VIDEO: Trenér Dostálek po utkání s Ústím

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání s Ústím

B r n o - Po první půli utkání s Ústím kráčeli Zbrojováci pohodlně k výhře, ve druhém dějství si ale cestu k bodům poněkud zkomplikovali. Nakonec nicméně dokázali počtvrté v řadě uspět a navýšili tak náskok na první příčce. Jak zápas viděl trenér Dostálek?

„Na našich hráčích dnes bylo vidět, že hrajeme čtvrté utkání za čtrnáct dní. Únava nám svazovala nohy, hráli jsme navíc pod tím, že jsme věděli výsledky našich soupeřů. Motivace navýšit bodový náskok v hlavách zůstane a začátek zápasu tím byl ovlivněný. Nebyli jsme tak běhaví, promarnili jsme prvních třicet minut, než jsme se do zápasu dostali. V závěru poločasu jsme soupeře dokázali přetlačit, vstřelili jsme dva góly, druhý po krásné akci. S tím jsme mohli být spokojení,“ shrnul nejprve průběh první půle, která skončila vedením 2:0.

„Ve druhém poločase jsme hráče nabádali k disciplinovanosti, abychom to dokázali dotáhnout do konce a vyvarovat se chyb. To se bohužel nepovedlo, dostali jsme gól, což nás mrzí i vůči Berkymu, měl už slušnou šňůru. Soupeř vycítil šanci, neměl co ztratit, my jsme nebyli tak dominantní na balonu jako v minulých zápasech. I takové zápasy se hrají, pokaždé to nedokážeme odehrát v klidu jako v neděli na Žižkově. Tento zápas byl na vůli, na sílu, ale počítá se. Navýšili jsme náskok, s tímhle panuje spokojenost,“ pokračoval Dostálek.

Zbytečně hektický závěr zápasu přidělal hráčům, trenérům i fanouškům pomyslné vrásky. „Ne všechno jde úplně hladce, někdy se musí hodit za hlavu krása a zápas odbojovat, což se dnes podařilo. Věděli jsme, že dnešní zápas potřebujeme nutně zvládnout. Nemělo by se stávat, abychom se dostali v závěru pod tlak a neudrželi balon na polovině soupeře, s tím spokojenost určitě nepanuje. Teď nás čeká náročné utkání na Strahově se Spartou B, hráči budou regenerovat a od pátku se na zápas budeme chystat.“

Realizační tým tentokrát do průběhu utkání zasáhl dříve, než bývá zvykem. „Už v první půli bylo vidět, že někteří hráči nehrají standard, jaký jsme očekávali. Měli jsme nachystaná střídání, to se změnilo tím, že Adam Fousek měl menší zdravotní problémy a museli jsme ho vystřídat, abychom pošetřili jeho síly. Pak šel dolů i Michal Ševčík s Kubou Přichystalem, což jsou hodně vytěžovaní hráči a budeme je chtít použít i dál. Bylo to o tom, abychom sestavou rotovali, ani jsme dnes nehleděli tolik na výkon. Kdybychom chtěli střídat kvůli výkonu, nechali bychom už v půli sedět tři hráče,“ vysvětloval trenér.

Řeč v závěru přišla i na pozoruhodnou statistiku – Zbrojováci sice Ústí dokázali celkem běžně porážet na jeho hřišti, doma ovšem čtyřikrát neuspěli a poslední výhra v Brně se datuje do dubna 1989. Tehdy Zbrojovku trénoval František Cipro. „Pan Cipro je velký trenér a po jeho bok se v žádném případě nestavím,“ pousmál se Dostálek. „Série jsou od toho, aby pokračovaly nebo končily, my jsme ji dnes ukončili v náš prospěch, jsme za to rádi. Podzimní vysokou výhru jsme v hlavě vůbec neměli, spíš to dnes bylo o tom, že soupeř postavil mladé, běhavé mužstvo, s tím jsme měli problém. Věděli jsme, že David Jarolím sestavu hodně točí a nebojí se dělat změny, dnes jich udělal dost a potrápili nás,“ uznal kouč.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

VIDEO: Dopadlo to nejhůř, jak mohlo, mrzelo Ševčíka
A-tým
05.02.2023 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Dopadlo to nejhůř, jak mohlo, mrzelo Ševčíka

B r n o - Zatímco na podzim nedokázali Zbrojováci v utkání proti nejsilnější trojce skórovat, dnes...
VIDEO: Trenér Dostálek po utkání s Plzní
A-tým
05.02.2023 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání s Plzní

B r n o – Po první půli byla Zbrojovka blízko cennému skalpu, nad obhájcem trofeje z Plzně vedla...
Ševčíkův gól nestačil, Zbrojovka podlehla Plzni 1:3
A-tým
05.02.2023 | Kryštof Severa. FOTO: Petr Nečas

Ševčíkův gól nestačil, Zbrojovka podlehla Plzni 1:3

B R N O - V utkání 18. kola FORTUNA:LIGY přivítali Zbrojováci mistrovskou Plzeň. V první půli...