VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Teplicích

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Teplicích

T e p l i c e - Už to vypadalo, že se Zbrojovka z Teplic vrátí s prázdnou, ale v samém závěru vystřelil bod z penalty Kuba Řezníček. Trenéra Dostálka na pozápasové tiskovce mrzel především fakt, že jeho svěřenci se nedokázali gólově prosadit už v první půli.

„Do zápasu jsme vstoupili tak, jak jsme si představovali. Byli jsme silní na balonu, dařila se nám kombinace, postupný útok. Očekávali jsme, že na nás domácí budou chtít vytvořit tlak, napadat, to se úplně nedělo a z těch situací jsme se dokázali dostávat na polovinu soupeře. Nejvíc mne mrzí, že jsme neměli kvalitu směrem do zakončení. Ze situací, které jsme především po levé straně měli, jsme nedokázali vytěžit gól, po kterém by se zápas vyvíjel jinak,“ řekl kouč na pozápasové tiskovce.

A trest přišel ve druhém dějství. „Chtěli jsme hrát podobným stylem, ale zabrzdila nás branka, kterou jsme obdrželi po chybě. To nám svázalo nohy a tlak, který na hráče je, se přenesl do výkonu ve druhé půli. Můžeme být jedině rádi, že jsme si v závěru vytvořili příležitost ke vstřelení branky. Vzhledem k průběhu utkání jsme nakonec s bodem spokojeni,“ pokračoval Dostálek.

Téma produktivity se ostatně řešilo i v poločasové pauze. „Chyběl mi gól, což jsem hráčům v poločase vytýkal. Středoví hráči nám dobře odskakovali, dostávali se do hry, soupeř měl plné ruce práce zejména s Allim na levé straně. Přechodová fáze, přípravná fáze, vše v pořádku, ale zápasy se rozhodují v pokutovémém území a to jsme v první půli neměli.“

Nakonec z toho byl alespoň bod, díky Řezníčkově proměněné penaltě. „Mile mě potěšila odvaha, kterou v sobě našel Ondra Pachlopník, už předtím takhle prošel středem pole. Vzal si balon, šel do šestnáctky a pokusil se zakončit. Co mám informace, při střele mu obránce přilehl nohu. Těší mě, že hráče rozhodnutí nenechalo klidným a dokázali zareagovat. Někdy máte mužstvo apatické, mávnou rukou a je konec, teď se mi reakce našich hráčů líbila,“ zmínil Dostálek moment, kdy sudí po konzultaci s videem změnil původní verdikt a nařídil penaltu.

Aktuálně Zbrojovka neprohrála čtyři zápasy v řadě. „Jsme rádi, že jsme proti mančaftům pod námi udrželi bodový odskok, to je pro mužstvo přínosem a věřím, že hráči zase získají sebevědomí. Je ale potřeba, abychom zvládli nějaký zápas za tři body,“ připomněl kouč, že z oněch čtyř duelů tři skončily remízou.

Zmínil také, jak složité je připravovat se na zápas proti týmu, který vyměnil trenéra. „Je to jako první kolo. Víte, kdo je zhruba k dispozici, ale informace nemáte. Trefili jsme se do rozestavení, na to jsme byli připravení, ale trochu nás zaskočilo personální obsazení základní jedenáctky,“ prozradil Dostálek předzápasové taktické úradky.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 22. do 28. dubna
Ostatní
22.04.2024 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 22. do 28. dubna

B r n o - Během posledního dubnového víkendu se "áčko", rezerva i dorostenecké týmy představí na...
U12: Zbrojovka zdolala Zlín
Mládež
21.04.2024 | Martin Lísal

U12: Zbrojovka zdolala Zlín

B r n o - Mladší žáci Zbrojovky (U12) přivítali o víkendu v Horních Heršpicích mužstvo Zlína. V...
U13: Zbrojovka remizovala se Zlínem
Mládež
21.04.2024 | Martin Lísal

U13: Zbrojovka remizovala se Zlínem

B r n o - Mladší žáci Zbrojovky (U13) hostili v utkání finálové nadstavby. Z převahy a řady šancí...