VIDEO: Trenér Hašek po utkání v Liberci

VIDEO: Trenér Hašek po utkání v Liberci

L i b e r e c – Podruhé v sezóně na Slovan nevyzráli. Fotbalisté Zbrojovky prohráli v Liberci 1:3, když základ k výsledku položily už tři branky domácích v první půli. Trenér Hašek se tak ve druhém utkání na lavičce Brna z bodů neradoval.

„Do utkání jsme šli v novém rozestavení, na kterém jsme pracovali od zápasu s Pardubicemi. Zápas se ale vyvíjel tak, že jsme jej přehodili nejprve na 4-1-4-1, ve druhé půli pak úplně zpátky. Domácí trestali naše chyby, především ty systémové. Útočili jsme s tím, že jsme si nepřipouštěli ztrátu míče a nebyli jsme tím pádem schopní se při ztrátě zajistit, soupeř nás ubrejkoval. Pak už to byl rozjetý stroj, který se nám povedlo nějakým způsobem zarazit až ve druhé půli. A to už Slovan vedl 3:0 a nikam se netlačil. Dnes byl lepší a vyhrál zaslouženě,“ uznal kouč.

Ráz duelu udala první branka z 23. minuty. „Ještě jsem ten gól na videu neviděl, ale došlo tam k nedorozumění. Stopeři žili v domnění, že tam půjde brankář, ten se tam nedostal. Kdyby šli stopeři do souboje, hlavu by Frýďas nevyhrál. Klasické nedorozumění, kdy se spoléhá jeden na druhého a pak se stane tohle. Od nás to byl dárek, první gól je hrozně důležitý. A my, místo abychom zachovali chladnou hlavu a dohráli to třeba do poločasu a pak něco zkusili, jsme začali blbnout a bez zajištění se tlačit nahoru. Liberec nás potrestal dalšími parádními góly,“ pokračoval Hašek.

Do druhé půle nenastoupil nejlepší střelec Řezníček. „Těmi střídáními do druhé půle jsme už neměli ambici otočit výsledek, ale spíše to důstojně dohrát směrem ke středečnímu zápasu,“ připomněl Hašek duel s Českými Budějovicemi. „A to byl i případ Řezni, chtěli jsme, aby byl na středeční zápas čerstvý. Hrajeme v rytmu neděle – středa – neděle, není potřeba ho nechat vytavit do mrtva a pak jet tři a půl hodiny do Brna autobusem. Kdyby se hrálo za týden nebo to byl poslední zápas, bylo by to něco jiného.“

Trenérský tým byl při utkání limitován početnou marodkou, na lavičce byli jen čtyři hráči do pole. Do hry se nakonec dostali všichni. „Možností nebylo tolik, když nemáte větší výběr, můžete reagovat jen omezeně. Ale nechci, aby to sklouzlo k tomu, že jsme prohráli proto, že jsme měli čtyři hráče na lavičce. I kdybychom jich měli deset, výsledek bychom pravděpodobně neotočili. Mohli bychom se o to pokusit, takhle jsme museli kalkulovat s tím, že máme ve středu zápas. I když mi to z principu proti srsti, protože se nikdy nechci vzdávat.“

Jak to se skladbou kádru pro středeční mač vypadá? „Vypadl nám další hráč z defenzivy, právě v defenzivě nám chybějí hráči především,“ zmínil Hašek čtvrtou žlutou kartu pro Hlavicu. A střídat musel také Štěrba. „Bojoval předtím s virózou, takže už to nešlo. Uvidíme, jak to s ním bude. Nějací marodi se nám po nemoci vracejí do tréninku, ale ti byli mimo provoz, takže uvidíme, v jakém budou stavu a jak velký úsek mohou odehrát," doplnil trenér na adresu Divíška s Matejovem, kteří tento týden z tréninkového procesu pro nemoc vypadli. Problémy se zády pak má další bek Koželuh a mimo hru se ocitl i Rogožan, počet marodů tak vystoupal na osm.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: V přípravě doma s Opavou
A-tým
07.12.2023 | Martin Lísal

PREVIEW: V přípravě doma s Opavou

B r n o - Vůbec posledním utkáním roku 2023 bude přípravné utkání s Opavou, kterým Zbrojováci...
ROZHOVOR: Nový kondiční trenér Jakub Fikar!
A-tým
07.12.2023 | Martin Lísal

ROZHOVOR: Nový kondiční trenér Jakub Fikar!

B r n o – Ke Zbrojovce se minulý týden připojil nový kondiční trenér Jakub Fikar. Zdánlivě...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince
Ostatní
04.12.2023 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince

B r n o - Ve druhém prosincovém týdnu se v akci představí "áčko" i "béčko", a to v přípravných...