VIDEO: Trenér Dostálek po utkání s Pardubicemi

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání s Pardubicemi

P r a h a - Zbrojováci se dnes vydali do Prahy, v Ďolíčku změřili síly s Pardubicemi. Přáním trenéra Dostálka bylo, aby hráči navázali na povedený závěr středečního pohárového mače v Táboře. To se povedlo – výsledkem byla výhra 3:1.

„Čekali jsme, že na nás soupeř vytvoří ze začátku tlak, bude presovat a chtít získávat míče před naším pokutovým územím. Z toho jsme se celkem slušně vymanili tím, že jsme drželi míč, otáčeli jsme hru přes naše středové hráče. Začátek byl takový nervózní, ale to tyto zápasy přinášejí. V první půli jsme přežili kritický moment, kdy soupeř nastřelil konstrukci, začali jsme být malinko pozornější a hráče jsme upozorňovali, ať máme odražené míče a z toho chodíme do protiútoků. Do půle nám jeden vyšel, po nádherné situaci a přihrávce Michala Ševčíka za obranu se trefil Kuba Řezníček,“ popisoval trenér průběh prvního dějství.

Ve druhé půli přibyly další branky. „Hráče jsme o pauze nabádali, aby byli znovu aktivní a nepustili soupeře do tlaku. V momentě, kdy jsme soupeře zlomili druhým gólem, jsme začali dominovat. Samozřejmě to, že soupeř nakonec taky dal gól, se může stát, ale s vítězstvím, výsledkem a výkonem jsme dnes byli jednoznačně spokojeni,“ netajil Dostálek.

Jeho svěřenci šli do zápasu se třemi prohrami v zádech, svázat se tím ale nenechali. "Nepřipouštěli jsme si tlak, že bychom dnes museli. Naopak na domácí byl ten tlak asi trochu větší. Vyšel nám vstup do soutěže, nasbírali jsme body, teď bylo třeba s hráči pracovat trochu jinak. Mančaft je poctivý, pracovitý, dobře nažhavený a zdravý. Máme tři body, přičemž hlavní rozdíl proti minulému utkání s Hradcem byl ten, že jsme ubránili vedení do přestávky. Pak byl prostor hráče maličko zklidnit, měli jsme nasledované, jak soupeř hraje. A povedlo se."

Klíčovou postavou utkání byl – jako už mnohokrát – kapitán Kuba Řezníček. Ten si dnes připsal druhý „brněnský“ hattrick, první v nejvyšší soutěži. „Je to naprosto skvělé pro něho i pro mužstvo. Jeho góly nám přinášejí body. Měl dnes skvělý servis, jako rozený střelec se umí dobře orientovat, góly dává s hlavou nahoře. Je potřeba ho pochválit,“ souhlasil Dostálek.

A tázán byl i na výkon Michala Ševčíka, který navázal na povedené středeční představení a podílel se na všech gólech. „Michal je hráč, se kterým se musí pracovat trochu jinak, hodně komunikovat. O to se snažíme. Je to mladý hráč a má nárok na nějaké menší výkyvy, je to normální. To, že je reprezentant do 21 let, neznamená, že musí být tahoun každý zápas. To, že ho stáhneme někdy třeba dřív, se může stát a neznamená to, že bychom mu chtěli ubližovat, naopak. Na všech gólech měl perfektní podíl,“ chválil kouč.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Zbrojováci zahajují přípravu i s pěticí nových tváří
A-tým
17.06.2024 | Martin Lísal

Zbrojováci zahajují přípravu i s pěticí nových tváří

B r n o – Zbrojovákům dnes odstartovala příprava na novou sezónu. Trenér Jaroslav Hynek přivítal...
Béčko na závěr sezóny bez bodů
B-tým
14.06.2024 | Martin Lísal

Béčko na závěr sezóny bez bodů

H a v l í č k ů v B r o d - Béčko Zbrojovky dnes završilo úspěšnou sezónu na hřišti Havlíčkova...
PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova Brodu
B-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova...

B r n o - Brněnský B tým zakončí úspěšnou sezónu duelem na hřišti Havlíčkova Brodu. Hraje se v...