VIDEO: Trenér Dostálek po utkání s Vyškovem

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání s Vyškovem

D r n o v i c e - Richard Dostálek odehrál v Drnovicích devět ligových zápasů – tři vyhrál, ve třech prohrál, tři skončily remízou. Nyní se tu představil jako trenér a v utkání proti Vyškovu mohl oslavit před fantastickou kulisou kýženou výhru.

„S výsledkem, který jsme uhráli, je maximální spokojenost. S předvedenou hrou už menší. V první půli jsme nehráli podle našich představ. Chtěli jsme hrát kombinační fotbal, ale tomu nenahrával terén. Vysoká tráva, hrbaté a suché hřiště, fotbal byl pomalý. Bohužel jsme se tomu přizpůsobili, chtěli jsme rychleji otáčet těžiště hry, ale v první půli jsme to nezvládali. Navíc jsme v obranné fázi nadělali spoustu chyb, soupeře jsme pouštěli do rychlých protiútoků, i když jsme věděli, že na tom má postavenou hru,“ hodnotil Dostálek první půli, které se obešla bez gólů.

„Vyškov už na podzim neměl co ztratit a předvedl dobrý výkon. My se chceme především soustředit sami na sebe, nalákat lidi, aby přišli na nás a ne na soupeře, ale zatím to není ideální. Dnes se hrálo v perfektní atmosféře, což domácí taky hnalo, ale ve finále musím říci, že výsledek hovoří za vše, byť se nám úplně nedařilo plnit stanovené pokyny,“ oddechl si kouč.

„Ve druhé půli jsme udělali změnu v zakládání útoků, což nám přineslo úspěch v podobě vedoucí branky, po které jsme se zklidnili. Ono udělat ten poslední a předposlední krok je těžké, vidím na hráčích, že to v hlavách mají, už ta vidina možné oslavy postupu na nich je. A samozřejmě to brzdí myšlenku a zpomaluje nohy, na to si musíme dát ještě pozor, musíme udržet mužstvo v maximální koncentraci. Přál bych si, abychom hráli v klidu, zatím to tak není, i dnes byli domácí nebezpeční, měli standardky a nám se nedařilo dotáhnout do konce brejkové situace, což nás mrzí. Příležitosti byly, průběh mohl být klidnější,“ pokračoval Dostálek v bilancování duelu.

Brňané si díky třem bodům upevnili první příčku. A pokud dnes Vlašim neporazí Ústí, mohou s předstihem slavit postup. „Ale nebudeme nikomu fandit a sledovat to, máme proces nastavený jasně, cíl je daný. Zítra mají hráči volno, v pondělí se sejdeme a začneme se chystat na středu. Doufám, že uděláme ten důležitý krok k tomu, aby Zbrojovka byla prvoligová. Dnes byla skvělá atmosféra, fanoušci fandili, cítili jsme se jako doma. Přál bych si, aby nás ve středu přišel podpořit maximální počet lidí, aby přišli s chutí. A my jim doufám nabídneme to, proč přišli,“ věří Dostálek, že trnitá cesta za postupem se uzavře ve středečním utkání s Třincem.

S ohledem na tento duel mu ale bohužel dnes opět přibyly vrásky. V první půli se totiž zranil stoper Štěrba, od minulého utkání je mimo hru Šural a Hlavica se po zranění teprve rozehrával za béčko. „Trápí nás to, je potřeba se nad tím zamyslet. Některé věci neovlivníte, srážky v utkání a podobně. Ale je pravda, že tento problém je potřeba řešit. Hrají aktuálně ti, co jsou zdraví, čerství a ve formě, nějakou roli samozřejmě hraje v tom dubnovém programu únava, hráli jsme přece jen šestý zápas za 23 dní,“ připomněl kouč nabitý jízdní řád. „Víme, že dnešní výkon by v první lize nestačil.“

Poslední dotaz novinářů směřoval na to, jak si Richard užil návrat do Drnovic. „Vždycky se mi tu hrálo dobře, užil jsem si to. Vždycky bylo plno, perfektní atmosféra. Dokázali jsme tu nádherně vyhrát i dostat čtyřku, domácí měli skvělý tým,“ zavzpomínal Dostálek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Béčko dohrává zápas s Vrchovinou
B-tým
28.05.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko dohrává zápas s Vrchovinou

B r n o - Brněnský B tým dohrává odložený zápas s Vrchovinou Nové Město na Moravě. Hraje se ve...
Zbrojováci dnes předali odběrová křesla, zakoupená z výtěžku aukce speciálních dresů
Ostatní
28.05.2024 | Martin Lísal

Zbrojováci dnes předali odběrová křesla, zakoupená z...

B r n o – Zástupci Zbrojovky dnes navštívili Transfuzní a tkáňové oddělení FN Brno. Našim...
Peter Juritka: Za gól jsem rád, ale chtěli jsme se loučit vítězně
A-tým
25.05.2024 | Martin Lísal

Peter Juritka: Za gól jsem rád, ale chtěli jsme se...

V l a š i m – Jen pět minut se ve Vlašimi čekalo na úvodní branku utkání 30. kola. Pak se totiž...