VIDEO: Trenér Dostálek po utkání s Plzní

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání s Plzní

B r n o – Po první půli byla Zbrojovka blízko cennému skalpu, nad obhájcem trofeje z Plzně vedla 1:0. Ve druhém dějství ale hosté skóre otočili a zklamání z prohry tak musel po závěrečném hvizdu vstřebat i trenér Dostálek.

„Začnu tím, že pochválím své hráče za to, jakým způsobem dnes utkání odpracovali. Jeden vedle druhého si do defenzivy sáhli na dno svých sil. To, že jsme prohráli, je jedna věc, ale na dnešním výkonu můžeme postavit týmový výkon směrem k dalším zápasům. I hráči z ofenzivních postů dokázali hrábnout dozadu, to je to, co nás může posunout dál,“ řekl kouč na úvod pozápasové tiskovky.

Pak už plynule přešel k průběhu utkání. „Malinko nás srazilo, když jsme místo gólu na 2:0 inkasovali gól na 1:1. To nám vzalo vítr z plachet. Hráli jsme proti dobrému soupeři, který nás dostával pod tlak, dlouho jsme se s tím dokázali slušně vyrovnat, byli jsme bezpeční směrem k naší bráně, ale i tak jsme se nevyvarovali pár chyb a soupeř byl natolik kvalitní, že je dokázal potrestat. Bohužel jsme nedokázali balon více podržet a kontrolovat, běhali jsme bez něj, začali jsme ztrácet odvahu a sílu. Jsme smutní, že si z dnešního zápasu neodnášíme ani bod.“

Kromě tří minusových bodů zapsala Zbrojovka také ztráty v hráčském kádru. Na šití musel po utkání Alli, pro zranění kotníku střídal ještě v první půli Souček. „V Mladé Boleslavi jsme ho pro karty nemohli využít, hodně nám chyběl. V přípravě vypadal velice dobře, v zápasech i v tréninku, proto jsme čekali, až jej budeme moci postavit. Byl hodně užitečný v momentě, kdy nás soupeř presoval, i díky němu jsme se z těch dresinkových situací dokázali dostávat. Ukázal, že je platným a důležitým hráčem, ale bohužel…,“ mrzelo Dostálka, že defenzivní záložník bude opět nějakou dobu mimo hru (jak dlouho, to ukáže zítřejší vyšetření).

Jediný gól Brňanů obstaral Ševčík, hrající netradičně na křídle. „Víme, že soupeři se na něj hodně připravují, proto jsme ho dali tam. Vyplatilo se, dal gól, byl platný. Samozřejmě pod tlakem občas ztratil míč, ale to platilo pro všechny hráče, nebyl to jen on. To, co jsme od něj očekávali, splnil,“ řekl na adresu mladého záložníka Dostálek.

Ševčík byl i u druhé branky, kterou ovšem sudí správně neuznal – střílející Řezníček byl totiž v ofsajdu. „Věděl jsem, že ta situace může nastat, protože jsem hned po gólu viděl komunikaci rozhodčího s videem. Bylo jasné, že se bude řešit ofsajd,“ prozradil Dostálek, že se po tomto momentu ani moc neradoval. A ještě hůř mu bylo, když video promluvilo do osudu utkání znovu a poslal Divíška do sprch. „Tu situaci jsem ještě neviděl, ale Pepa Divíšek je poslední hráč, který by chtěl někomu ublížit. Pokud to rozhodčí vyhodnotil jako hrubý faul, nešlo o úmysl, spíše o nešťastný moment.“

Po podzimních debaklech s týmy TOP 3 byl dnešní výkon i výsledek lepší, v součtu ovšem přinesl do tabulky opět nulu. „Mohl bych být spokojený, že máme pasáže, kdy přehrajeme i tak kvalitní mužstvo, jakým je Plzeň. Ale fotbal se hraje na góly a body, dnes nám ten bod bohužel chybí, což nás mrzí,“ zakončil Dostálek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou
A-tým
11.12.2023 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou

B r n o - Zbrojováci v posledním utkání roku porazili Opavu 2:1. Přípravné utkání rozhodli...
Zbrojovka ocenila talenty za rok 2023
Mládež
09.12.2023 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Zbrojovka ocenila talenty za rok 2023

B r n o - Zbrojovka na sklonku roku tradičně oceňuje talentované hráče a hráčky za kalendářní rok...
Filip Večeřa: Jsou to skvělé zkušenosti
A-tým
09.12.2023 | Martin Lísal

Filip Večeřa: Jsou to skvělé zkušenosti

B r n o – Dorostenec Filip Večeřa má za sebou z individuálního hlediska velice solidní podzim....