VIDEO: Trenér Dostálek po výhře s Jihlavou

VIDEO: Trenér Dostálek po výhře s Jihlavou

B r n o - Na prohru v Prostějově dali Zbrojováci zapomenout tím nejlepším možným způsobem - doposud neporaženou Vysočinu Jihlava doma rozstříleli zásluhou Kuby Řezníčka 4:0. Jak zápas viděl trenér Dostálek?

„Utkání se po výhře 4:0 hodnotí velmi dobře. I když jsme soupeře pustili do nebezpečných situací, výsledek hovoří jasně v náš prospěch. Musím hráče pochválit za přístup k utkání, perfektní a precizní provedení standardních situací, ze kterých jsme se dnes dokázali prosadit. To byl základ k dnešnímu úspěchu. Výkony, které hráči dnes předvedli, si zaslouží kladné hodnocení,“ zahájil kouč online tiskovou konferenci.

Nejčastěji skloňovaným bylo po utkání pochopitelně jméno Jakuba Řezníčka, autora čtyř tref. „Odehrál výborné utkání, byl v prostorách, kde měl být. To, co jsme nacvičovali, se dnes projevilo, je potřeba říci, že měl navíc skvělý servis od spoluhráčů. Skóroval čtyřikrát, což se nestává zase tak často, a zaslouží absolutorium.“

Přesně polovinu asistencí obstaral mladý Michal Ševčík, který nastoupil v základní sestavě spolu s Lukášem Endlem letos v lize poprvé. „Už v minulém týdnu v tréninkovém procesu ukazovali, že se dostávají do dobré pohody a formy. Nachystali jsme si je přes pohár do dnešního utkání, oba předvedli velmi slušný výkon, na kterém se dá do budoucna stavět,“ těšilo Dostálka.

Odčinili hráči vysokou výhrou zklamání z Prostějova? „Ukázali, že fotbal hrát umí, a věřím, že zápas v Prostějově je už minulost. I z dnešního utkání se musíme poučit, houževnatého soupeře jsme pustili do několika nepříjemných situací v přechodové fázi. Oni nás nedokázali ztrestat za naše chyby a naopak my jsme byli ti, kteří branky dokázali vstřelit,“ zmínil Dostálek několik nebezpečných momentů před Berkovcovou brankou.

I s tradičním přispěním zkušeného gólmana však Zbrojovka podruhé letos udržela v soutěži čisté konto a na nadcházející zápas se bude připravovat z pozice druhého týmu tabulky. „Teď mají hráči volno, aby si odpočinuli a užili výhru, od úterka se pak budeme chystat na další těžký zápas,“ připomněl kouč utkání v Líšni.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Béčko přivítá Vrchovinu Nové Město
A-tým
23.05.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko přivítá Vrchovinu Nové Město

B r n o - Brněnský B tým hostí v neděli 26. května v dalším utkání Vrchovinu Nové Město na Moravě....
PREVIEW: Sezónu zakončíme ve Vlašimi
A-tým
23.05.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Sezónu zakončíme ve Vlašimi

B r n o - V sobotu 25. května se zatáhne opona druhé nejvyšší soutěže. Zbrojovka absolvuje derniéru...
Ohlédnutí za zápasy Zbrojovaček proti Rapidu
Ostatní
22.05.2024 | Martin Lísal. FOTO: Milan Kříž

Ohlédnutí za zápasy Zbrojovaček proti Rapidu

B r n o - V pondělí 20. května proběhl na brněnském stadionu svátek dívčího fotbalu v Brně....