VIDEO: Trenér Dostálek po výhře s Opavou

VIDEO: Trenér Dostálek po výhře s Opavou

B r n o - Zbrojováci vyválčili i ve druhém utkání sezóny tři body, ale opět to byl perný boj do posledních minut. Hosté z Opavy dokonce vedli, ve druhé půli ale Moravec se Zavadilem zařídili obrat. A trenér Dostálek podruhé za sebou chválil kromě týmového ducha i vynikajícího gólmana Berkovce.

„Jsme šťastní, že jsme dokázali i v prvním domácím utkání zvítězit. V hodnocení budeme opatrní, je potřeba zmínit, že proti nám stál velmi zdatný soupeř, jeho hru musím pochválit. Prohrávali jsme a stálo nás neskutečné množství sil, abychom duel otočili. Hráči k tomu přistoupili zodpovědně, sáhli si na dno svých sil a díky proměněným situacím a týmovému výkonu jsme to utkání vyhráli,“ hovořil kouč na pozápasové online tiskovce.

„Opavu jsme pustili do zbytečně velkého množství brankových příležitostí, Martin Berkovec odchytal fantastický zápas a opět nás v důležitých momentech podržel. Mužstvo mu to v kabině vrátilo, poděkovalo, na defenzivní činnosti musíme každopádně zapracovat, musíme jako celý tým lépe fungovat do defenzivy,“ je si vědom Dostálek.

Čím si vysvětluje fakt, že jeho svěřenci už podruhé zlomili duel v závěru? „Z mužstva cítím sílu, vidím, jak funguje, jak drží pohromadě. Je to i o tom, jak jsou hráči připravení a ochotní vydat poslední síly v závěru, v tomhle to asi bude.“

Realizační tým nasadil do utkání podobnou sestavu, která zahájila utkání v Táboře, jen Čermáka nahradil Texl. „Říká, že vítězná sestava se nemění, my jsme nakonec udělali jednu změnu, i když jsme uvažovali nad vícero. Jirka Texl nahradil Adriána na pozici šestky, popasoval se s tím celkem dobře, i když to není pro něj úplně typický post. Chtěli jsme být víc na míči, dominantnější, v určitých pasážích se nám to povedlo. I spolupráce s Pavlem Zavadilem Jirkovi vyhovuje, to byl ten důvod.“

A propos, Pavel Zavadil. Opět byl vidět, duel navíc rozhodl. „Je to důležitý člen týmu, správný lídr. Je na něm vidět zkušenost, klid na míči, věří si a strhává mužstvo, mluví a povzbuzuje na tréninku i v utkání. A penalta? Exekutory máme dané, penalty trénují, Pavel v sobě našel odvahu, což je hrozně důležité. Nebál se toho, proměnil a je za hvězdu,“ chválil Dostálek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!
A-tým
15.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!

B r n o – Vstupenky na utkání s pražskou Slavií už jsou v internetovém předprodeji! Zakoupíte je...
Béčko má další šestigólovou výhru
B-tým
14.08.2022 | Martin Lísal

Béčko má další šestigólovou výhru

B r n o - Brněnský B tým potvrdil dobrý vstup do sezóny i na domácím hřišti v Bystrci, kde přivítal...
VIDEO: Snad jsme fanouškům udělali radost, usmívá se Souček
A-tým
14.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Snad jsme fanouškům udělali radost, usmívá se...

B r n o – Druhá výhra, první vstřelený gól. Filip Souček zahájil své brněnské angažmá velmi slušně,...