VIDEO: Trenér Dostálek po utkání se Žižkovem

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání se Žižkovem

B r n o – Znovu to dnes byla perná šichta, znovu výhra o jediný gól – tentokrát ovšem nepadla vítězná branka v závěru utkání, nýbrž po patnácti vteřinách druhé půle. Jak zápas hodnotil na tiskovce trenér Dostálek?

„Dnešní vítězství se nerodilo lehce. Během první půle jsme měli jednu slabší pasáž, v níž jsme inkasovali vyrovnávací branku. Chvilku nám trvalo, než jsme se z toho dokázali dostat. Pak přišla poločasová pauza, která nám hodně pomohla. Museli jsme střídat dva hráče kvůli zranění, což nebylo příjemné, ale v půli jsme udělali malinkou taktickou změnu, s hráči jsme se pobavili, jakým způsobem do hry vstoupíme, a vyšlo nám to. Závěr byl zbytečně nervózní, ale myslím, že jsme dnes vyhráli zaslouženě,“ shrnul průběh duelu kouč. "Přicházeli jsme o míče ve středu pole, neměli jsme tam dobře dostoupeného soupeře, vyjížděl nám z toho. Během poločasu došlo ke změně a pak jsme už uprostřed hřiště byli malinko důraznější," upřesnil, o jakou změnu šlo.

Rozhodnutí padlo krátce po zahájení druhé půle, ani tentokrát se Brňanům ovšem nepodařilo přidat gólovou pojistku. I těsná výhra ovšem stačila k posunu na první příčku. „Jsme rádi, že jsme v popředí tabulky. Nahrály nám výsledky soupeřů, což k fotbalu patří, soutěž se vyvíjí. Soustředili jsme se na to, abychom zvládli dnešní zápas, což se povedlo. Je to takové klišé, ale opravdu je to tak, že jdeme zápas od zápasu, takhle to máme nastavené v kabině. Už se chystáme na další utkání v Ústí, děláme maximum pro to, abychom byli úspěšní.“

Škraloupem na dnešním vítězném večeru bylo zmíněné zranění dvou hráčů – Štěrba odstoupil v první půli, Čermák po jejím konci. „Nemáme zatím podrobnější informace, hráče čeká vyšetření, po kterém budeme vědět víc. Na jejich místa nastoupili Kuba Šural a Jirka Texl, oba do toho vstoupili slušně a úlohu zvládli. I díky našemu tréninkovému procesu jsou pro utkání nachystaní všichni, i střídající hráči, takže jsme z toho neměli strach.“

K dispozici pro utkání stále ještě nebyl ani kapitán Zavadil. „Děláme maximum, aby byl jeho návrat co nejrychlejší, ale svalové zranění nechceme uspěchat. Pavel absolvoval rezonanci, výsledek byl potěšující a věřím, že se brzo dostane zpátky do tréninku. Pak bude záležet na tom, jak rychle ho dostaneme zpátky do formy a na hřiště,“ řekl na Zavadilovu adresu Dostálek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 18. do 24. října
A-tým
19.10.2021 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 18. do 24. října

B r n o - Zbrojováci míří o víkendu do Třince, béčko přivítá Havlíčkův Brod a dorostence čekají...
U9: Zbrojováci zvítězili na mezinárodním turnaji v Polsku!
Mládež
19.10.2021 | Martin Lísal

U9: Zbrojováci zvítězili na mezinárodním turnaji v...

C h e l m e k - Mladí Zbrojováci z kategorie U9 se o víkendu zúčastnili silně obsazeného...
Béčko poprvé ztratilo, remizovalo ve Žďáru
B-tým
17.10.2021 | Martin Lísal

Béčko poprvé ztratilo, remizovalo ve Žďáru

Ž ď á r n a d S á z a v o u - Fotbalisté brněnského "béčka" v jedenáctém utkání sezóny poprvé...