fikar!
A-tým
07.12.2023 | Martin Lísal

ROZHOVOR: Nový kondiční trenér Jakub Fikar!

B r n o – Ke Zbrojovce se minulý týden připojil nový kondiční trenér Jakub Fikar. Zdánlivě...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince
Ostatní
04.12.2023 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince

B r n o - Ve druhém prosincovém týdnu se v akci představí "áčko" i "béčko", a to v přípravných...