VIDEO: Trenér Dostálek po utkání s Vyškovem

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání s Vyškovem

B r n o – Těch ran dnes bylo až moc. Nejprve hrozivá srážka Berkovce s Hlavicou, inkasovaný gól z první střely na bránu, penalta. „Dnes to nebyl náš den,“ shrnul kouč Dostálek lakonicky remízu s Vyškovem.

„Nebyl to náš zápas, nebyl to náš den. Samozřejmě nás v první řadě hrozně mrzí ztráta dvou hráčů, které jsme museli střídat pro zranění. To se ve fotbale stává, ale byl to smutný moment. A pak nás samozřejmě mrzí i ztráta dvou bodů. Chtěli jsme být doma stoprocentní a úspěšní, takže s výsledkem ani výkonem našeho týmu nemůžu být spokojený,“ hovořil Dostálek po utkání.

Strašidelně vypadající srážka dvou Zbrojováků byla samozřejmě nejčastěji skloňovaným tématem na tiskovce. „Přesnější informace zatím nemám, od doktora vím, že Honza Hlavica podstupuje vyšetření v nemocnici, Martin Berkovec by na tom měl být podstatně lépe,“ odpovídal trenér. Pozdější zprávy z nemocnice byly nakonec trochu odlišné, Jan Hlavica byl po pozitivních výsledcích CT a RTG vyšetření propuštěn domů, Martin Berkovec naopak v nemocnici zůstal s podezřením na otřes mozku.

„Hráči byli chvilku otřesení, když se něco takového stane, spousta krve a šití, může vás to na chvilku rozhodit. Občas se to stává, bohužel to dnes potkalo nás. Přišli jsme o dva hráče, zatím nedokážeme říci, kdy budou k dispozici, hlavně ať jsou v pořádku. Jirka Floder i Lukáš Endl do zápasu celkem naskočili, nevyvarovali se chyb, ale na celkový výkon mužstva to nemělo až takový vliv,“ pokračoval Dostálek, kterému mohlo zatrnout ve druhé půli, kdy byl ošetřován i náhradní gólman Floder. „Museli bychom to řešit střídáním hráče z pole, naštěstí k tomu nedošlo. Že by se zranili oba gólmani, to jsem za kariéru ještě nezažil, jiné je to samozřejmě v případě vyloučení.“

Příčinu neúspěchu spatřoval kouč v něčem jiném. „Výtky máme především za hru do ofenzivy, brankových příležitostí jsme měli dost. Do poločasu to ještě nevypadalo až tak špatně, po půli přišly chyby. Jednoduchý nákop, propadli jsme v souboji a neměli jsme zajištěný střed obrany,“ řekl k prvnímu inkasovanému gólu. „A penalta… Ty situace jsem neviděl, takže k tomu se zatím vyjadřovat nemůžu,“ nekomentoval Dostálek penaltový zákrok Bariše ani diskutabilní moment za stavu 1:0, kdy skončil ve vápně na zemi Štepanovský.

Alespoň bod pak Zbrojovce trefil v závěru střídající Rogožan. „Kvůli tomu jsme ho na hřiště posílali. Víme, že je to hráč, který umí hrát jeden na jednoho, má rychlé nohy. To, že dal nakonec gól hlavou, je i kus štěstí. Byl na správném místě. Víme, že nám takoví hráči mohou v utkání pomoci,“ řekl Dostálek k mladíkovi, který svůj ligový debut ozdobil gólem.

Co Zbrojovku čeká dál? V sobotu míří do Třince a výpadek dalších dvou hráčů samozřejmě realizačnímu týmu radost neudělal. Tím spíš, že ve středu na marodku přibyl obránce Hrabina, kterého trápí zadní stehenní sval a ve středu jej čeká kontrola. „Je to situace, kterou musíme řešit. V sezóně vždy v nějaký moment dojde k tomu, kdy se absence nakupí. Hráče cepujeme tak, aby byl každý nachystaný do jakéhokoliv zápasu, těžkého i lehkého. K dispozici už dnes byl Pavel Zavadil, kterého určitě použijeme, až nastane správná chvíle, vrátí se nám vykartovaný Řezníček. V každém utkání chceme vyhrávat, dnes se to nepodařilo, ale máme další zápasy k tomu, abychom se zase zlepšili. A věřím tomu, že dokážeme hrát tak, abychom přivezli tři body zvenku.“

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Béčko na závěr sezóny bez bodů
B-tým
14.06.2024 | Martin Lísal

Béčko na závěr sezóny bez bodů

H a v l í č k ů v B r o d - Béčko Zbrojovky dnes završilo úspěšnou sezónu na hřišti Havlíčkova...
PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova Brodu
B-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova...

B r n o - Brněnský B tým zakončí úspěšnou sezónu duelem na hřišti Havlíčkova Brodu. Hraje se v...
VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek
A-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek

B r n o – Nový trenér Jaroslav Hynek se s hráči ještě osobně neseznámil, přehled o stavu kádru však...