VIDEO: Trenér Dostálek po utkání ve Vlašimi

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání ve Vlašimi

V l a š i m – Fotbalisté Zbrojovky zvládli první zápas po dosažení postupové jistoty na jedničku. Na hřišti druhé Vlašimi zvítězili 2:1. Jak zápas hodnotil trenér Dostálek?

„Jsme spokojení s předvedenou hrou i výsledkem. Jak jsme avizovali, chceme soutěž dohrát důstojným způsobem, dnes jsme ukázali, jaká je naše síla a kvalita. Trochu jsme sáhli do sestavy, dali jsme příležitost i jiným hráčům, ti ten zápas rozjeli ve velmi dobrém tempu. A kluci, kteří doskočili za ně, slízli v závěru smetanu v podobě asistence a vstřelené branky. S přístupem jsem dnes maximálně spokojený,“ hovořil po utkání kouč.

Velkou zásluhu na výhře měl i Filip Blecha, který ve Vlašimi ještě na podzim působil. „Motivace pro něj byla daná, chtěl se ukázat před bývalými spoluhráči, předpokládám, že tu měl hodně známých a rodinu. Ukázal velmi slušný výkon, vstřelil branku, takhle by se měli hráči prezentovat,“ těšilo Dostálka.

Co se týče motivace, tu měli zdánlivě vyšší domácí, kteří ještě bojují o baráž. „Ale hráči hrají o prémie, o angažmá, o svoje jméno. Ti, kterým končí smlouvy, měli možnost se prezentovat tak, aby si řekli o novou. A zápas byl v televizi, takže výkony vidí celá republika. Věřím, že každý si motivaci najde v sobě sám, pro koho a proč fotbal dělá,“ naznačil Dostálek, že o absenci motivace před utkáním neměl obavy.

Fakt, že Zbrojováci nic nebrali na lehkou váhu, dokazuje i množství dalších šancí na vstřelení gólu. „Už v poločasové pauze jsme byli trochu kritičtí s ohledem na situace, které jsme nedotáhli do finále v podobě gólu. Bylo jich dost, soupeř měl také dvě, kdyby byl poločas 3:5, odpovídalo by to průběhu možná víc. I ve druhé půli jsme těch situací měli dostatečné množství, takže mrzí nás jenom koncovka,“ řekl k tomu kouč.

Kromě domácího gólmana Vágnera si řadu zákroků připsal i Jakub Šiman, který naskočil do druhého ligového utkání po sobě. „Čekali jsme na vhodnou příležitost. Původně jsme chtěli dát Kubovi šanci už ve Vyškově, nakonec jsme se rozhodli takto. Po výhře jsme už stoprocentně věděli, že doma s Třincem nastoupí Kuba, a chtěli jsme na to navázat. Teď předpokládám, že do brány půjde Berky a oba se ještě do konce sezóny prostřídají,“ doplnil Dostálek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

VIDEO: Tomáš Smejkal po utkání s Vyškovem
A-tým
23.09.2023 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Tomáš Smejkal po utkání s Vyškovem

B r n o – Tomáš Smejkal přispěl minulý týden jako střídající hráč asistencí k výhře v Jihlavě,...
VIDEO: Trenér Klusáček po utkání s Vyškovem
A-tým
23.09.2023 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Klusáček po utkání s Vyškovem

B r n o – Zbrojovka vstupovala do utkání proti Vyškovu se sérií pěti výher v řadě a s nadějí na...
Série u konce, Zbrojovka podlehla Vyškovu
A-tým
23.09.2023 | Daniel Kinc. FOTO: Martin Tajč

Série u konce, Zbrojovka podlehla Vyškovu

B R N O - Desáté kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nabídlo na Srbské jihomoravský souboj o první místo v...